Skocz do zawartości
TMK

tunze 6105 padło coś

Rekomendowane odpowiedzi

Gniazdko było zalane wodą. Wywaliło bezpiecznik. Przełączyłam na przedłużacz. Tunze 6055 działa a Tunze 6105 nie (teraz zauważyłam bo wydawało mi się że działa). Jak rozpoznać,co się zepsuło? w sensie zasilacz? pompa czy cóś jeszcze innego np multicontroler 7094??

Jak wygląda gwarancja i naprawa(mam paragon) a bez gwarancji? bo mam jeszcze 7400/2 też zepsutą :wallbash:;(

Mam teraz 400 l na tunze 6055)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawny zasilacz podłącz do drugiej pompy i się przekonasz u siebie już dwa zasilacze wymieniałem.pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko te pompy maja różne zasilacze i może się to źle skończyć


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim napięciu chodzi ten mniejszy model?ja na rezerwe kupiłem zasilacz o napięciu 12v i 6105 szła tylko mniej wydajnie a nowy miał czas na dotarcie do mnie,ile watów mają te zasilacze jaka jest różnica?a napięcie w zasilaczach tunze jest regulowane zworkami pod którymi jest czerwona dioda,jeżeli ten mniejszy podaje mniej woltów a ma tą samą ilośc watów to powinno by ok przy próbie


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze6055 jest zasilacz od 12do 24v a 6105 od 12 do 18v wiec co ma się popsuc


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są jakieś ampery waty itp

Na zasilaczu od 6105 napisano

input AC 100-240V 1,2A

output 5-24V max 50W // brak DC?? nie ma ustawiania zasilacza

Na zasilaczu od 6055 napisano

input AC 100-240V 800mA

output DC 12-24V 1,2A //i można za zasilaczu ustawić suwakiem12-24V

Obydwa oryginalne tunze zepsuł się 6105-ten większy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zworce z większego masz jakie napięcie?(wysuwany element spod czerwonej diody jak wyjmiesz to odczytasz)ustaw na regulowanym 12v przez moment próby nie padnie jeżeli pompa jest sprawna to ruszy


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym wyjmowanym elemencie jest nadruk 18 V

Mam trochę róznych zasilaczy regulowanych w domu, ale te A V W są za trudne i boję się zeby sobie nie spalić pompy za 1000 zł.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten mniejszy zasilacz obciążysz mniejszymi v to przez moment na pewno się nie spali ustaw 12v i próbuj .


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie w FATUM?!!

dziś wróciłam do domu dość póżno- siadam do kompa a tu jakaś taka angielska atmosfera- wilgoć w powietrzu jakby mżawka. No kurczę, nademną sufit i pięć pieter. przyglądam się sufit suchy... ale z dzrwiczek pawlacza coś kapie- w środku sucho- a mgiełak w powietrzu jest...

Po długich poszukiwaniach: Mini mikro dziurka węzyku od RO. Na tyle mała i na tyle wysokie sciśnienie,że podziałało jak rozpylacz mgiełki.

poprzednia awaria 13.dzisiaj 20.co jeszcze może mi pęknąć,rozszczelnić się ?

Akwarium- to zbyt trywialne...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie pierniczy w wszystko naraz :( ale nic sie nie martw :) to przechodzi po 3 awarii :p ( żart) u mnie od dzis cos dziwnie strzela w baniaku i tez mam nadzieje ze to nie baniak........ :welcome: pozdrawiam i glowa do gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit pecha wyczerpałeś i może być już tylko lepiej . Głowa do góry


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.