Skocz do zawartości
rs4

NANO REEF - 2 MIESIACE DO OCENY !!

Rekomendowane odpowiedzi

panoramiczny, może i tak ale ja też mam już dojrzałego baniaka, wszystko żyje na maxa a NO2 i NO3 niewykrywalne glonów nitkowatych tylko mała garstka i zanika, teraz szukam życia:D:D:D a nawet jeśli to można po prostu zrobić akwa od dna i też będzie ekosystem tylko dojrzeje wolniej


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adrian Piwnicki :

a panoramiczny ty za przeproszeniem przymknij si?

dlaczego mialby sie przymknac.

panoramiczny zacytowal faktyczne wypowiedzi rs4, ktore stoja w jawnej sprzecznosci ze soba.

moim zdaniem nie ma jednak o co kruszyc kopii.

wode z dzialajacego zbiornika na rozruch i kawalek skalki mozna zawsze skombinowac/kupic. woda na podmiane moze byc swieza. i tez bedzie dzialalo, wiec glowny message rs'sa4tego jest ok. mozna to zrobic bez duzych nakladow.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial inaczej,

akwarium morskie nie jest ani proste ani tanie do zalozenia i utrzymania.

Potrzebne jest szereg rzeczy, zeby to utrzymac w ruchu i dobrej kondycji.

Sa osoby (jak chocby SMK czy rs4) ktorym udala sie sztuczka z ekspresowym zalozeniem akwa, ale trzeba przyjac ze jest to wyjatek niz regula.

Chociaz SMK zalozyl ekspresowo, a utrzymuje to juz standartowo.

Oczywiscie mozna wszem i wobec mowic, jakie to proste, latwe i przyjemne, oraz bardzo tanie.

Tylko ze efekt bedzie taki, ze sie wiele osob szybko zniecheci po pierwszych porazkach.

I grono morszczakow, zamiast sie rozwijac bedzie sie kurczylo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adrian Piwnicki :

przesadziłeś, po prostu wszędzie jest napisane że potrzebne są skimmery, pompy, reaktory itd. a po prostu wcale tak nie jest co udowodnił kolega rs4

zmien lekarza - bo coś nie tak z tobą:):) PANARAMICZNY pozdro:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt nic nie jest potrzebne:D:D ja mysle sobie czy nie wystawić sobie akwa na klatke schodową niech sąsiedzi też sie cieszą -nawet ktos chleba nakruszy:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z panoramicznym. Co do w/w nano - owszem, fajna. Ale co niby ona udowadnia? Że po dwóch miesiacach w niej coś żyje??? A dlaczego miałoby nieżyć. Bardziej obrazowe będzie podejście od końca: zakładając nano na podstawie życia z dobrze funkcjonujacego dużego zbiornika trzeba byłoby być raczej inteligentnym inaczej żeby zdołać ją w dwa miesiace zniszczyć. Takze jest, żyje i na razie ma sie dobrze bo nikt jej w tym nie przeszkadza. Ale czy coś sobą udowadnia??? Zupełnie nic.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny widze chlopie ze ty gowno wiesz jednak o akwarystyce morskiej tak samo jak piona JAK MOZESZ NAPISAC ZE Z 5 SZYBEK Z 700 ZROBILEM 30 chlopie czy ty wiesz co piszesz w 700 mam od cholery sprzetu a w 30 nic wiec jak mozesz porownac te 2 biotopy ? moje niescislosci wynikaja z braku dokladnego opisywania nie chce mi sie pisac ze 2 kg wzialem od Czarka z jego rafy 1kg z Indonezji 0.5 kg z d*py itd a co do reszty to powinienes wiedziec ze lepiej wziac troche zwiru z przepracowanego akwarium wraz np z litrem wody niz sypac swierzego tak samo jak woda lepiej jest wziac z glupiego sklepu z wystawy nawet glupie kilka litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz udowadnia i to duzo min fakt taki ze zamiast kupowac dziecia bojownika mozna zrobic tanim kosztem cos takiego i ze to moze wygladac pieknie pogadamy za 2 mc jak napcham tam twardzieli to wam oczy wyjda a jak widzicie na zdjeciu ten z prawej strony przyszedl ze skala i byl zniszczony a tu zregenerowal tkanke i pieknie sie otwiera przy 11w ktore byly do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby w tym akwa bylo cos nie tak to po 2 miesiacach by sie przecie i tak schrzanilo nawet ze stara skala, zwirkiem i woda. Mozna tylko pogratulowac, a szczegolnie tego wiekszego akwa. Mam nadzieje sobie takie postawic za pare lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thalion widze ze ogarniasz o czym mowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie :)

mysle ze sie nie ma o co klocic , akwarium 700 litrow i to male nano naleza do tego samego akwarysty rs4 ktoro zrobil ... oba sa jego dorobkiem , czescia , jego wiedza i nie pitolcie bo zrobil to bardzo ladnie :]

Faktem jest tez ze dla neigo akwarystyka morska nie jest problemem wystarczy popatrzec na jego najladniejszy na tym forum zbiornik :) taka jest prawda i mysle ze macie jednak prawo mu zazdroscic i calkiem to zrobzumiale co piszecie bo baniaki ma cudowne ..i FINITO :)

I ciesze sie ze go tutaj poznalem bo to calkiem ok czlowiek (kumpel) :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, no to mnie rozbawiłeś. Napchać to sobie można, a oczy to mogą najwyżej wyjść jednemu szczeniakowi który zagląda na to forum. Sztuką jest nie napchać ale mieć co wyjać po kilku latach prowadzenia zbiornika (coś wiecej niż trupy). Pogadamy za te kilka lat jeśli jeszce nie znikniesz z podkulonym ogonem - jeśli wtedy ta rafa będzie jeszcze kwitła to Ci pogratuluję i przyznam że sie znasz na tym co robisz. Na razie to widzę tylko bicie piany i sranie się kilkoma psiurami.

