Skocz do zawartości
inmar

ZOO Expo

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedź koniecznie Darku od 10 aranżujemy kostki :) Marek w jakim hotelu jesteście? W razie czego dzwońcie 535 448 610

Jakiś hostel Krokodyl.

inmar a czego jeszcze potrzebujecje,lub może napisz co już macie.

Najgorzej było z wodą i już ciężarówką pojechało około 100 litrów.Ja jeszcze wezmę 30 i chyba będzie ok,choć jeśli coś by się ulało to może braknąć.Będzie akwa 100L i 30L minus skała.Na wszelki wypadek coś by się przydało jakaś bańka 2-3- litrów.Może jakieś miękasy ?

Mój numer 501 691 083

miło będzie poznać :thumbsup:

Mam patrzeć za afroamerykaninem z pudlem na głowie ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w razie potrzeby pomogę z woda (będzie mój tam dobry znajomy z akwa morskim i nie tylko), od siebie nie dam bo woda jest klęska :crybaby:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko dotyczace targów które sie będa odbywały od piatku do niedzieli jak to wyglada bilet wstepu kosztuje 18 zł czy jest mozliwośc tam kupna czegos np skały zycia korali bezkręgowców dla osoby nie hurtowej czy to poprostu taka wystawa bez mozliwosci zakupów.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my tam będziemy, i będziemy wystawiali zbiornik Morski jeżeli ktoś będzie chętny na jakieś zwierzaki to możemy sprzedać ale dopiero w niedziele czyli po zakończeniu całej imprezy


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chodzi mi o to czy np jakies duże sklepy typu Erybka itp a takze indywidualni chodowcy będą mieli swoje stoiska na których będzie mozna cos kupić.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

podobno erybka bedzie miala stoisko

nie podobno tylko na pewno :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis trzeci dzien integracji,bardzo fajna impreza,poznalo sie wielu ludzi z swiata akwarystyki.W konkursie nano jest tylko jedna kostka morska i jest to nasza.Niestety nie ma dla nas oddzielnej kategorii a te roslinne wymiataja swoja aranzacja.Z reszta oni je ukladali 6 godzin a ja nasza z Leonim 20 min.Nie sadzili,ze taka latwa jest akwarystyka morska :thumbup:

Pisownia bez ogonkow bo taka klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś foty pliizzz.


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki niestety obowiązki nie pozwalają mi na odwiedziny targów ale w przyszłym roku chciałbym czynnie wspomudz brać morszczaków :animier:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś foty pliizzz.

Po targach wstawimy bo tu korzystamy z kafejki.Dziś mam lepszą klawiaturę.:thumbsup: Mnie tu tylko roz....a gość w moim pokoju,który ma ustawiony budzik na 4:30 i od piątku nie dociera do niego by go wyłączył,tak więc dużo tu nie śpimy.:crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawisz Marku, niema czasu na spanie bo i po co tu spac:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem widziałem więc napiszę kilka słów

nigdy nie miałem akwarium słodkiego, roślinnego itp... ale jak patrzyłem na akwaria morskie tam wystawione to trochę mi było smutno, że ta fajna dziedzina akwarystyki morskiej tak słabo wygląda na tle pozostałych

dlaczego ludzie pokazujący piękno rafy robią to w taki sposób? może lepiej nie pokazywać nic jeśli jest to jakoś trudno do zorganizowania itp... byłem z kilkoma osobami nie znającymi się w ogóle na akwarystyce i również tak to odebrały...

jeśli chce się coś pokazać - to powinno to mieć jakiś poziom - wiem, że są różne odmiany akwariów morskich i nie każdy lubi takie akwaria co mi się podobają - ale chodzi ogólnie o tzw" feeling" - a tam się patrzyło i pozostawał niesmak...

