Skocz do zawartości
Pawel594

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

Co sądzicie o zakupie urzywanego filterka ????

Jak go sprawdzić czy jest sprawny????

no i jak go się podłącza????

Ps.mam nadzieję że więcej osób odpisze na mojego posta niż ostatnim razem na temat oświetlenia.


300 litrów, sump 120 l, HQI 150W, T5 2*54W Bluu, odpieniacz Best 400p, 2*marea 2400l/h, pompa w sumpie 3600l/h, skałka 65kg. 1 ocelaris,1 zebrasoma żółta, 2 clarki,krewetka czyszczšca, 2 kraby pustelniki, grzybowieńce 6 gatunków, xenia pulsujšca, xenia sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki filterek z allegro za 250-280 PLN to jest dobry pomysł? Używa ktoś czegoś takiego?

Pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 250PLN sprzedaje na allegro jakiz (www.czystawoda.pl) i od niego sporo osób ma filtr (np ja) filtr jak to filtr działa :D

Paweł: uzywany filtr to pewnie membrana do wymiany, zorientuj się ile kosztuje membrana+używany filtr a ile nowy filtr (te 250PLN) i masz po kłopocie co wybrać


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtracji jeszcze...

ten Pan wspomniany przez ALMaster'a ma w swej ofercie tak?e takie zwyk?e filtry przep?ywowe...i jakby przed osmoze da? jeden z wk?adem w?glowym, dalej ozmoza, a za ni? filtr z ?ywic? jono...co?tam (DI, tak?) to woda by?a by primo super?

Pozdrawiam i dzi?kuje


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się robi. Filtr RO ma zwykle w komplecie dwa prefiltry - mechaniczny ok. 5 mikronów i węglowy. Za tym dobrze jest włączyć DI i jak chcemy mieć naprawdę czystą wodę to jeszcze węgiel na końcu. I tu mi się nasuwa pytanie: Ile osób z Forum stosuje taki zestaw? Ja zastąpiłem oryginalne prefiltry takimi do użytku w gosp. dom. - dużo większa pojemność, większa wydajność i możliwość dowolnego zestawienia wkładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy tylko pamiętać, żeby PRZED założeniem membrany przepłukać dobrze prefiltr węglowy, w przeciwnym razie węgiel zasyfi membranę i klops....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja tego z umuma kupilem wczoraj. Wyszlo na rachunku, ze zaplace 220 za niego:) Moze to jest netto:)?? a tak apropo to juz prawie caly sprzet zamowlem i odpalm za niedlugo:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spradzenie to najlepiej i najszybciej mirnikiem TDS - mozna go zakupic na allegro od 80 zł do 159 sam mam:taki D:D moge zbadac

- mi też pomagali wjec czemu ja nie mam pomóc innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.