Skocz do zawartości
Warlock

Balling - zepsuty odczynnik??

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrobiłem sobie odczynniki w wiekszych pojemnościach (10L) do ballinga. Po dłuższym czasie dodawania stało się coś dziwnnego mianowicie odczynnik z Ca i Mg zrobił się jakby "brudna woda" (brązowy) miał ktoś coś takiego ?? Wadliwe odczynniki?? Za długo stały ?? co mogło sie stać ?

dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakich odczynników robiłeś? Jakieś zanieczyszczenia przereagowały i się wytrąciły.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro kupione - niechce podawać dokładnie ale używałem ich już długo i nie było takiego problemu

czyli taki rowtwór można wylać w kibel, nie przyda się?? tylko pytanie co miało wpływ, że tak się stało...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie musisz go wylewac. Sprawdzaj jedynie parametry w zbiorniku. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na TOTM-ie to śmiał możesz lać do baniaka z tym osadem. A wpływ miały zanieczyszczenia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to gratulacje i mam dokładnie ten sam problem z Ca... ciemnobrązowe "gluty" butle stoją w totalnej ciemnicy i nie miało prawa się dostać cokolwiek do nich prócz RO i zawartości torebki... tylko u mnie na szczęście partia była tylko na 2 litry, ale też z alledrogo piszę ci priv ciekaw jestem czy to ten sam sprzedawca....

więc kupiliśmy u tego samego sprzedawcy... właśnie @Wlodek odpisał... nick na allegro składa się z dwóch identycznych wyrazów zaczynających się od "m" w środku z myślnikiem ;)

można "śmiało polecić" znajomym!

pozdrówka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek_77 - a nie od m....-m..... ? Ja korzystam z CaCl2 z Lach-Nera i MgCl2 i NaHCO3 z Chempuru i nie widze problemu. Swoja droga 25zl za zestaw ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy CaCl2 od tego Sprzedawcy był czysto biały czy lekko szarawy/kremowy???


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej czysto biały choć roztwory były robione wieczorem przy żarówce, także 100% pewności nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko kremowy... teraz jak popatrzyłem na fotki aukcyjne to mi się przypomniało...

i oczywiście od "m" się źle kliknęło na klawiaturze... już poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko kremowy CaCl2 sugeruje zanieczyszczenia. Mam czysty z Chempuru i jest biały, mam też techniczny do sypania chodników i jest beżowy/kremowy. Czysty po rozpuszczeniu nie daje osadu po pewnym czasie, techniczny taki osad daje w kolorze beżowym.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to raczej brązowe "gluty" jakby lekki film glonowy/bakteryjny na dnie i po energicznym trząśnięciu butlą się oderwał i sobie pływa...

@VDR 25 zł bo to była "potrzeba chwili"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.