Skocz do zawartości
tropheus

sklep Bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - 2 miesiące temu postanowiłem postawić baniaczek morski, a jestem ze Śląska - stąd możliwości dostępu do sklepów były nieco ograniczone. Przez absolutny przypadek trafiłem do Aqua-Sea w Bytomiu - pierwszorzędny sklep, byłem pod wrażeniem. I to nie tyle asortyment robi wrażenie, co pomoc i fachowość chłopaków - ja swój baniak kupiłem używany (wiem, wiem, to był błąd :rant: ) i oczywiście był nieszczelny - pomogli, pożyczyli zastępczy zbiornik na wodę, mój skleili, oddali i postawili. Jeszcze skałę u siebie przechowali przez okres klejenia. Muszę też przyznać, że nie wyciągają pieniędzy za wszelką cenę - jeśli baniak za młody jest, to nie sprzedadzą towaru, który się do niego nie nadaje. Krótko mówiąc - w dzisiejszych czasach dobrego wujka google towar to nie wszystko - to można dostać wszędzie, pomoc i życzliwość (szczególnie, gdy solanka leje się na podłogę, a zbiornik wcale u nich kupiony nie był) - to zupełnie inny wymiar handlu. Fachowa porada zaś - bez wyciągania trzycyfrowych sum - bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowa porada zaś - bez wyciągania trzycyfrowych sum - bezcenna.

Hahaha Trzeba było jechać do E rybki do Zabrza tam fachową poradę masz zawsze za Free:P

A tak po za tym skąd jestes?? Fajnie ze jest ktoś nowy w okolicy:) Jaki masz duży baniak??

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam ten sklep. Mieli ostatnio wystawiony swój Baniak na wystawie akwarystycznej w Zabrzu.

Z takich sklepów masz jeszcze eRybkę w Zabrzu na wolności.

Jeśli szukasz Wiedzy to na pewnotam ją znajdziesz. Mieli wzeszłym tygodniu nową dostawę więc jest w czym wybierać.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś tam kupował skałę ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupiłem skałe i jest ok...ale też kupiłem h**wą sól którą mi wciśli mówiąc ze jest dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnio pytałem tam o dobry odpieniacz do 100l, jak zobaczyłem co mi pokazali to ręce odpadły ;-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja bym se dał spokój z tym bytomiem :2guns: , lepiej niech kolega sprawdzi zaufany i markowy sklep E RYBKA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam eRybke, obsługa fachowa, da się na lajcie pogadać/dogadać. Sklep super zaopatrzony. :)


Akwarium dwustronne 528L. 110x60x80. Odpieniacz: Deltec APF600. Oświetlenie 240W Ledy (eRybka) Sump 128L 80x40x40 (DSB, glony) Cyrkulacja: Koralia 5, 2xLoc-line 3/4 (NJ 4500)

LS : 30kg LR : 80 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na lokalizacje wolę eRybkę, ceny bardzo dobre,można pogadać. Dogadać się też można co do ceny. Ale Baniaki Kleiłem w Bytomiu


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze na forum to już jakiś chyba fan club e-rybki się wytworzył. Jeszcze tylko brakuje obrazka i kapliczki i codziennej modlitwy do nich....A może jest ktoś kto o akwarystyce wie więcej i lepiej traktuje klientów? Może warto wejść zobaczyć i przekonać się.....

A co do odpieniacza?? Miałeś kiedyś ten odpienek kolego co ci niby chcieli wcisnąć w Bytomiu? NIE !!! Bo jest mały zgrabny i pewnie do bani - BŁĄD - sam mam i pieni reewelacyjnie...

A co do sklepu w Bytomiu - to przede wszystkim ceny mają stałe korali i wcale nie z kosmosu. Dla mnie to nie ważne kto gdzie kupuje - ważne żeby być zadowolonym i aby korale nam żyły - a co po niektórzy do "podkręcają" kolory stosując różne ciekawe wynalazki i fundują nam przez to baaaardzo krótki okres radochy tymi koralami w domowych baniakach. Dla mnie chore - bo to już nie akwarystyka tylko czysty biznes !!!

Każdemu życzę jak najlepszych sukcesów w akwarystyce a tak jak pisałem dla mnie to nie ważne kto co gdzie i za ile kupuje, byle być zadowolonym.

A co do soli - to wiem jaką sól masz więc sorki ale jak ktoś przychodzi i wali hasłem że chce najtańszą sól a potem ma pretensje że do d....no to tylko do siebie. To tak w woli wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

mam 80 km do krakowa i 110 do zabrza do erybki gdzie jeżdzę? do eryby.Konkretne pytania konkretne odpowiedzi,Ceny przystępne porady fachowe.W bytomiu nie byłem i nie pojadę tam tak jak i do jaworzna.

@sasz5 co to za odpieniacz? a po drugie jak ktoś chce najtanszą sól to trzeba mu wytłumaczyć że z tego lipa będzie.Ja za namową e.... wystartowałem na TMBA i naprawdę mimo tego jedyny mankament to to że miałem Mg 1500 :whistle:

Szkoda że mam tak daleko do reefshopu :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja uważam że wszędzie warto zajrzeć.

Bywam i w Bytomiu i w Zabrzu ( do Zabrza mam bliżej ).

Chłopaki z Bytomia maja wiedzę i się nią dzielą, poza tym można tam załatwić niektóre sprawy kompleksowo i zawsze chętnie pomogą.

Dla mnie obydwa sklepy są jak najbardziej OK i cieszę się ze są, bo gdzie indziej niektórzy mogą tylko pomarzyć choćby o jednym.

