Skocz do zawartości
pawoj1

LED cree czy wystarczy mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma zbiornik o wymiarach 120x70x55H - około 460 litrówi chce zmienić oświetlenie na led . Lampa będzie wykonana samodzielnie. Do wykonania mamy zamiar użyć 2 radiatorów 120 x 16 cm i zastanawiamy się czy 96 diod cree w stosunki 1:1 48 x CREE XP-G R5 Cool White XPGWHT-L1-0000-00H51 i 48 x CREE XR-E Royal Blue XREROY-L1-0000-00A01 to będzie ok czy może za mało. Z racji szerokości baniaka 70 cm pomiędzy radiatorami będzie aluminiowa płyta szerokości około 20 cm do której będą przymocowane zasilacze co da literę H. Jeżeli ktoś mógłby doradzić to dziękuję w imieniu moim i Sylwka.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki stosunek led to pomyłka. 65 RB i 35 CoolWhite i żadnych świetlówek. Po co psuć zajefajny efekt?

RB na 900mA, CoolWhite 1300mA.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1:1 taką kopiłem jest OK , ale dołożył bym niebieskiego na 3:2

zasilacze bym dał poza lampą obok akwarium, a czemu nie zasilacz 1 duży?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kolory z samych RB są bardziej nasycone, sprawiają wrażenie jakby świeciła także świetlówka Fiji Purple. Poza tym osłabiają bliki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal98; ja mam 1:1 taką kopiłem jest OK , ale dołożył bym niebieskiego na 3:2

zasilacze bym dał poza lampą obok akwarium, a czemu nie zasilacz 1 duży?

dlatego nie jeden zasilacz bo niebieskie będą ustawione na 0,8 A a białe na 1A żeby ich nie przesilać za bardzo. A w ogóle to gdzie są takie zasilacze bo ELan pozwala na podłączenie 12 diod.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A w żaden sposób nie przeciąża XP-G. Jeśli masz 1 A to równie dobrze można było kupić tańsze starsze diody i puścić je tak samo jak niebieskie.

Co do Twojego pytania o zasilacz. Po prostu daje się jeden porządny zasilacz i drivery na każdą 6-cio diodową nitkę. Jak nie chcesz sterowania to dajesz tylko wtedy potencjometr na każdy kolor i ustawiasz sobie jak chcesz - bez grzebania, rozkręcania zasilaczy itd.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A w żaden sposób nie przeciąża XP-G. Jeśli masz 1 A to równie dobrze można było kupić tańsze starsze diody i puścić je tak samo jak niebieskie.

Co do Twojego pytania o zasilacz. Po prostu daje się jeden porządny zasilacz i drivery na każdą 6-cio diodową nitkę. Jak nie chcesz sterowania to dajesz tylko wtedy potencjometr na każdy kolor i ustawiasz sobie jak chcesz - bez grzebania, rozkręcania zasilaczy itd.

No dobra tylko ani ja ani kolega nie znamy się na tej całej elektronice :question: mam jedynie prosty plan lampy w konfiguracji z ośmioma zasilaczami bez bawienia się w jakieś potencjometry i inne pierdoły, a poza tym szukaliśmy właśnie dużego zasilacza i nic nam nie wpadło w oko. Może ktoś podpowie gdzie szukać części po najlepszej cenie , ja znalazłem diody cree z modułem po 17 zł białe i po 12 royale- niestety wszystko pakowane po 24 sztuki więc albo konfiguracja 1:1 albo 3:1 dla royal blu. Żeby nie było kryptoreklamy można pisać na maila pawoj1@wp.pl . Dziękuje za wszystkie rady i opinie.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem diody cree z modułem po 17 zł białe i po 12 royale- niestety wszystko pakowane po 24 sztuki

rozumiem że masz na myśli maritex ale podobno ktoś u nich na sztuki kupował ważne aby całkowita wartość zakupu wynosiła 100zł minimum tzn jednej diody nie kupisz ale z 10 no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody kupisz tutaj:

diody

drivery tutaj:

driver

zasilacz np. ten:

zasilacz1

i ten:

zasilacz2

O innych "pierdołach" nie piszę bo skoro macie tylko "prosty plan lampy w konfiguracji..."...

PS. Juko trochę nie rozumiem Twojego posta o tym zakupie na szt. i za min 100zł...tzn w ogóle nie rozumiem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy zastosowanie zasilaczy ELN-60-48P, które mają są przystosowana do współpracy z zewnętrznym ściemniaczem cyfrowym PWM się sprawdza, bo czytałem , że z Profiluxem słabo to wychodzi , czy ma ktoś lampę podłączoną do naszego, polskiego , skalara


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz na myśli maritex ale podobno ktoś u nich na sztuki kupował ważne aby całkowita wartość zakupu wynosiła 100zł minimum tzn jednej diody nie kupisz ale z 10 no problem

Nie wiem od kiedy to działa ale w zeszłym roku kupowałem 3 diody i zasilacz, nie było 100 zł i bez problemu zrealizowałem zamówienie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem diody cree z modułem po 17 zł białe i po 12 royale- niestety wszystko pakowane po 24 sztuki

jestem już po zakupach w maritexie i mogę potwierdzić że ledy można kupować w dowolnej ilości nie koniecznie 24sz ja zamawiałem 6 + zasilacz + drivery 2sz i nie było żadnego problemu z zamówieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.