Skocz do zawartości
janusz-pśl

WEIPRO SA-2005 vs RESUN SK-300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj także proszę nie ganić mnie za drobne niedociągnięcia. Od dwóch miesięcy jestem właścicielem 140l solanki i tym czasie potestowałem dwa chińskie odpieniacze wewnętrzne: WEIPRO SA-2005 i RESUN SK-300.

1. RESUN SK-300

- na plus: znikoma ilość bąbelków w akwarium, niska cena i chyba niezła wydajność jak na takie małe urządzenie (1 kubek brudnej, żółtej wody na dobę

- na minus: głośna praca, tragiczna regulacja przepływu wody i powietrza

2. WEIPRO SA-2005

- na plus: cena, cichsza praca niż RESUN, duża komora

- na minus: OLBRZYMIA ILOŚĆ BOMBELKÓW WPUSZCZANYCH DO AKWARIUM, tragiczna regulacja przepływów

W chwili obecnej w akwarium pracuje RESUN ponieważ WEIPRO w oryginalnym stanie nie nadaje się do akwarium:

Czy mógłbym prosić forumowiczów o opinie na temat testowanych przeze mnie urządzeń oraz o ewentualne rady jak je zmodernizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rady jak je zmodernizować?

Osbiście miałem Weipro SA2004 i miało chodzić w 50l wody, nie chodziło. W Twoim akwarium czy Resun SK300, czy Weipro 2005 (w 140l !) to pomyłka i jedyny nasuwający mi się ich tuning, to... przez zsyp na śmieci. Dobry odpieniacz ma... odpieniać, a nie wywalać żółtą wodę - to tylko dowód na znikomą zdolność do produkcji dobrej piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posłuchałem rad innych z tuningiem śmietnikowym i postarałem się poprawić pracę RESUNA. Efekty są pozytywne.

1. Usunąłem osłonę wirnika.

2. Wydłużyłem rurkę powietrza w kolanku zasysającym wodę i powietrze tak, że wlot powietrza jest ok. 1cm od wirnika.

3. Dodałem kawałek gąbki gruboziarnistej w kanale gdzie przepływa woda po odpienieniu.

Znalazłem też sposób na pozbycie się pęcherzyków powietrza wydostających się wylotu.

W odpieniaczu są dwie dziurki, którymi zasysana jest woda. Wystarczy jedną z nich całkowicie lub częściowo przytkać co zmniejsza przepływ wody przez odpieniacz. I po bąbelkach.

Po zastosowanych zmianach odpieniacz mocniej buzuje mieszankę wody i powietrza. Teraz kilka dni testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Można wiedzieć jak wyszły testy po poprawka? Sprawdza się ten odpieniacz w 100l? jaka obsada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odpieniacz (Resun) takze po tuningu i moim zdaniem nadaje sie do max 50l. Do 100l kup chciaz midiflotora lub weipro, ale z serii SA.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni testu zaliczone. Odpieniacz generuje dużo więcej piany niż wcześniej. Wynikiem jego pracy jest ok 50ml zółtego, oleistego płynu. Problem w tym, że mam bardzo małą obsadę i akwarium po okresie dojrzewania jest mało obciążone - w sumie ryby mają 10cm (wszystkie razem) do tego dwa elegansy, 2 ślimaki, krewetka, ogórek i trochę miękasów. Chciałem w tym tygodniu kupić jakieś ryby, ale na za***nym podkarpaciu to niemożliwe. Na razie 30kg skały daje radę z 95l. wody. Na dniach może nakręcę filmik z pracy odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpada midiflotor ponieważ jest za wysoki i nie zmieści mi się do akwa a poza tym odpada pompka powietrza. Z kolei do odpieniaczy WEIPRO mam uraz psychiczny po modelu SA2005. Odpada też HYDOR wewnętrzny - w chwili obecnej testuję Hydor Slim-Skim 250.65 na dojrzewającym 170l i jestem niemile zaskoczony jego pracą: mało piany, za słabe magnetyczne mocowania na szybę 12mm i wydostające się pęcherzyki powietrza przez ubudowę. Mój RESUN podczas dojrzewania generował więcej piany niż dużo większy HYDOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 kg w 95 L >? sory za ot


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 30 kg skały w akwa 140l, wody jest ok 95 - 100l

30 kg w 95 L >? sory za ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o czymś takim?

http://www.ebay.de/itm/Bubble-Magus-BM-BMQQ-NAC-Protein-Skimmer-for-100L-NIB-/160698784001?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5040882213019337824

Firma chyba dobra. Jak by się zebrały cztery osoby to cena niewiele powyżej 200,00zł. W polsce znalazłem je u dystrybutora po 399,00zł!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Resuna - zaczął kręcić w moim świeżo założonym akwarium. Ładnie mieści się do kaskady FZN-2 - do dużej komory, tylko trzeba wyciąć z kaskady dwa żeberka pod koszyk. Stoi sam w pionie, woda sięga poziomu min, jak się coś włoży na pochylnie kaskady to sięga do max-a (włożyłem włókninę filtracyjną aby usunąć zmętnienie po żywym piasku) Całość raczej cicha choć odpieniacz szumi sam z siebie, ale nie rezonuje z kaskadą.

