Skocz do zawartości
bleq

Xenia marnieje....cala reszta ok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nieco niepokojacy problem.

Niby to xenia ktorej mam pod dostatkiem i rosnie jak na drozdzach..

ale jesli z najprostzym w utrzymaniu miakkasem jest cos nie tak to jest powod do zmartwien

Mienowicie od kilku dni jest jakas zmarniona.... nie otwiera sie do konca, jakby ma lekko zbielale koncoweczki "listkow"... pulsuje ale bardzo krotkim ruchem. wczesniej otwirala sie do konca i zamykala

Z cala reszta wszystko ok, spsy bez zmian, ukwialy rozdziabione, zoasy,sarco tak samo

Parametry od dawna niezmienne... podmianki w miare regularne caly czas na tej samej soli

Wie ktos co to moze byc ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie lubi jak jest zbyt czysto w akwarium- może jednak spadło Ci NO3?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt czysto na pewno nie jest , moze przez to ze podmienilem 2 l wecej wody jest troche czysciej... sprawdze no3

dzieki


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sprawdź azotany choć ja mam niskie a xenia ładnie się rozwija ale nie rośnie już tak szybko jak w przypadku azotanów na poziomie 10 ppm


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Xenią nie trafisz. Kiedyś w "Morszczakach" był artykuł i nie znaleźli żadnego związku pomiędzy parametrami a wyglądem Xenii.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oddzielne akwa na dojrzewającą skałę, siedzi sobie tam xenia jakieś zoa i euphylia, nie mam tam automatycznej dolewki więc jak zbyt dużo wody odparuje = mocno zwiększa się zasolenie to Xenia marnieje w oczach, wystarczy obnizyć zasolenie dolewając RO i już wyglada jak nówka.

Kolejną sprawą jest to iż gdy miałem ją jeszcze w głównym baniaku, to pomimo stałego zasolenia objaw był podobny, ale tym razem przyczyną tego było totalnie zerowe NO3 i PO4, po przeniesieniu do "syfku" w kilka dni odżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 w normie

PO nie mam testu niestety ale zalozylem juz absorbent..

niestety marnieje w oczach...

troche martwie sie o reszte bo euphyllia tez troszke spabiej sie pompuje... ale to chyba wina slimakow osiadlych na szkielecie...

Ktos ma jeszcze jakies inne pomysly ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xenie w 2 baniakach. w glownym tak szaleje ze wydawac moge duze ilosci co tydzien. w drugim gdzie woda ta sama od 3 miesiecy - xenia zachowuje sie jak Twoja - woda wyjałowiona. Jak u Ciebie wygladaja sprawy podmiany wody i na jakiej soli?

dodam również odnosnie parazoa, ktore przy wyjałowionej sa cudnie zółciutkie, długie i subtelne :D a przy bogatej idą w brązy (z moich obserwacji)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyg temu zajmowala 1/4 akwarium.... tez juz przycinalem i wydawalem ...

Zmarniala tak ze wszedzie widac miejsce gdzie jest przytwierdzona do skaly....

Niby to xenia... ale jesli ona sie sypue to moze byc cos grubo nie tak....

podmianki co ok 10-15 dni 10% ... od roku tak jest ...

sol z tego co pamietam, tzn nie pamietam:/ cristal reef czy cos takiego


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło od ostatniego postu.Czy udało ci się opanować to zjawisko ?


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku latach bezproblemowej ekspansji ,zmarniała bez jakiejkolwiek przyczyny dosłownie z dnia na dzień.Problem rozwiązałem totalnym wietrzeniem akwarium.W ciągu kilku tygodni podmianami wymieniłem 150 procent wody ,odsysając przy okazji wierzchnią warstwę piachu.Przeskoczyłem częściowo z soli reef crystal na TM bio actif ,co dało dobrego kopa dla wszystkich korali i spowodowało niestety pojawienie się glonów ,czym akurat się za mocno nie przejmuje.Może to ekstremalne podejście ,ale nie wiem czy po kilku latach nie zachodzi proces starzenia zbiornika. Powód wyjałowienie pewnych związków które akurat konsumuje xenia bądż clavularia(miałem podobny problem) i trzeba to trochę pobudzić.Po wietrzeniu mija drugi miesiąc i jest ok.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.