Skocz do zawartości
cherry_ukasz

Wypłowiałe kolory, bielenie SPSów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W akwarium 30 litrów mam parę SPSów i LPSów. Wszystko było w porządku przez pierwszy miesiąc. Później korale traciły powoli kolor a później zaczęły od dołu bieleć...

Parametry wody:

NO3 - 1

PO4 - 0

Mg - 1260

Ca - 440

kH - 8

Temperatura 25 stopni

Korale karmione na przemian MarineSnow, KoralFluid, Plankton zielony,czerwony i Fauna Marin Booster. Światła jest 44W na te 30 litrów, cyrkulacja 900l/h + obieg 600l/h

Macie pomysły, co może być przyczyną? Za mocny odpieniacz? Bo odpieniacz sporych rozmiarów tam jest...ale jak go całkiem wyłączam to bania z parametrami wody. Jest skręcony na max sucha piana. Aaa no i vódkę leję 1ml dziennie.

Będę wdzięczny za wszelkie tropy w tym temacie


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ma zbiornik?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zacząłem od tygodnia lać mikroelementy z Red Sea. Soli wcześniej używałem Reeef Crystal a teraz używam od 3 podmian Red Sea Coral Pro - lepiej trzyma Mg i Ca.


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie jak nie lałem żadnych mikroelementów i używałem dość ubogiej soli. Po mikroelementach podciąganie tkanki zatrzymało się i kolory wróciły.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo wodki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to może być za mało wszystkiego i za dużo wszystkiego albo wszystko naraz... :whistle:

Jakieś bliższe informacje co do wieku zbiornika, sposobu prowadzenia. 30 l sps to nielada wyzwanie...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku jest parę Zoanthusów w baniaku.

Co do potasu - tego praktycznie zmierzyć się nie da. Można by dodać do wody K2SO4, tylko nie wiem jak na siarkę zareagują korale.

Co do vódki to odstawiam w takim razie


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lukasz wodki nie odstawial calkiem, tylko zmniejsz na np 0,2 ml dziennie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałącze sie do tematu bielenia sps-ów. Sprawdźcie dokładnie swoje korale, moje zaczęły bieleć od dołu, ale znalazłem przyczynę i była ona prozaicznie prosta. Obejrzalem bielejące szczepki i okazało sie, że od tyłu miały na sobie właśnie od dołu ślimaki, takie białe z wąsikami na całym ciele. Od razu pozbyłem sie dziadostwa i sprawdziłem wszystkie pozostale. Na razie czysto, ale straciłem w ten sposób 2 szczepki pięknych acroporek.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ma racje nie znając systemu wróżycie z fusów, nawet nie jest napisane czym oświetla


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, drogi kolego cherry_ukasz z całym szacunkiem i bez złośliwości, ale jeżeli chcecie trzymać SPS`y w zbiorniku który ma 30L to yhm...

Jak na mój gust w tym zbiorniku każdy SPS będzie umierał miesiąc, bo nie można mówić ze koral

sie trzymał miesiac, on po prostu powoli umiera. A przeliczanie 44w na 30L to też jakieś nieporozumienie. Tu już nie chodzi o moc/litr bo wg tego przelicznika utrzymamy acropory w butelce po coca-coli świecąc nad nią jedną diodą led o mocy 1W, w sumie jest 1W na litr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie jest napisane czym oświetla

2x11W 20 000K PowerCompakt AquaEl

2x11W 10 000K PowerCompakt AquaEl

MarcosB trzymałem przez 9 miesięcy w poprzednim baniaku 30 litrów SPSy i miały się dobrze, miały kolory i przyrosty. Teraz mam inny baniak 30 litrów, ale inne oświetlenie(wcześniej taśmy led 15W), nie było sumpa oraz bez odpieniacza. A teraz niby więcej wody w obiegu, światło niby wydajniejsze a coś jednak nie tak. Nie mówię, że 30 litrów to dobry wymiar na SPSy, ale chciałem spróbować stworzyć SPSowy zbiorniczek małych rozmiarów i będę próbować dalej. Do Was zwróciłem się po prostu z pytaniem jako do bardziej doświadczonych. I możecie pisać, że się nie da - tak samo pisano, że ryby padają przy NO3 >50 ppm a są baniaki, gdzie żyją...mówiono, że kranówka to też zgony i na dłuższą metę się nie da a udowodniono, że się da...że 1W/litr to minimum dla morskiego parę lat temu a teraz piękne zbiorniki często mają mniej...


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stare są te świetlówki ?

SPSy miały przedtem jakieś przyrosty czy wegetowały ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały przyrosty, szczególnie LPSy.

Świetlówki mają 4 tygodnie - jak widziałem, że korale zaczynają ciemnieć (confusa robiła się brązowa z żółtej) stwierdziłem, że poprzednie oświetlenie 2x8W T5 20 000K i 1x8W 15 000K oraz 1W niebieskie LEDy jest za słabe wymieniłem na to obecne


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej soli robisz podmiany?

Jak już wcześniej pisałem podmiany robię obecnie na Red Sea Coral Pro

Jak długo ten baniaczek stoi ?

Od sierpnia. Tutaj Link do baniaka:

http://nano-reef.pl/topic/37551-30sump-piko-v20/


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylopora i acropora. Reszta po prostu jest blada, ale nie traci tkanki


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mało potasu ,ślimaki obgryzają montipory i nie powodują bladnięcia ,seriatopora jak się robi blada to z braku potasu i żelaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

event a masz pomysł jakim preparatem podnieść potas? bo z czaów słodkowodnych zostało mi K2SO4, ale nie wiem jak siarczany wpływają na akwarium... No i jeszcze jedno pytanie: bladość po podaniu potasu tez się poprawi?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.