Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pozostawieniem sporej liczby alg, ale rosną one coraz większe i większe, mam również sporo innych glonów co jest jak mi się wydaje powodem białych świetlówek które niby mają 10000K ale są jakąś chińszczyzną dołączoną do lampy którą mam(6x24W). Na dzień dzisiejszy mam 1x24W (taką niebieską ATI) 2x24W fiolet(aktynika ATI) plus 3x24W te niby białe chociaż 2 z nich włączam tylko na 4-5 godzin w południe. Poluje jeszcze na niebieską ATI żeby wyrzucić jedną białą ale troche brakuje mi narazie kasy. Ale pytanie brzmi: czy zostawiać te duże algi które w sumie są konkurencją dla innych nieporządanych glonów?. Drugie pytanie brzmi czy takie "10cm zielone talerze" moga być pożywieniem np: dla żółtka którego chciałbym w przyszłości posiadać? czy nic tego nie ruszy i sukcesywnie je po prostu usuwać. Sorki za takie błache pytania ale słyszałem że algi pobierają niektóre szkodliwe substancje z wody.3 pytanie to czy takie świetlówki białe no name'y moga byc powodem zbytniego rozrostu róznych glonów w tym tych nitkowatych?(mam jedną skałę która od początku dziwnie wyglądała(była jakby z mułu wyciągnięta) i wszystko teraz na niej rośnie szczególnie te nitki.

Pzdr.

post-10134-0-42482400-1320135711_thumb.jpg

post-10134-0-95819600-1320135726_thumb.jpg


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma plusy i minusy tak samo glony. Jesli Ci sie podobaja to zostaw, bo są cenne. Zobacz tylko czy nie wykielkował Ci glon bryopsis ktory moze zdominowac caly baniak. Jesli planujesz pokolce to beda mialy co jesc :) Do tego mecza Cie widze aiptasie.

Co do światła... prędzej zmierz sobie KH wody, ilosci wody i soli jaka stostujesz do podmiany... doszukując zakwitu glonow w swiezym co badz baniaku

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH około 8, świerza sół ma 10(ATI coral ocean plus) więc mi troche spadło, z życia co się zywi glonami mam 3 ślimaki turbo, salariasa i jednego śmlimaczka stomatella może coś dokupić bo widac że nie dają rady. A aiptasi jest rzeczywiście coraz więcej być może zakupię brzydalka w przyszłym miesiącu.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik masz młodziutki i jeszcze wszystko się zmieni,świetlówki dobierz tak aby świeciło błękitem(nie biało ,nie żółto)algi jak ci się podobają to zostaw i tak część z nich w miarę dojrzewania zbiornika zaniknie,do likwidacji najlepiej używać naturalnych wrogów a ślimaki jak to ślimaki,wcale nie są takie szybkie ,polecam TE goście do sprzątania glonów,z brzydalkiem na aiptasie uważaj bo potrafią się różnie zachowywać,na trzecie pytanie o świetlówkach napiszę że pochodzenie skały którą wkładamy do zbiorników ma duże znaczenie,choć widzę że jesteś tu od dawna to chyba mało czytasz :thumbdown: ale parkę ocellarisków masz ładnie wybarwioną :thumbup:,pokaż fotkę całego akwa


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie od dawna jestem zarejestrowany ale to kiedyś jak chciałem sobie poczytać o co w tym chodzi a miałem jeszcze słodkowodne. Zacząłem coś wiecej się interesować tak od wiosny tego roku. Co do zdjęć to troche słabe wyszły bo się odbijam a nie mam zasłon w domu, wieczorkiem byłyby lepsze. Narazie jak widać walcze(a raczej próbuje walczyć) z glonami i nie wygląda to za ciekawie, skałki tez mam mało bo jakieś 14-15 kg, jak widac to narazie początki i fundusze troche niepozwalają na więcej(jak narazie:)) tak więc sorki za jakość zdjęć.

Pzdr.

post-10134-0-33054800-1320142227_thumb.jpg

post-10134-0-36799800-1320142237_thumb.jpg

post-10134-0-16988300-1320142247_thumb.jpg

post-10134-0-70677900-1320142261_thumb.jpg


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naturalnie wyglądający proces dojrzewania,na wstrzymanie jest potrzebne tylko coś doustnie :) fajnie pod kątem oparłeś skały o tył ale nic dzięki temu nie będzie tam zalegać,czas,czas,czas i systematyka pokaże że w tym akwa będzie ładne życie ,fotki ok,widać o co chodzi

próbowałeś dać falowniki na przeciw siebie pod kątem ??


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o tym żeby wstawić po prawej jeden z falowników ale sporo już tego mam w środku w akwa(nie mam sumpa ani panela) i chociaż prawą stronę zbiornika chciałem mieć bez sprzętu, a tak wszystko mam w jendym miejscu, być może jest to trochę smieszne rozumowanie:). Korci mnie żeby tam wstawić falownik taki mocniejszy żeby robić co jakiś czas sztormik, więc pewnie kiedyś to zrobię. Skałkę tak poustawiałem żeby jak najwięcej było sporych grot i przestrzeni między skałami, nie jest super stabilnie ale też nie powinno się zawalić. Dzięki za komentarze i waszą pomoc.

ps A ten krabik co podałeś RA345 to jest bezpieczny dla reszty standardowych żyjątek?

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

percnony są bezpieczne dla pozostałych zwierząt na rafie,sam w wielu akwariach polecałem i jest duże zadowolenie,łapią też mrożonki a glony ze skał skubią w dzień i w nocy ale potrafią być dużo większe niż podaje Reeflex


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnon to śmieszne zwierzę, potrafi bardzo szybko się poruszać, jak mu coś smakuje to zasuwa swoimi małymi szczypcami jak po 10 kawach, wygląda jak spłaszczony pająk, potrafi wymachiwać nogami odganiając inne zwierzaki - kolejny dziwoląg, jakich w morszczyźnie na pęczki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.