PS Thalion: otóż nie, jest założone dobrze na dojrzałęj wodzie i skale. Jeśli się jej nie będzie przeszkadzało to nic się po tych dwóch miesiacach nie stanie. Można było pójść dalej i wcale nie podmieniać wody. Jest duża szansa że nadal by tak wyglądało. Już niedługo co prawda ale jeszcze. Tylko co to udowadnia???


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz rs ma nie porownywalnei ladniejszy zbiornik od Ciebie :) nie musisz sie pienic , napchaj i pokaz nam to samo co on ma :) ladny byl Twoj zbiornik z pokolcami i w wiekszosci miekkimi koralami ale pieknych acropor to ja jeszcze u Ciebie jak zyje nie widzialem i taka jest prawda :)

Jedno co zauwazylem u Ciebei na poczatku jak sie tylko pojawilem na tym forum to chamstwo , beszczelnosc, prostactwo . pyche ..... moglbym dlugo wymieniac :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czuje tu zagrozenie bo przygladam sie jak budujesz swoje i chyba nasle twoja zone zeby moze przypadkiem jak sie dowie ...... my juz swir wiemy to moze jakas cegla czy cus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczcie to jest 1 dzien po zalaniu porownajcie i powiedzcie czy nadal twierdzicie ze to wszystko przenioslem z duzego spojrzcie gola skala a teraz jakie glony z niej wyrosly i kupe zycia wieloszczety itd itd

769-nano1.jpg

769-nano.jpg

+ proponuje porownac uszkodzonego korala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę - 700-ka rs4 jest przepiękna. Zakładając ten bzdurny wątek udowodnił jednak że wyglada ona tak dzięki masie sprzętu i kasy które w niej utopił a nie dzięki rzetelnej wiedzy - inaczej nie pisałby takich bzdur. Chyba sam nie zdaje sobie soprawy że ta rafka którą właśnie załozył jest znacznie trudniejsza w utrzymaniu niż jego duży piękny zbiornik.

@Zbyszek

prosiłem cię abyś mnie nie tykał. Nigdy nie napisałem nic złego o niczyim zbiorniku oprócz tego twojego gówna które nie dość że kiepskie to i tak nie przeżyło dzięki twojej głupocie i ignorancji. Zajmij się lepiej DIY i nie zakładaj juz nic bo następnym razem na co zwalisz winę?? Na filtr RO?? Szkoda tych zwierząt.

Spójrz na swoje posty (to zresztą niemożliwe bo wszystkie wykasowałeś). Może i jestem chamski ale do ciebie mi jeszcze bardzo daleko. Zmień leki bo te chyba znowu przestały działać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mówicie sprzęt musi być, pojęcie względne, 2 lata temu założyłem zbiornik na skale odpieniacz, +Fluval, jakie mialem akw możn zerknąć na stronę, potem dołożyłem cały sprzet zgodnie z wytycznymi akwarystyki morskiej i co, i chyba przesadziłem (albo źle wykorzystałem sprzęt), teraz wyprowadzam akwa, zcasami nadmiar sprzętu nie jest dobrym rozwiązaniem, sztuką jest bez tego sprzętu prowadzić akwa.

Więc jeśli rs4 założył takie "gówienko" i jeszcze tam wsadzi acroporę i bedzie mu sie rozrastała, to równiez pochlę głowę tak jak przed jego 700 tką.

P.S. jeśli chodzi o najładniejszy zbiornik z acroporami to owszem zaliczyłbym ten od rs4, ale znam gościa który acropory traktuje jak xenię po prostu tak sie mu rozrastają i to kilkanascie gatunków, siedziałem przed taką 800 tką z samymi acroporami - ehhhhh

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie utopilem tej kasy chlopaku tylko zainwestowalem a sprzet to odpieniacz mixer reaktor skala pompa woda swiatlo a i miracle mud ktory jest bo swojego czasu kazdy go mial :) o rany ile sprzetu zadnych elektord komp nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje akwarium jest przecietne jak na swiatowy poziom jak nie poor ale jak na Polske to powiedzmy moze byc plany 4000l w drodze miejcie sie na bacznosci bede informowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah swir prosze cie nie znizajmy sie do tego zalosnego poziomu bo przyjdzie nam trzymac garbiki zamykam watek bo staje sie nerwowo wszelkich info udziele na priv jesli ktos zechce sie dowiedziec wiecej mozliwe jest takze zobaczenie w realu pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.