Skocz do zawartości
Darev

Moja catalaphylia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Moje pytanie dotyczy catalaphylii, otóż gdy ją kupiłem w lipcu to piąknie się pompowała aż oczy wyłaziły, ale po miesiącu tak w połowie sierpnia zaprzestała pokazywać swoje walory. Jest umieszczona w średnim do niskiego prądzie wody od samego początku jest w jednym miejscu, nie przenosiłem jej. Latem temperatura wody dochodziła do 27 stopni. Nadmienię, że wypuszczała z siebie jakieś białe plamki.

Parametry wody:

Ca 440

Mg 1350

Kh 7,0

NO2 0,1 (11-09-2011 pomiar NO2 1,0)

NO3 10-25

Napiszcie co można zrobić, nic nie leję w sumpie węgiel oraz gąbka do mechanicznej filtracji no i Turboflotor 1000 Multi SL, Podmiana wody 20l co 2 tygodnie, 3-10-2010 podmiana 60l.

Rzućcie jakieś swoje rady.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NO2 0,1 (11-09-2011 pomiar NO2 1,0)

NO3 10-25"

to jednak ciut za duzo...

jaki producent testow ?

zasolenie nie skoczylo ?

swiatlo/sol zmieniales ostatnio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy salifert, światło zmieniłem po tym jak zaczął się kurczyć, była to stopniowa zmiana.

Zasolenie na poziomie 1.023 - 1,024, sól cały czas Preis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 ma być niewykrywalne!!!


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2 ma być niewykrywalne!!!

czyli NO2 zero i już po problemie ,zaraz się napompuje :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak a może nie, ale NO2 tak jak zauważył Tomasz ma być zero,Sygen-----zero,niewykrywalne


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak a może nie, ale NO2 tak jak zauważył Tomasz ma być zero,Sygen-----zero,niewykrywalne

to ciekawe ile miał wtedy jak się koral pompował niewykrywalne?

takie teorie że któryś parametr ma być zero bo inaczej się coś nie utrzyma to ja w to nie wierzę choćby dlatego że testy kłamią albo różne firmy pokazują różny odczyt


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

PO4 nie mam testu,

NO2 to ostatni parametr 0,0 miałem w czerwcu a tak to o tej pory jest przeważnie 0,1 czasami, ale to rzadko jest 0,25 (1,0 było wtedy jak się cladiella rozkładała).

co do innych korali to niezauważyłem niepokojących objawów, euphylia piękna, to co leży na piachu (LPS) w nocy pięknie wypuszcza polipy, goniopora to różnie, no i miękkie miodzio, najbardziej to xenia.

Ten LPS na piachu to Trachyphyllia (znalazłem nazwę), jest jeszcze Caulastrea, która się ładnie dzieli.

Karmię mrożonkami: kryl, solowiec, kiełże.

Edytowane przez Darev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalophylia łapie pokarm? Spróbuj jej podać na macki żeby zjadła. Z tego co czytałem trzeba ją dokarmiać co najmniej 2x w tygodniu. Moja jak przestałem karmić też grymasiła.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ją karmić ale nie wiem ile z tego zjadła, dzisiaj rano podałem jej kryl na macki i go zjadła, siedziałem i pilnowałem aż zje ponieważ musiałem odganiać od niej wundermani, zobaczymy co dalej jak będzie wyglądała po takim dokarmianiu...

może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam catalaphylię już trzeci rok i nigdy specjalnie jej nie dokarmiałem, ile sobie wyłapała z wody było jej, czuje się świetnie, leży na dnie akwarium i codziennie jest maksymalnie napompowana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zębatego już ponad dwa lata nigdy jej specjalnie nie dokarmiałem, pompuje się wspaniale,a to że czasami grymasi to normalne,ale nie trwa to dłużej niż jeden dzień,pozdrawiam Grzegorz jeszcze jedno ,zauważyłem że nie lubi silnego prądu,może jej nie odpowiada miejsce,przenieś ją w cichszy zakątek


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Catalaphylia pompowała się nawet jak miałem katastrofę w zbiorniku i kosmiczne NO3/PO4. Stawiam raczej na prąd wody lub pasożyta.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem ją w bardziej spokojniejsze miejsce, ile dać jej czasu aby znowu ją przenieś w razie jakby się nie napompowała?

Gdy ją przenosiłem to po piasku uciekał taki may robaczek wyglądem przypominał pająka średnicy ok 1cm koloru białego, wiecie co to może być?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze macie może jeszcze jakieś pomysły aby moja catalaphylia znowu się napompowała? Karmię ją, przenoszę w różne miejsca, czy to oznacza że zbliża się jej koniec? Bardzo mnie się podoba ten koralowiec, może poprostu nie ma dla niego miejsca w moim tanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie różne, obie leżą na dnie na środku akwarium, przepływ dosyć słaby, oświetlenie wiadomo jak to na dnie, i wygląda na to, że tam im się bardzo podoba,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.