Skocz do zawartości
lukasz30001

Witam serdecznie

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca wertuje wasz portal.

Od miesiecy pragne zalozyc akwarium a od miesiaca wertuje wasz portal gdyz zdecydowalem sie na morszczyzne.

Chcialbym zaczac od baniaczka zamiezam zalozyc 250 l 100x50xh50 i mam pytanie co do komina czy 15x10xh45 spelni role

jakiej srednicy mam wywiercic otwory w tym kominie i czy ryzykowac wiercac otwory w dnie czy zastosowac jakis komin na zewnatrz akwa ...... pytanie do wielkosci sumpa trzy 3 komory wystarcza ?? na odpieniacz , refegium i pompe

Prosze o porade jakiej wielkosci sump zastosowac abym nie mial problemow z ulokowaniem go w szafce ,oraz zeby wchodzil odpieniacz i pompa plz o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca wertuje wasz portal.

Od miesiecy pragne zalozyc akwarium a od miesiaca wertuje wasz portal gdyz zdecydowalem sie na morszczyzne.

Chcialbym zaczac od baniaczka zamiezam zalozyc 250 l 100x50xh50 i mam pytanie co do komina czy 15x10xh45 spelni role

jakiej srednicy mam wywiercic otwory w tym kominie i czy ryzykowac wiercac otwory w dnie czy zastosowac jakis komin na zewnatrz akwa ...... pytanie do wielkosci sumpa trzy 3 komory wystarcza ?? na odpieniacz , refegium i pompe

Prosze o porade jakiej wielkosci sump zastosowac abym nie mial problemow z ulokowaniem go w szafce ,oraz zeby wchodzil odpieniacz i pompa plz o pomoc

własnie znalazlem dzial sump zakonczylem nauke na akademi gorniczo hutniczej przy mechanice p[lynow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pomożemy, ale nikt wszystkiego za Ciebie nie zrobi. Tematy o które pytasz były omawiane wielokrotnie i z czystej przyzwoitości należałoby się z nimi zapoznać. Na górze jest opcja "wyszukiwanie".

Przedstaw swój projekt a wtedy na pewno pomożemy lub doradzimy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wszystko zobaczyć u kogoś, jak to wszystko wygląda i jak pracuje .


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump zrob wielki, aby sie tylko zmiescil w szafce. Komore na refugium mozesz oczywiscie miec, ale nie jest konieczna. Miedzy gorna krawedzia sumpa a blatem szafki, warto miec z 20-25 cm wolnej przestrzeni, zeby swobodnie moc wyjac kubek odpieniacza.

Ja bym w takim akwarium zrobil komin z dwoma otworami na przeloty 32 mm a powrot z sumpa poprowadzil wezem z tylu akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump zrob wielki, aby sie tylko zmiescil w szafce. Komore na refugium mozesz oczywiscie miec, ale nie jest konieczna. Miedzy gorna krawedzia sumpa a blatem szafki, warto miec z 20-25 cm wolnej przestrzeni, zeby swobodnie moc wyjac kubek odpieniacza.

Ja bym w takim akwarium zrobil komin z dwoma otworami na przeloty 32 mm a powrot z sumpa poprowadzil wezem z tylu akwarium.

Tak wlasnie zamierzam>>>>>>

Wiem wszystko fajnie ale trzeba miec naprawde wyobraznie zeby sobie to wyobrazic zeby nie zrobic gafy jak sump raz na oczy w zyciu widzialem w slodkowodnym ale znalazlem ciekawy projekt sumpa ale z refigium chyba zrezygnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zamierzam>>>>>>

Wiem wszystko fajnie ale trzeba miec naprawde wyobraznie zeby sobie to wyobrazic zeby nie zrobic gafy jak sump raz na oczy w zyciu widzialem w slodkowodnym ale znalazlem ciekawy projekt sumpa ale z refigium chyba zrezygnuje

Szafke planuje na dziewiedziesiat a sump na 40 wysokosci zebym mogl wrazie trzego miec pewny dostep i szafke chce zrobic tak aby sumpa wysuwac lewa strona gdyz przez srodek szafki wole miec wzmocnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szafka ma miec metr szerokosci, to moze lepiej dac jakas belke (jak nad drzwiami w budowlance) ? Przy 90 cm wysokosci szafki, nie bedzie bardzo przeszkadzac, a napewno mniej niz przedzielenie wnetrza na pol. Na to solidny blat i gotowe. 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.