Skocz do zawartości
Gość sledzik

jakie oswietlenie? ile wat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

witam wszystkich. Czas zalnia mojej kostki 50/50/50 zbliza sie wielkimi krokami.Mam pytanie odnosnie oswietlenie do mojego szkielka. Z racji wymiarów 50/50 t5 odpadaja , led moze pozniej zobaczymy . W tej chwili mam oswietlenie 2/24 pc co na dojrzewanie zbiornika starczy a co potem? myslalem nad hqi 150 w ale czy to nie za duzo? 194 w dla takiego szkielka ? moze 70 w zarnik ale nie moge znalesc nic morskiego. Co byscie polecili? moze macie cos na odsprzedanie pod moj wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są 70 W żarniki do morskiego ale światło z nich jest kiepskiej jakości, nie polecam


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ok a czy mozna oswietlac baniak samym 150 w zarnikiem 2000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie wiem czy żarniki o barwie 2000 K istnieją.

Ale takim o barwie 20 000 K można oświetlić jeśli lubisz niebieskie światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

pomylka 20000:) lubie niebieskie a co na to miekasy i lps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie co będzie żyło w Twoim zbiorniku ?? Do tego dobieraj światło. 150W HQI dla SPS jest jak najbardziej OK ale miękkie i LPSy będą się męczyć. Dlaczego nie chcesz dać samych t5 ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

t5 w kostke 50/50 mi niw wejda chyba ze sa jakies okolo 40 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy nie gryzą. :nuke:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

a kto zlozy mi lampe ledowa? nie musi byc mozna jako uzupelnienie do 2 rzy 24 pc koszt takiej lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

a moze cos wiecej na temat tych swietlowek JUWEL warte sa cos czy to raczej wyzucanie pieniedzy bo chyba sie na nie zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

150W HQI nie będzie za dużo, tylko kwestia barwy, nie wiem czy dobierzesz taką, żeby Ci się podobała.

P.S. Mi osobiście same HQI najbardziej podobało się Reeflux 12k na magnetycznym.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w baniaczku narożnikowym miałem LPSy i miękasy . Oświetlałem to HQI 150W + 2xT5 39W. Nic złego się nie działo . Mieszkańcy byli zadowoleni . Lampa wisiała 25cm na lustrem wody . Refluxy faktycznie są super . Miałem w poprzednim baniaku 250W 12000K.


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak twierdziłem dopóki Hamiltona nie zobaczyłem. A potem przyszły ledy i wywróciły wszystkie wcześniejsze teorie do góry nogami.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak twierdziłem dopóki Hamiltona nie zobaczyłem. A potem przyszły ledy i wywróciły wszystkie wcześniejsze teorie do góry nogami.

Sorki za offtop, o jakim Hamiltonie mówisz, chodzi mi o moc i barwę, obecnie mam Phoenixy 250W DE i jestem zadowolony ale może warto sprawdzić ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.