Niestety puszcza bąbelki z wylotu wody, włóknina dosyć dużo wyłapuje ale jednak. Zmieniłem gąbkę w środku odpieniacza na większą i gęściejszą - nie pomogło. Na razie nie tuningowany, nic nie wyrzuca bo akwarium ma dopiero dzień :welcome:. A gdybym włożył nowy z kartonu super hiper odpieniacz np. Deltec, Tunze - produkowałby pianę i oleisty płyn?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na mój sposób wyżej, przerób i potestuj

Wracając do Resuna - zaczął kręcić w moim świeżo założonym akwarium. Ładnie mieści się do kaskady FZN-2 - do dużej komory, tylko trzeba wyciąć z kaskady dwa żeberka pod koszyk. Stoi sam w pionie, woda sięga poziomu min, jak się coś włoży na pochylnie kaskady to sięga do max-a (włożyłem włókninę filtracyjną aby usunąć zmętnienie po żywym piasku) Całość raczej cicha choć odpieniacz szumi sam z siebie, ale nie rezonuje z kaskadą.

Niestety puszcza bąbelki z wylotu wody, włóknina dosyć dużo wyłapuje ale jednak. Zmieniłem gąbkę w środku odpieniacza na większą i gęściejszą - nie pomogło. Na razie nie tuningowany, nic nie wyrzuca bo akwarium ma dopiero dzień :welcome:. A gdybym włożył nowy z kartonu super hiper odpieniacz np. Deltec, Tunze - produkowałby pianę i oleisty płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna modernizacja RESUNA:

Co jakiś czas odpieniacz wydawał głośne dźwięki przypominające uderzanie dwóch twardych przedmiotów. Lekko mnie to drażniło i postanowiłem wyłowić dziada z akwa i coś pokombinować. Po zdjęciu połówki obudowy zauważyłem, że silnik lekko rusza się w obudowie i czasami wchodzi w rezonans uderzając w obudowę. Aby tego uniknąć należy wsadzić dwa kawałki gąbki: 1cm*1cm*o,5cm. Jeden pomiędzy obudowę a silnik od dołu odpieniacza, a drugą pomiędzy silnikiem a obudową zamykającą odpieniacz. po tej czynności RESUN jest zdecydowanie cichszy. Teraz tylko został do usunięcia dźwięk zasysanego powietrza. CZY KTOŚ MA POMYSŁ NA TŁUMIK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEIPRO SA-2005 - Poddaję się. Skończyły mi się pomysły. Z tego nic się nie da zrobić. Kasa wywalona do śmietnika. Jedynie co można to kupić dobrą pompę z wirnikiem igiełkowym za ponad 200 pln. A po co? Skoro inne firmowe i dobre odpieniacze tej wielkości będą w tej samej cenie co WEIPRO SA-2005 + pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace nad RESUNEN też już zakończone. Efekt zdecydowanie lepszy. Aż sam jestem zadowolony.

Zapraszam do obejrzenia filmu nakręconego wczoraj. Tak działa RESUN SK-300 po moich przeróbkach.

A oto efekt pracy odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zrobiłem mojemu Resunowi taki tuning, że wyrzuciłem go do pudełka na zewnątrz akwarium. Oczywiście nie obyło się bez wpadki, w postaci przelania pudełka i zmoczenia starych zdjęć, ale teraz już jest bezpieczny na 200%. Zresztą oceńcie sami, rurki PCV 16 mm, 4 kolanka, zaworek zwrotny, wężyk odpowietrzania.

Dodatkowo wyrzuciłem obudowę wirnika 2 części, przedłużyłem wężykiem wlot powietrza do ok 1mm nad wirnik. Nie wiadomo kiedy złamał mi się przelot powietrza - te czarne kolanko. Teraz jest wężyk bezpośrednio wpięty w czarne kolano wewnątrz odpieńka. Zauważyłem że jeśli wężyk powietrza jest długi - ok ponad metr to jest cicho bez tłumika, a powietrza idzie moim zdaniem tyle samo, może ciut mniej.

Jak widać na fotkach wypływ wody z rury jest swobodny, przepływ mierzony szklanką daje 45L/h. Szału nie ma ale zawsze jest odpieniacz hehe:)

Pęcherzyków powietrza w akwarium nie ma ponieważ rura powrotu jest przy samym dnie pudełka, a tam pęcherzyki powietrza nie docierają. Włóknina na końcu łapie żółtawy syfek ze skały.

