Skocz do zawartości
Marcin14

Coto za zoa??

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi powiedzieć co to za zoanthusy i czy one się wybarwią? Przyszły z LR.

zoadzikie.jpg

I jeszcze jedno pytanie odnośnie kraba (dzikusa):

Czy mogę wrzucić go do baniaka czy coś mi pozeżera?

Mam tego: Actaeodes tomentosus

Na reeflexie jest napisane, że krab jest mięsożerny ale chcę wiedzieć jak jest w rzeczywiśtości bo często teoria swoje a praktyka swoje. Mam go w refugium ale refugium za niedługo likwiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to Protopalythoa ;-)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to Protopalythoa ;-)

Właśnie te protophylatoy na reeflexie wyglądają znacznie ładniej. Wybarwi się "to coś"?? Wszystkie koralowce w baniaku ładnie rosną, kolorki świetne tylko te tutaj koralowce nie rosną :/ nawet jeden łebek zoa rośnie obok nich.

Aaa... pod aktyniką "świecą" mocno na zielono.

Przy oświetleniu "dziennym" w środku otwór gębowy (?) mają zółty. Na około są lekko zielone, ale to chyba przez aktyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybarwią się już na inny kolor - też je mam i mają taki sam kolor jak na foto (zielony) .

Co do dokładnej nazwy ... nie jestem pewny ale może coś z parazoanthusów


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybarwią się już na inny kolor - też je mam i mają taki sam kolor jak na foto (zielony) .Co do dokładnej nazwy ... nie jestem pewny ale może coś z parazoanthusów

Dzięki :) Przynajmniej wiem, że w baniaku jest wszystko ok i każdy koral czuje się dobrze :) U mnie te koralowce rosną w oczach, jak kupowałem skałę to było kilka szt. a teraz, po 3,5 miesiąca jest ich z 8 razy tyle.

A na temat kraba ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Marcin14, niezbyt dokładnie czytasz forum, ten krab to gadzina jakich mało, złapałem jakiś czas temu jednego. Szczęście moje było ogromne, bo bydlę nieźle zaczynało rozrabiać. Niestety jak to w życiu bywa radość trwała krótko. Jest jeszcze jeden, większy i na dniach zamieszczę fotki jak mi załatwił hepatusa. Oddaj komuś do sumpa bo zabijać szkoda, ale do akwa nie wkładaj.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mi nie rozrabiał w baniaku. Mam go w refugium ale refugium likwiduję. Jak nie będzie go chciał znajomy z mojego miasta to oddam komuś z forum. Mam też wieloszczety ok 15-20cm, inne 2 kraby, 3 flatwormy które nie wiem gdzie mi wcieło <myśli>. A co do kraba to jest dość cwany, kilkanaście godzin spędziłem przed baniakiem żeby go wyłowić, w końcu się wkurzyłem i wyciągnąłem całą skałę i go siłą wygoniłem z nory. Jak by ktoś chciał te kraby (każdy inny, dwóch nie zidentyfikowałem bo są małe ale jeden podobny do porcelanowego a drugi to nie wiem), wieloszczety i flatwormy to możecie pisać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.