Skocz do zawartości
SkoczekPL

glony w kształcie kulek

Rekomendowane odpowiedzi

Poprostu masz pecha hahaha :(


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, uwazam iz glony sa indywidualna sprawa kazdego zbiornika.Chyba kazdy z akwarystow ma swoje najrozniejsze motody na ich pozbywanie sie, ale z Twojego tekstu wynika,ze jest to dojrzaly zbiornik(cos takiego nie powinno miec miejsca)a swoja droga glony w formie kulek...chcialbym takie. Sproboj narazie tak jak sam napisales, zobaczysz czy pomoze.


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę treści pierwszego postu (coś się wywaliło w tym wątku) lecz z kontekstu odpowiedzi wnioskuje że chodzi o glony kulki, które masowo pojawiły się w twoim akwarium. Zapewne chodzi o gromady kuleczek w kolorze butelkowej zieleni (w tym momencie nie pamiętam nazwy tego badziewia).

Te glony istotnie pojawiają sie dopiero ustabilizowanych zbiornikach i mogą stanowić istotny problem. Ja zwalczam je po prostu przekuwając bąbelki. Jak na razie nie stwierdziłem żeby miało to jakiś zły wpływ na akwarium. Naturalnym ich wrogiem jest emerald crab. Niestety chyba nie do dostania w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysl z tym przekluwaniem, powoduje to rozsiewanie zarodnikow. O wiele lepiej ostroznie usuwac je w calosci. Najlepszym ich konsumentem jest pokolec Naso lituratus.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z usuwaniem w całości niestety czasami jest problem. Po przekuwaniu nie zauważyłem jakiegoś dramatycznego przyrostu nowych. Po prostu trzeba je tępić systematycznie. W tym momencie mam większy problem z kaktusem. Zacząłem już dawno stosować balanga według Twoich zaleceń i ten glon wapienny po prostu doprowadza mnie do szału. To chyba skutek dozowania magnezu. Czy na to paskudztwo jest jakies stworzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus to Halimeda.

Mam Zebrasome flavescens ale w wapiennych nie gustuje :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale jest tego w takiej

ilośći że ciężko każda kulke usunać ręcznie

spróbowac nie zaszkodzi , dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Witam wszystkich :-)

Dokladnie przeszedlem przez to samo co inni akwarysci :-)

Plaga glonow kulkowych z gatunku ( Valonia )

U mnie problemem rozwoju tych glonow bylo stosowanie dodatku do wody morskiej firmy Kent Marine - Iron & Manganese - żelazo i mangan

Wszystkie glony zniknely , wraz z zaprzestaniem stosowania tego cudownego dodatku ;-)

Jest dobry srodek Firmy - Mrutzek

http://www.meeresaquaristik.de/caupo/csc_articles.php - Algenbekämpfung /Artikel anzeigen

produkt nazywa sie (Algen Ex für Meerwasser )nie sa to zadne chemikalia , produkt jest sprawdzony prze ze mnie , niszczy wszystkie glony oprucz cyianobakteri )

Pozdrawiam Zbyszek

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja zebrasomka flavescens, którą mam od 2 tyg. zaczęła właśnie wcinać te glony bąbelkowe. Jedyny "problem" to, że jak zjada to mogę liczyć ile ich wciągnęła, bo wszystko widać po bokach. Wybiera oczywiście takie mniejsze.

Paweł

P.S.

Dobrze, że ich nie usuwałem, bo mam teraz dla niej żarcie :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Witam:)

hehe , nie ciesz sie za wczesnie :) Twoja zebrasoma rozmnaza tylko te glony kulkowe , jak tylko je zaczyna skubac to one pekaja :)w srodku w tych kulkach znajduja sie nasiona .

Musialaby polykac te kulki w calosci ,ale niestety sa one za duze:) polyka wiec tylko te male kuleczki jak sam zauwazyles , jak powyjada wszystkie male to zacznie "szarpac" te wieksze :) Czyli problem nie jest rozwiazany.

PZD.Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może nie powinienem się cieszyć :) . Pamiętam jednak wypowiedzi sugerujące wywalanie wszystkich wieloszczetów i innego badziewia. Ja to sobie zostawiłem. Okazało się, że i małe i te większe załatwia mi rybka z gatunku babkowatych, która większe wieloszczety rozrywa sobie na mniejsze kawałki i zjada. W tej chwili muszę dobrze szukać żeby zobaczyć jakiegoś "przyczajonego" wieloszczeta, a panoszyły się już po zbiorniku w ciągu dnia. Może z tymi glonami będzie problem, a może nie :) zobaczymy. Na razie cieszę się po prostu, że pokolec wybrał sobie do jedzenia coś z tego, co u mnie rośnie.

Podobnie jak markL wychodzę z założenia, że może w jakiś sposób to coś co wydaje się nam zbędne, czy to jakiś glon, czy jakieś robactwo, jednak jest potrzebne w akwarium. Pożyjemy, zobaczymy. Jeśli będzie źle to podzielę się doświadczeniem.

Paweł

P.S.

A swoją drogą faktycznie Zbyszku ożywiłeś tą grupę i wniosłeś wiele dobrego. Tak trzymaj :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.