Skocz do zawartości
inmar

Pażdziernikowe wakacje

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nurkuje od paru lat i rafy w Egipcie przy moich uprawnieniach do 40m zwiedziłem już wiele razy. Takie rafy jak Gota Abu Ramada, Panorama Reef( tam gdzie zatonął Salem Express) i wiele innych, a także kąpiele z delfinami i żółwiami i oczywiście różnorodność innych stworzeń ;). Ale na snoorking polecam Giftun. Tam rafa wychodzi aż nad powierzchnię wody. Bajka. Dla nurkujacych zdecydowanie Panorama Reef - odległa i najmniej zniszczona rafa na Morzu Czerwonym. Niestety z roku na rok obserwuję jak "psełdo" nurkowie tratują rafę i wygląda, to coraz gorzej :(

A co do kursu w Egipcie - NIE RÓB!!! Chyba, że zamierzasz nurkować tylko w Egipcie. PADI - to międzynarodowa organizacja płetwonurków. Robią dobre kursy, a uprawnienia honorowane są na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie ogarnąłem więc tylko mały opis hotelu do którego na pewno jeszcze pojadę.Sam hotel bardzo ładny,obsługa też bardzo miła.Miejsce hotelu usytuowane jest na krawędzi klifu z zejściem do plaży po schodach co było dość atrakcyjne a widoki z góry na rafę i okolicę były powalające.Sama rafa jest tak rozległa i piękna,że zrezygnowałem z nurkowania bo i po co jak codziennie mogłem sobie snurkować na tej rafie za darmo i bez pośpiechu.Wśród miliona życia na niej można było zobaczyć ładne płaszczki,była manta i ktoś widział na dnie małego rekina.Raz miałem atrakcję,że siedząc w nocy nad ciemnym brzegiem zaobserwowałem jak skrzydlice stadnie polowały na małe rybki.Było to ładnie widać bo one właściwie pływały po powierzchni wody jak żaglowce z rozpostartymi płetwami i łapały wyskakujące rybki.Dziennie na tą rafę przypływało 10-15 statków,również w nocy.Byli też na szczęście goście,którzy interweniowali w przypadku jak ktoś stał na rafie.Pogoda o tej porze roku mnie zaskoczyła bo jednak myślałem,że będzie cieplej a tu w dzień sporo chmur i wiatru a na wieczór ubieraliśmy swetry.Jedzenie jak chyba w każdym hotelu w Egipcie dobre,ale monotonne i po 5 dniach nie mogłem się doczekać schabowego.Po powrocie moja rafka wyglądała dobrze,zaskoczyły mnie spore przyrosty,ale to chyba za sprawą nowych lamp i to bez świetlówek,które dotychczas świeciły z starymi.Specjalne podziękowania dla Wojtesa za interwencję bo córka spanikowała i była potrzebna pomoc.Foto wstawię na dniach,ale muszę zrobić selekcję bo mam ich 1300 sztuk.Te podwodne mam od zaprzyjaźnionych Polaków,którzy mieli cyfrówki w woreczkach,ale też typowo podwodne więc nie było sensu kupowania tych małpek.

Ps.Zrobienie tam kursu płetwonurka jest dla wariatów i z tym się zgadzam a cena podobna jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem gotowy.

3434848766b9088dmed.jpg

Witamy w kraju :welcome: .Takie fotki jak ta mile widziane :thumbsup:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Inmar pięknie.Przemawia przeze mnie zazdrość też tak chcę :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm ... od razu się cieplej zrobiło :) Dzięki za powrót do przeszłości :) Picassa były niesamowite (i nie tylko one :p ) foty super


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Marku :thumbsup:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma plaża, znajome foty :) Marek, płynąłes wzdluż "ściany"? Jeśli tak to mniej więcej w połowie drogi do cypla z latarnią jest w ścianie taka jakby łezka w kierunku brzegu, praktycznie idealnie okrągła, na dnie bialutki piaseczek, bajka po prostu:) natknąłeś sie na to?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :) ja się zapuściłem raz snurkując w okolice tego cypla z latarnią wlaśnie, tam się kończy sciana rafy, dwa machnięcia płetwami za stadem takich dośc sporych niebiesko - żółtych śledzi i poczułem pierwszy raz w życiu taką panikę... Wszedzie był wielki błękit, przede mną, za mną, pode mną... Potem dopiero zobaczylem na mapie głębokościowej że tam jest pionowa ściana w dół na ponad 100 metrów :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także wspomnienia powróciły:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także wspomnienia powróciły:)

Łukasz jak radziłeś,dałem w łapę 20$ i było widać,że klucz,który chciał mi dać zamienił na inny,Dostałem pokój 766 na wprost głównego basenu blisko baru.Odwiedzający zazdrościli widoku,pokoju i bliskości do wszystkiego.Później będą jeszcze fotki z mojego Nikona hotelu i okolicy to kapniesz,który to balkon był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nauczyli arabów że trzeba dać 20$, wystarczy powiedzieć że tego pokoju nie chcesz bo ci nie odpowiada

i dadzą ci inny. W końcu płacisz za wczasy i to nie mało


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.