Skocz do zawartości
oliwer21

jaka pompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Chcę by "zasysała" czystą wodę z odpieniacza i tłoczyła ją jednocześnie do akwarium, chcę by jednocześnie pełniła funkcję pompki cyrkulacyjnej. Jest coś takiego możliwe. Jaką pompkę byście polecili. Akwarium ma 55 literków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę zrobić odpieniacz diy woda do niego bedzie chyba wpływać samoczynnie od góry już mam na to patent :) . pod warunkiem że od dołu będzie coś ją zasysać(prosty model przeciwprądowego czy jakoś tak). Chyba dobrze rozumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobić szkic ale nie mogę go wstawić. odpieniacz ma być w wodzie a od dołu szczelny tuż pod zbiornikiem otworki by woda do niego wpływała. a pod kostką na dole tylko rurka do pompki. wydaje mi się że to dobry patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pisz do Swirleja2 on jest od diy ja jestem za cienki w te klocki - reszte co wiem to pomoge:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już chyba kiedyś zresztą pytałem o ten odpieniacz. i mówili zebędzie ok. a ja się pytam o pompę a nie o odpieniacz. więc jaka pompka do 54 i czy jast taka która spełni warunki z pierwszego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21, nie wiem, czy przy tej konfiguracji nie będziesz miał problemów z rozpylaniem przez pompę bąbelków powietrza po całym baniaku... ale rób jak chcesz :)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjście do pompy będzie pod kostką odpieniacza. Mam nadzieję że niebędę miał mazowszanki:D w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do akwa 50l planuje 2000l cyrkulacji:) To jest przesada, ale 300 to duzo za malo:) potrzeba conajmniej 10-20x/h.

Jak chcesz ja mam pompke tez eheima tylko ze daje 1000 l/h:) moim zdaniem tyle powinno wystarczyc. Do tego ewentualnie pompka pod skalke i git:) Za ta pompke chce 100zl wiec raczej bardziej sie oplaci.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę by zasysała wodę z odpieniacza który będzie miał ok 5,5 cm średnicy. czy coś takiego ma sens. chodzi o to czy nie "wyciągnie" wszystkiego z niego(bąbelki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez rurę 50mm przepuścisz bez uciekania bąbelków około 60l/h. max jake da sie przepuścić to 90l/h ale zależy to od konstrukcji umieszczenia kostki itp.. powyżej tej ilości bąbelki uciekają ostro , nie wiem jak bedzie u Ciebie, konstrukcja trochę rzadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem. do odpieniacza potrzebna będzie pewnie odzielna. a wydajność 650lh wystarczy na wymianę między zbiornikiem głownym a panelem diy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super dzięki. teraz tylko jeszcze sprawdzić czy patent z odpieniaczem działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.