Skocz do zawartości
wolski

wielki problem , wiele krewetek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się tak. W mojej 20 litrowej kosteczce 2 krewetki czyszczące znisły i nosiły jajeczka. Właśnie oglądałem akwarium i zobaczyłem dziesiatki małych kreweteczek pływających pod tafla wody. Szybko zmniejszyłem cyrkulacje w filtrze na minimum ale zastanawiam sie, czy to nie wyrządzi szkód w mojej kostce. Zaznacze że to dosyć nowe akwarium i oprócz krewetek , kilku kilo skał i kilku korali które znienacka wyrosły ( maluchy jeszcze) nie mam nic wiecej. POzdrawiam.

zastanawiam sie czy moze nie założyć pończochy siostry na wpływ do filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz, generalnie czesto krewetki wypuszczaja larwy, trudniej lub praktycznie niemozliwe, jest je odchowac; bede po prostu karma dla koralowcow;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i ludzie ogólnie piszą że nie przetrwają bo cos je zje. Ale u mnie nie ma co je zjadać? zadam pytanie raz jeszcze a propo cyrkulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo padną z głodu albo pompa je zmieli...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadanie larw przez obsadę ani cyrkulacja nie są głównym problemem utrzymania larw przy życiu, są głębsze aspekty powodujące bardzo niską lub zerową przeżywalność, więc szanse na utrzymanie masz znikome, było już o tym na forum.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

poczytałem i ludzie ogólnie piszą że nie przetrwają bo cos je zje. Ale u mnie nie ma co je zjadać? zadam pytanie raz jeszcze a propo cyrkulacji?

Krewetki zjedzą swoje młode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
zastanawiam sie czy moze nie założyć pończochy siostry na wpływ do filtra

Zamieść zdjęcie siostry w tych pończochach, musimy zobaczyć czy się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.