Skocz do zawartości
TMK

Identyfikacja małych twardzielków

Rekomendowane odpowiedzi

Ze skałką z gzrzybkami przyszło takie cósik

wielkość do 1cm,wystawia malutkie polipki

30-twardzielek_na_skalce2.jpg

a drugi nie wystawia nic za to mocno zielono świeci i dlatego został wyskrobany z glonów zdjęcie wyszło przeżółcone ,Mnie kojarzy się z gonioporą

30-twardzielek_na_skalce1.jpg

oczywiście pytanie co to może być?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napisaam że chcę oddać?

to Gratis z reefShopu:)

Ale nawet nie wiem w jakim jest to stanie :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 2 wyglądają jak grzybki


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drugie to odskrobałam paznokciem z glonów, właśnie myślałam,że to grzybek bo na skalce zielone fosforyzujące grzybki, ale pod paznokciem twarde.Na pewno twardziek tylko co to może być polipki po rozłożeniu zakrywają szkielet z którego wyrosły ale nie wystają tylko na płasko


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc blastomussa, montastrea albo ewentualnie w co mocno watpie acanthastrea - byloby to zreszta bardzo mile :D To tyle co mi do glowy przychodzi. Jaka ma srednice jeden polip? Zdjecie jest "takie se" ciezko z niego cos wywnioskowac, trzeba rowniez poczekac az dojda do siebie, wiec moze to byc cos dowolnie innego :wink

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki nareszcie jakies konkrety i punkt zaczepienia

więc do googielków...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden twardzielek Hurra !!!

Szkielet wygląda jak dachówka na dachu z mikrorureczek i wystawia brązowe polipki wielkości poniżej milimetra.Szkielet koloru skałki szaro-brązowy polipki ciemnobrązowe.Ciekawe co jescze znajdę na tej skałce?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.