Skocz do zawartości
Kośmid

Czym się żywią moje ryby :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczne od tego jakie mam rybki:

Zebrasoma flavensens

Canthigaster solandri ( rozdymka )

Centopyge bispinosus

Salarias fasciatus

Pseudocheilinus hexataenia

ala Gramma Loreto ( taka podobna, fioletowo(różowo)- żółta )

Chrysipitera Cyanea

Koniec listy. Na czym tkwi zagwostka ? Na tym, że moje rybki wiecznie są pełne pomimo, że rzadko je karmie. Niekiedy 3 dni jedzenia nie dostawają a jak je wrzuce to zainteresowanie nie powala na kolana. Oczywiście rzucają się na ten pokarm ale po takim poście głodowym to powinny się zabijac o żarcie a one wcale nie. Przyglądałęm się każdej z osobna i nie wiem czy moje wnioski są słuszne.

Pokolec i Salarias- glony skubią( łaał :D )

Hexataenia- wydziubuje drobne robaczki spośród skał

A pozostali ? Może mam tak bogatą flore pokarmu, że każdy dla siebie coś znajduje ?

Żadna rybka nie wykazuje oznaków zapadniętego brzucha, wręcz przeciwnie, wyglądają zdrowo i pełnie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kauderni przez pól roku nie przyjmował pokarmu, jadł tylko żywe kiełże i mysis ze skał.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyge znajdzie sobie pokarm - glony i wszystko to co znajdzie na skale, podobnie Canthigaster - na pewno masz jeszcze troche slimaków, rurówek itd... Pictichromis i Chrysiptera znajdą sobie bez problemu jakiś plakton, oba gatunki mają małe zapotrzebowanie energetyczne. Zasadniczo jest tak, ze dojrzaly i nieprzerybiony zbiornik jest w stanie sam wykarmic swoich mieszkanców co najmniej tydzien.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat... Ja mam mandaryna wspaniałego i w ogóle nie przyjmuje mrożonek ani żadnego zielonego pokarmu... A żyje ma się dobrze... Pływa często przy przedniej szybie bo jest na niej pełno kiełży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jest tak, ze dojrzaly i nieprzerybiony zbiornik jest w stanie sam wykarmic swoich mieszkanców co najmniej tydzien.

zgadzam sie w 100%; a jesli obsada jest "glonozerna" i nie jest to "stado" pokolcow to nawet dluzej;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troche czasu mineło i nadal rzadko karmie i nadal rybki nie są wielce zachwycone pokarmem jak go rzucam :D

Może zrobie eksperyment, tydzień głodówki :whistle:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się ciesz, na pewno masz ładne parametry wody, jeśli niewiele karmisz?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznac ale dokładnych testów długo nie robiłem ale z tego co pamiętam to jednynie miałem zachwiane magnezy i wapna :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.