Więc panowie nie narzekajmy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos wybiera sie do Bytomia, koniecznie przypilnujcie oplaty za parking. Ja wskoczylem na 10min w przerwie zajec i panowie niebiescy zdazyli wcisnac mandacik za szybe:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i popieram kolegę - a co do soli to nie każdemu się da przegadać. Ja swój baniak prowadzę na TMBA i uważam że nie warto kombinować z solą do tak małych akwa - mnie to tam że tak powiem zwisa kto na czym "jedzie" ale wkurzają mnie takie opinie że ktoś komuś wciska badziewną tanioche itp. w a rzeczywistości to jest to świadomy wybór klienta mimo iż odpowiednie zdanie na ten temat usłyszał....A ogólnie to tak jak pisałem - nie ważne kto i gdzie kupuje - ważne aby nasze korale miały się świetnie, bo dla mnie tylko to się liczy

P.S A co do mandacików - mogli niebiescy wcinąć tylko jak stałeś na zakazie - jeśli przy chodniku to takie akcje fundują "kochane" dwie panie - firmowe tajniaki UM jak się nie mylę - także tu warto wrzucić tą złotówkę czy 1,50zł...Jeszcze z auta sie nie wyjdzie do parkomatu to one już z aparatem fotka i bloczek wypisują :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ryby ok ale rzadko korali malutko a sprzętu i chemi brak ,poza tym życzę powodzenia w rozkręceniu biznesu


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do soli - to wiem jaką sól masz więc sorki ale jak ktoś przychodzi i wali hasłem że chce najtańszą sól a potem ma pretensje że do d....no to tylko do siebie. To tak w woli wyjaśnienia.

Dobra co do ceny to wiadomo ze kazdy chce kupić jak najtaniej... ale chodzi o to ze powiedział ze jest za***ista ta sól, ze uzywa takiej w sklepie, a h*ja prawdy są świadkowie Ca - 80 i mg - 200... to ma być dobra sól...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Aja uważam że wszędzie warto zajrzeć.

Bywam i w Bytomiu i w Zabrzu ( do Zabrza mam bliżej ).

Chłopaki z Bytomia maja wiedzę i się nią dzielą, poza tym można tam załatwić niektóre sprawy kompleksowo i zawsze chętnie pomogą.

Dla mnie obydwa sklepy są jak najbardziej OK i cieszę się ze są, bo gdzie indziej niektórzy mogą tylko pomarzyć choćby o jednym.

Więc panowie nie narzekajmy.

Oczywiście, że warto i trzeba zaglądać wszędzie :thumbup:

Przykład? We wspomnianym sklepie w Zabrzu lampa LED kosztuje 1450zł, a w malutkim sklepie w Katowicach 10 minut jazdy od niego ta sama lampa kosztuje 1100zł :) Chyba warto poświęcić te 10 minut i zaoszczędzić 350zł.

Ja pojadę i kupię tam gdzie mi dadzą lepszą cenę.

Mówicie, że jest jakiś sklep w Bytomiu, na pewno odwiedzę.

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan, mówisz o Rzekotce ?

Dodam że w Bytomiu członkowie GSA mają zniżkę


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napisz w końcu co to za sol? takie parametry to chyba kuchenna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, Sklep w Bytomiu powstał na ławach eRybki. Dobrze wiem że Bytom kupował u eRybki i innych jak AquaMedic itp... No ale jak kto woli. Albo pomoc bezpośrednia (AquaMedic, eRybka .....) albo od innych co żerowali właśnie na tych sklepach.

Ja tylko jestem ciekaw ile lat doświadczenia mają Ci z Bytomia. Bo ciężko mi wierzyć, że "nie chodzi im o kase" Bo wszystkim chodzi i nie ma takich sklepów z morszczyzną, żeby nie mieli narzutu co najmniej 100%. Nie ma i nie będzie.

Ale pozytywny aspekt jest w tym, że za te ponad 100% narzutu mamy peeeełnowartościowe i zdrowiutkie zwierzaczki :)

Tak jak wszystko. Wszystko ma + i -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A co to za różnica w sumie? Bytom kupował u nich, a oni kupują w sklepach w Niemczech i zapewne Holandii, bo to widać po cenach, że to ceny tamtejsze + marża. Jeszcze z życiem nie ma wyboru, ale jak widzę niemiecki odpieniacz za 1600zł w Niemczech w cenie 2000zł w Polsce to mi łzy wzruszenia napływają do oczu :smoke:

I jeszcze ten niemiecki sklep wyśle Ci to na drugi koniec świata za 40zł, a zapytaj w polskim sklepie o wysyłkę na wyspy - olaboga toż oni by musieli się kuriera o cenę zapytać, a nie mają na to czasu i fakof gościu :thumbup: od razu widać, że mają za dużo klientów.

Więc jak napisałem pójdę tam gdzie mi sprzedadzą taniej, a teorie spiskowe kto od kogo i czym się kieruje właściciel, czy stał tam gdzie my, czy tam gdzie ZOMO stało - to wszystko mnie nie interesuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - tak na marginesie ja bym sie tam nie podniecał sklepem w Bytomiu - dlaczego - dlatego że już go nie ma. Wszyscy pracownicy to byli akwaryści z doświadczeniem a jeden z właścicieli (byłych, bo Aqua-Sea to prehistoria) ma ponad 13-sto letnie doświadczenie w akwarystyce morskiej. Chyba najdłużej z nas utrzymał w akwa sarcophytona i błazenka bo ponad 9 lat. Pisze na wszelki wypadek jakby ktoś się wybierał na zakupy do Bytomia - pocałuje klamkę, więc nie warto. Już za niedługo otwarcie nowego sklepu, gdzie będą pracować tylko doświadczeni akwaryści....ale o tym w innym temacie. Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.