Skocz do zawartości
smk

Oceanarium i muzeum morskie w... Swinoujsciu

Rekomendowane odpowiedzi

Naszlo mnie ostatnio na mniej globtroterskie a bardziej regionalne klimaty :) więc postanowiłem wam przybliżyć Muzeum Rybołówstwa Morskiego i Oceanarium w Świnoujściu.

Oceanarium to może trochę za mocno powiedziane - jest to sezonowe akwarium przy promenadzie (od czerwca do października). Jest tam kilka akwarii z ciekawymi rybkami i może ze 3 koralowce psiary na granicy zagłady. Ogólnie jak na wystawe czasową nie jest źle ale mogli sobie odpuścić te 3 koralowce ze względu na szacunek dla rafy.

Mieszczące się w ratuszu Muzeum Rybołówstwa jest całoroczne i całkiem ciekawe ale niestety nie mają tam ani jednego morskiego akwarium a tylko same martwe obiekty.

818-front.jpg

818-tiger4.jpg

818-tiger2.jpg

818-tiger3.jpg

818-tiger1.jpg

818-skrzydlica1.jpg

818-skrzydlica2.jpg

818-rekin2.jpg

818-rekin.jpg

818-puffer1.jpg

818-puffer2.jpg

818-pokolce1.jpg

818-pokolce2.jpg

818-zolw.jpg

818-kraby.jpg

818-jesiotr.jpg

818-cyjano2.jpg

Muzeum

818-m_ryby2.jpg

818-m_szkielet.jpg

818-m_kraby.jpg

818-m_latajaca.jpg

818-m_muszle2.jpg

818-m_muszle3.jpg

818-m_rozgwiazdy.jpg

818-m_rozgwiazdy2.jpg

818-m_rozgwiazdy3.jpg

818-m_rozgwiazdy4.jpg

818-m_korale.jpg

818-m_korale2.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osz wy napaleńcy :) a ja myślałem że większość tylko rybki kręcą hehe

Ale właściwie to wiedziałem że tak z wami będzie jak umieszcze te fotki ale co ja zrobie że się pcha jak modelka przed aparat jak robie zdjęcia.

Ale, ale, uwazajcie co piszecie bo ta "drapieżna rybka" też czyta od niedawna to forum - dostała ostatnio ode mnie mikro morskie z jednym krabem (który miał za morderstwa zostać spuszczony w klopie - uwazaj Michal to to samo bydle ktore masz u siebie w galerii na zdjeciu) i teraz dołączyła do grona morszczaków :)

Więc grzecznie panowie bo (uwierzcie mi) potrafi być wredna - ale jak każda kobita jest łasa na komplementy i dlatego chyba już was lubi :) hehe.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

..Więc grzecznie panowie bo (uwierzcie mi) potrafi być wredna - ale jak każda kobita jest łasa na komplementy i dlatego chyba już was lubi :) hehe.

my jesteśmy grzeczni, ale radzę ci skasuj ostatnie zdanie, skoro czasem tu zagląda, bo to tobie się dostanie, nie nam.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK eksponat z pierwszego zdjecia widzialem juz chyba.

Chyba na twoich zdjeciach z Turcji??

Cwaniaczek jeden... :)

Ale i tak rogatnica Picasso na zdjeciu nr3 jest ladniejsza :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zgadza sie - taka "pamiątka" z Turcji i życie wywrócone do góry nogami. Ale na szczęście wszystkie zmiany na lepsze :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tank pusty 175 x 50 x 60cm (550L) stoi już zwarty i gotowy ale czekam na szafke i pokrywe.

Dziś ide zobaczyć jak idzie produkcja mojej szafki. A pokrywe mają mi zrobić z aluminium (żeby nie była za ciężka) na zamówienie ale jeszcze nie przesłali wyceny.

Jako pienidło do tych 550L mam DD od Swirleja + pompka Project PJP 3001.

Oświetlenie kupiłem już kilka miesięcy temu razem z komputerem profilux (który teraz na próbe obsługuje moje małe 112L akwa) - ściemniane belki T5 8x 54W + jeszcze dołoże 2x80W

Czeka mnie teraz projekt komina, hydrauliki wraz z sumpem i można odpalać z samą wodą i skałą.

Jak dobrze pójdzie to za 2 tygodnie baniak stanie u mnie w biurze i zaleje go wodą.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK jak przewoziłeś to miałeś CITES ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he - tu mnie masz Qbab - przemyciłem :)

A myślisz że lepiej jej by było w środowisku naturalnym? Jak dla mnie to wygląda nadzwyczaj zdrowo w tej "niewoli" :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale one potrzebuja duzego zbiornika... i nie toleruja innych samic ze swojego gatunku, bardzo terytorialne. Acha, i koniecznie duzy odpieniacz, najlepiej na dwie pompy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, ktory krab konkretnie? mam 3gat. Sa raczej leniwe, czsem zdazy sie ze jeden drugiego wyciagnie z muszli ale raczej zainteresowane sa nowym lokum, nie mieskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba eksponat na 1 fotce reszta jakas byle jaka:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał - Calcinus laevimanus strasznie wredne bydle - wykończył mi małą lysmatkę, dużą lysmatkę, 3 kraby po wylince, kilka ślimaków i podejrzewam że przyczynił się też do śmierci dekory bo podczas mojej nieobecności zmarło się jej a była 2 dni wcześniej piękna i zdrowa. Zawsze wszystko było uśmiercone a nie zjedzone - co najwyżej poodcinane kończyny. Tak jakby to sadysta jeden robił dla zabawy.

Nie uwierzyłbym że to on gdybym nie widział jak 5 minut po wsadzeniu go jako małego knypka do akwa, łupał 2x większego kraba calcinus elegans. W kilka miechów podrósł kilkukrotnie i zwierzęta zaczeły mi ginąć. Z krabów przetrwał tylko największy elegans ale był tak zaszczuty że widywałem go raz w miesiącu (a wcześniej było to bardzo aktywne zwierze). Teraz gdy to wredne bydle zostao eksmitowane elegans znowu wesoło pomyka po akwarium.

Był tak zadziorny że jak go się łapało za muszlę to zamiast się schować machał szczypcami atakując i o mało mnie kilka razy nie dziabnął (jego szczęście bo bym go potraktował podeszwą od buta).

W życiu tak wrednego bydlaka nie widziałem - nawet moja mała zabójczyni langusta (z osobnego małego akwa) jest dużo bardziej bojaźliwa i mniej agresywna.

Od dziś kupuje do akwa tylko calcinus elegans - łagodne jak owieczki.

A co do tej "czarnej rybki" to macie rację - oj wymagająca w hodowli i potrafi zarówno koić nerwy jak i je szargać :D Niestety można trzymać pojedyńczo - nie tolerują innych samic w tym samym baniaku :) Choć znani mi są doświadczeni sprytni hodowcy którzy trzymają więcej niż jedną ale to się zazwyczaj źle kończy (dla hodowcy) :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - to mamy widze wspólne zainteresowania :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.