Skocz do zawartości
thomas kay

wunderwafe vs dzikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z aiptasia więc postanowiłem kupić krewetki wundermani, ale mam taki problem że w akwa żyje taki dzikus:

http://pl.reeflex.net/tiere/1120_Actaeodes_tomentosus.htm

Jakie jest prawdopodobieństwo że on zje krewetki, ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Sprawa z krewetkami pilna bo aiptasi coraz więcej a dzikusa złapać się nie udaje:/

i drugie pytanie ile kupić takich krewetek do akwa 45l? dodam że aiptasi u mnie mnogo...

z góry dzięki pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety thomas kay mam złe wieści, to bydlę jest nie do złapania, upolowałem jednego ale jeszcze jeden się ostał , porywa się na ryby (krewetki już opi...lił) popatrz jak załatwił mi hepatusa , dobre wieści - mały twardziel doszedł do siebie i płetwy mu prawie odrosły

post-10364-0-72509100-1319746064_thumb.jpg


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudny to przeciwnik też mam jak wyczuje mały ruch przy akwa to siup do norki jednego udało mi się ubić igła medyczną20mm na długim kiju a drugi dalej śmiga ale u mnie krewetek nie jada co prawd karmię za dużo ale w twoim akwa masz duże szanse na upolowanie pod warunkiem że pokrywy brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igła wymiękła na nim dosłownie, tzn zgięła się przy próbie wbicia, mam gobiodona i nigdy ich nie zaatakował ale też dużo karmię. czyli nie pozostaje nic jak najbliższy weekend w nocy zapolować do skutku, skały wyciągać nie będę.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety thomas kay mam złe wieści, to bydlę jest nie do złapania, upolowałem jednego ale jeszcze jeden się ostał , porywa się na ryby (krewetki już opi...lił) popatrz jak załatwił mi hepatusa , dobre wieści - mały twardziel doszedł do siebie i płetwy mu prawie odrosły

Za taki incydent, rozebrał bym całe akwarium wyciągnął go i pojedynczo bym rwał nogi, szczypce wydłubał oko. zerwał kawałek pancerza a na koniec wrzucił bym do wody 1,050... Przemyśl to :p:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakło drugiej F w nazwie tematu.

Co do wyżej wypowiedzi , ubić ale nie wydłubywać oczu - taka natura tego zwierzaka i żywej skały , rozumiem że to ironia. ;)

Co do dzikusów mam pare różnych jeden jest cienki i niema dużego odwłoka ale skurczybyk strasznie szybki - jednej krewetki nie mam a druga na razie żyje możliwe że to poluje jak braknie szamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą igłą to mi się nie chce wierzyć że się go nie ima jak to nie insulinówka to da rade nawet dziury w skale robić idziesz do apteki i prosisz najgrubszą nadziewasz na pręt z włókna szklanego od latawców i jak światło w baniaku zgaśnie, zmniejszasz trochę cyrkulację w rzucasz coś na przynętę i na łowy

ps nocne je nie stresuje wystarcza 1 led niebieski zwykły, udanych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś ja próbowałem ubić go jakąś zwykłą igłą co miałem pod ręką.idzie kilka dni wolnego to będę polował, innego wyjścia nie ma.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dziś w nocy dopadłem terrorystę, łatwo nie było ale dałem radę. Przez ostatnie kilka tygodni nie ujawniał się więc straciłem go z oczu aż ... wywalił euphylię (apogon piżamka straciła pół ogona ostatnio)i pokazał gdzie jest. Wyjąłem skałkę i się zaczęło : 5 min. w RO olał, nie ruszyło go to, o wydłubaniu w jednym kawałku można zapomnieć (strasznie silne bydlę), wybiłem otwór w skale i wyciągnąłem gagatka. Uspokajam, siedzi sobie teraz wraz z innymi banitami w sumpie i tak już zostanie. Podejrzewam te kraby (złapałem w sumie 3 ) o tajemnicze zniknięcia 2 babek signigobius biocelatus, 3 l. amboinensis, 2 l. wurdemanni, złamany kręgosłup doktorka (pływał jeszcze 2 dni), pokancerowanie hepatusa i obcięty ogon piżamki. Jestem nie wyspany , ale szczęśliwy, pozdrawiam !


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie zawinął pod skały szczepkę talerzówy :(


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.