Skocz do zawartości
szaman

Dojrzewanie baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dwa pytania, umknęły w wątku głównym, więc ponawiam.

Pytanie 1 - czy po dwóch tygodniach kręcenia słonej wody może nic się nie dziać w baniaku? Nie mam testów dedykowanych, tylko paski JBL, te 5in1, które orientacyjnie na start, wg forumowiczów, dadzą radę. Nie widać zmian w zakresie NO2, czy też NO3. Czy może być tak, że to trwa dłużej niż 2 tygodnie? W sensie zielsko? Piasek czyściutki. Na skałach w zasadzie nic się nie dzieje. Żadnych zielonych glonów. Może jakieś stare farfocle się odrywają od skały. Zielonych nie ma. Czy skała była odgazowana, nie wie, nie pytałem w sklepie z Zabrza ;-) Pachniała wodą morską, po wyjęciu z box'a. W zasadzie oprócz tych gwiazdek na szybach nie mam nic nowego w baniaku. Nic na niej do odskubania, żeby za bardzo nie gniło, nie było w momencie odbioru. Czy aby tak nie wygląda odgazowana skała?

Pytanie 2 - Minęło ok. 2 tygodnie od zalania żywej skały. Na start, po kilku dniach od zalania, do baniaka trafił żywy piach. Dodałem też jedną ampułkę Biodigest Prodibio. Woda kryształ. Oprócz wymienionych wcześniej "pchełek", mam na szybie coś, co przypomina "gwiazdki", bo są podobne do śnieżynek, znaczy mają takie centrum, punkcik, a od niego odchodzą ramionka, całość podobna do gwiazdki-śnieżynki. Średnica ok. 2mm. Nie rusza się, coś jakby kryształki soli (jakoś dziwnie, w wodzie, chyba, że to jakieś sole wapienne się osadzają tak ciekawie). Występują (przynajmniej widać) na szybach, na grzałce. Co to może być?

Pozdrawiam

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez przebiegało dojrzewanie łagodnie <_< .Tylko na start dałem bakterie,a pózniej nic,krótko swieciłem.W dwa tygodnie nie dojrzeje baniak napewno :harhar:

Pozdrawiam,cierpliwości


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Co prawda aż takiego widoku nie miałem, tylko wzrok i mała lupa, ale to to! Na szybko przetłumaczyłem i wyszło, że to jakieś polipy meduz ;-) Teraz są jakieś małe, trudno by je wyłowić, co najwyżej zdrapać woreczkiem po czosnku z szyby, ale pewnie dużo odpłynie w toń. Groźne to? Czy zostawić na etapie dojrzewania, a potem ekipa czyszcząca zrobi porządek?

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam to od dojrzewania, kolonia tego na skałce jest i nic nie szkodzi więc zostawiłem


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 2 tygodnie, to jeszcze za krótko, żeby się coś spektakularnego działo. A te gwiazdki to normalne i znikną.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.