Skocz do zawartości
Bytek94

panel w 112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skompletowałem już większość sprzętu do mojej 112. Obsada będzie bardzo ograniczona mianowicie w planach jest tylko parka ocellarisów. Pojawia się problem panelu wewnętrznego. Odpieniacz będzie to miniflotor. Zastanawiam się czy robiąc panel mam zrobić również przegrodę na węgiel, czy może lepszym pomysłem byłoby zrobić panel - odpieniacz + pompa obiegowa i ewentualnie wkład z węglem włożyć do małej kaskady działającej zupełnie niezależnie (pozostałość po słodkowodnym). No chyba że węgiel będzie w ogóle nie potrzebny? Generalnie celuję w miękkie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tutaj masz rozwiązanie mojego panelu:

http://nano-reef.pl/topic/28422-90-cherryreef/page__p__260168__hl__cherryreef__fromsearch__1#entry260168

Niby 2 komory, ale każda z nich podzielona jeszcze na 2. Zdaje egzamin :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy z której strony będzie panel..... czy boczny czy tylny.

Robiąc go z tyłu i tak będzie tam sporo miejsca także po co wieszać kaskady na bokach jak można całą filtrację zrobić w panelu :)

Węgiel z początku raczej nie będzie potrzebny. Jak przybędzie korali to wtedy można o nim pomyśleć aby wyłapywał toksycznie związki.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam jeszcze jedno pytanie:

Czy to że odpieniacz na kostkę typu miniflotor będzie pracował w panelu czy luzem w akwarium ma większe znaczenie pod względem wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam jeszcze jedno pytanie:

Czy to że odpieniacz na kostkę typu miniflotor będzie pracował w panelu czy luzem w akwarium ma większe znaczenie pod względem wydajności?

To zależy od mocy pompy jaką zastosujesz do przelewania wody z panelu do akwarium, jeżeli będzie za słaba to może mieć znaczenie raz że będzie odkładał się syfek a dwa że odpieniacz będzie mniej wydajny, przy odpowiednim doboże tylko wyjdzie na plus bo raz że akwa nie szpeci a dwa stały poziom wody co ułatwia regulację odpieniacza da się w tedy ustawić na suchą pianę

ps co do kostkowych odpieniaczy nie są złe ale jak podłaczysz do nich nawet słabą pompkę diy na igłą to dopiero zobaczysz ich potencjał, tzn ile syfu jeszcze w wodzie było, a odpada dość irytująca wymiana kostek i ponowna regulacja odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja bujalem sie z panelew wewnetrznym w podobnym litrazu. Jest na forum moj temat.

Zastanawiales sie nad malym odpienkiem Tunze zamiast miniflotora?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.