jak tak ma być odbierana akwarystyka morska przez odwiedzających to ja się pod tym nie podpisuję

nie chcę obrażać tym postem ludzi, którzy to robili bo ich nie znam - bo pewnie się napracowali, zrobili co w ich mocy itp.. nie wiem... ale takie mam odczucia - możemy podyskutować bez opluwania się jak to powinno wyglądać i czemu tak wygląda a nie inaczej...

nie oceniam sklepu e-rybki bo to inna bajka...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile było zbiorników z morszczyzną ? Liczę na jakieś zdjęcia, będzie łatwiej określić czy opinia Kris_77 słuszna.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było kilka zbiorników - ale daję słowo te małe akwaria słodkie - chyba konkursowe - widać tam było jakiś pomysł, aranżację, chęci pokazania czegoś fajnego... a morskie ja i moi znajomi odebraliśmy tak, że jest słona woda jest - żywa skała wrzucana jest - błazenek jest - i tyle :)

kilka dobrych lat temu to by była ciekawostka, że pływa błazenek i że się da.. ale dziś? dla mnie mało.. ale jak mówię nie wystawiałem to nie wiem ile wymaga to pracy, czasu czy są jakieś straty w życiu z tego powodu... temat jest mi obcy... ale ja nie chciałbym pokazywać czegoś byle pokazać...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było kilka zbiorników - ale daję słowo te małe akwaria słodkie - chyba konkursowe - widać tam było jakiś pomysł, aranżację, chęci pokazania czegoś fajnego... a morskie ja i moi znajomi odebraliśmy tak, że jest słona woda jest - żywa skała wrzucana jest - błazenek jest - i tyle :)

kilka dobrych lat temu to by była ciekawostka, że pływa błazenek i że się da.. ale dziś? dla mnie mało.. ale jak mówię nie wystawiałem to nie wiem ile wymaga to pracy, czasu czy są jakieś straty w życiu z tego powodu... temat jest mi obcy... ale ja nie chciałbym pokazywać czegoś byle pokazać...

hmm, tylko szkoda że nie przyszedłeś pogadać do nas na stanowisko :thumbdown: , poza tym słodkie to zawsze jest słodkie i można poszaleć bo to nieduże koszty, z morskim jest zupełnie inaczej- myślę że powinieneś o tym wiedzieć i wszytko co tam było było z naszych zbiorników i było to nie lada przedsięwzięciem bo ryzykowaliśmy sporo żeby to wszystko przywieść mówię tu o zdrowiu i stresie zwierząt, no i co za tym idzie sporymi stratami finansowymi ale ryzyko podjęliśmy!!

Przykro mi ale czuje się urażony twoimi słowami, jak pisaliśmy o pomoc do Was to nie było kompletnie żadnego odzewu, więc nie dostaliśmy nawet kropli z wody, ale teraz wszyscy będą krytykować, chciałbym widzieć @Kriss_77 jak wyciągasz swoje zwierzaki z baniaka i gnasz na drugi koniec polski na 4 dni żeby się wystawić.

Pozdrawiam


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leoni - nie pisałem po to, żeby Ciebie obrażać - tylko zastanowić się czy w takim razie jest sens to pokazywać - nie dość, że nie ma efektu, to jeszcze ryzyko i stres dla zwierzaków...

jak wiesz lub nie jestem z tych osób którym zależy, żeby te hobby było postrzegane jako coś mega fajnego - wyjątkowego, może nawet lepszego, profesjonalniejszego (brzydkie słowo :)

cokolwiek robię - chcę, żeby to miało wysoki poziom - dlatego jeśli to taki problem - po co męczyć zwierzaki? żeby pokazać, że jest coś takiego jak słona woda??? wg mnie niski poziom pokaże, że jest ale wcale nie jest fajna... dla mnie mija się z celem..

ja już nie posiadam akwarium morskiego, jechałem z białegostoku - niestety nie mogłem pomóc... ale jakbyś mnie poprosił, żebym przytargał rybę zdecydowanie bym odmówił...

może lepiej wystawić lcd z ładnym filmem z baniaka? a tylko sklepy powinny pokazywać na żywo?

na koniec - byłeś zadowolony z tego co postawiliście (choć przyznam się, że nie wiem który to Wasz.. wg Ciebie tak powinniśmy reklamować te hobby? te piękno?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwariuw morskich bylo chyba 6 :) z tego co pamientam to wygladalo to tak :

e rybka 2 x po ok 200 L

30 nano pokazowa chlopakow

120 juwela chlopakow z południa PL

30 L sklepu argus

i chyba jeszcze z 1 lub 2 akwa ale chyba mam zacme jakas :D

morszczyzny bylo strasznie malo dlatego za rok zglaszam sie do konkursu aquela na 30L ( BO SOL TRZEBA POPIERAC)

troche czasu spedzilem na targach i powiem wam ze morszczyzna byla traktowana po macoszemu od strony organizacyjnej.

cos tam mozna bylo zob :D

http://img31.imageshack.us/img31/669/img51201.jpg


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć,że wyjechany jestem po imprezie jak koń po westernie,ale satysfakcja z bycia tam,poznaniu wielu ludzi z świata akwarystki oraz poznaniu kolegów z innych for jest bezcenne.Myślę,że na następnej imprezie też będę.Z resztą bywałem na innych czyli Zoo Botanika w Wrocławiu czy Mistrzostwa Paletek pierwsze i drugie.Jest jeszcze satysfakcja,że postawiłem z Leonim jako pierwsi kostkę morską nano na pierwszych mistrzostwach ich i jako jedyni z wszystkich towarzystw akwarystycznych mieliśmy na stoisku słone.:thumbup:

Tam się czuje moc a przy okazji gratulacje dla Mr.Gardena za drugie miejsce,niestety jeszcze nic nie postawił bo czek był fałszywy bo miał metr długości.:rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek najszybciej postawiliście ale już z rozbieraniem nie było tak łatwo :thumbsup: Dzięki w Milówce upłynnię czek :welcome:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem połączyć w jedno oba tematy zoo expo, ktore mowią o tej samej imprezie, aczkolwiek różnymi oczyma (uważam to za słuszne i dzielenie tematu, dzieli też ludzi. Mam nadzieje, że wspólny temat przyniesie jakis wiekszy pozytyw)

W takim razie i ja chętnie za rok postawiłbym słoną kostkę 30l na zoo expo.

Materiałów do analizy, do tego jak sie przygotować juz w tym temacie jest bardzo wiele. Przede wszystkim podstawowy wniodek: "umiesz liczyć, licz na siebie" - a wiec skompletowanie w 110 % "materiału" wystawowego we wlasnym zakresie.

Trzeba sie szerzej zastanowić nad słowami Krissa. Pomysł z prezentacją wyswietlana w tv to b dobry pomysł, jako uzupełnienie/podkreslenie stoiska zwłaszcza sklepów. Negatywna wypowiedź nt. poziomu solanek pobudza do myslenia, ale tez dotyka ambicje, ktora nakazuje pokazać sie za rok z lepszej strony. Robić coś na 100% jak proponuje Kriss rozumiem, ale wiele rzeczy, marzeń kończy się czesto w teorii. Dlatego brawa i wielki szcun tiphat2.gif m.in. dla Leoniego i Inmara - oni pojechali, pokazali się i zbobyli bezcenne doświadczenie! Nie widziałem ich baniaczka, ale wiem tylko jedno - doswiadczenie musi zaprocentować jeszcze lepszym baniakiem za rok!

Sam mam już pomysł w jaki sposob sie przygotować do tego zadania, aczkolwiek wczesniej zgłoszę sie pewnie z milionem pytań do mistrza Gardena, doswiadczonego weterana tego typu przedsięwzięć.

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek najszybciej postawiliście ale już z rozbieraniem nie było tak łatwo :thumbsup: Dzięki w Milówce upłynnię czek :welcome:

myślisz że do tego czasu ci wypłacą:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.