Mój nie odpienia bo nie ma czego - 0 życia narazie, choć kiedyś coś tam suchego ubił.

post-11585-0-90778700-1326104493_thumb.jpg

post-11585-0-62054400-1326104507_thumb.jpg


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janusz :) napisz coś wiecej na ten temat :p


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam swojego Resuma też troszkę przerobiłem za radą Janusza przedłużyłem wężyk z powietrzem nad sam wirnik i podniosłem go ponad poziom min z obudowy nic nie wymontowałem bo jak to zrobiłem to zaczął głośniej chodzić. Efekt chyba poprawiło się pienienie ale nawet nie mam gdzie tego przetestować bo ryb nie mam w akwarium a koralom sporadycznie coś podam, jak miałem świeżą skałę to odpieniacz pienił i wytwarzał brązową herbatkę lecz po miesiącu dwóch tak przetrzepał wodę że przestał cokolwiek wywalać chyba że się go przykręciło to miałem kupek czystej wody. Fajnie by było stworzyć opis tuningu z konkretną fotorelacją dla przyszłych pokoleń może i sam się tym zajmę lecz chwilowo mam sesję przed sobą i remont domu więc czasu brak.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam swojego Resuma też troszkę przerobiłem za radą Janusza przedłużyłem wężyk z powietrzem nad sam wirnik i podniosłem go ponad poziom min z obudowy nic nie wymontowałem bo jak to zrobiłem to zaczął głośniej chodzić. Efekt chyba poprawiło się pienienie ale nawet nie mam gdzie tego przetestować bo ryb nie mam w akwarium a koralom sporadycznie coś podam, jak miałem świeżą skałę to odpieniacz pienił i wytwarzał brązową herbatkę lecz po miesiącu dwóch tak przetrzepał wodę że przestał cokolwiek wywalać chyba że się go przykręciło to miałem kupek czystej wody. Fajnie by było stworzyć opis tuningu z konkretną fotorelacją dla przyszłych pokoleń może i sam się tym zajmę lecz chwilowo mam sesję przed sobą i remont domu więc czasu brak.

jestem całkowicie za...zastanawiam się właśnie nad tym odpienkiem nad Resunem ale nie wiem czy podołam przeróbkom :geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat.... odebrałam wczoraj resuna 300 ( w pełni nadziei, oczekiwania bo paczka z hongkongu ) i dzisiaj z nim walczyłam...

oczywiście masa pęcherzyków w akwa.. i piany jakiejkolwiek brak..

a raczej się jej spodziewam..

pierwszy problem to taki że mam kaskade aquela fzn3 i za .... Pana nie mieści się w niej... nie wiem jak Wam się to udało :realmad: widocznie jestem blondynką :wallbash: chodzi oto że jakieś 2 cm jest poniżej poziomu min tafla wody...wsadziłam go do awka gdzie średnio mi się podoba i tym sposobem mam przemeblowanie totalne skały i wszystkiego więc kolejny foch

pomijąc te bąble i brak efektu odpnieniania... zamierzam jutro w ciągu dnia z nim dalej walczyć dalej.. to jest spróbować go rozebrać i wymienić wężyk na dłuższy..

ale może mi ktoś podpowie jak go wcisnąć do tej kaskady.. :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam tak siebie zacytuję

Wracając do Resuna - zaczął kręcić w moim świeżo założonym akwarium. Ładnie mieści się do kaskady FZN-2 - do dużej komory, tylko trzeba wyciąć z kaskady dwa żeberka pod koszyk. Stoi sam w pionie, woda sięga poziomu min, jak się coś włoży na pochylnie kaskady to sięga do max-a (włożyłem włókninę filtracyjną aby usunąć zmętnienie po żywym piasku) Całość raczej cicha choć odpieniacz szumi sam z siebie, ale nie rezonuje z kaskadą.

Niestety puszcza bąbelki z wylotu wody, włóknina dosyć dużo wyłapuje ale jednak. Zmieniłem gąbkę w środku odpieniacza na większą i gęściejszą - nie pomogło. Na razie nie tuningowany, nic nie wyrzuca bo akwarium ma dopiero dzień :welcome:. A gdybym włożył nowy z kartonu super hiper odpieniacz np. Deltec, Tunze - produkowałby pianę i oleisty płyn?

Specjalnie dla niego zbudowałem panel filtracyjny (szklany) z buble trap-em i już nie ma bąbelków. Z wycinaniem żeberek uważaj bo mi pękła obudowa i trzeba było uszczelnić klejem na gorąco.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście najpierw nie pomyślałam i porościnałam ten czarny koszyk od kaskady bo myślałam że oto chodziło :wallbash: w kaskadzie fz3 bez koszyka jakoś stoi tafla wody sięga tak poniżej min 1,5 cm bąbelki dalej są troche mnie bo owinełam go włókniną ale nie pieni tak jak powinien...z tą włókniną muszę coś zrobić bo nie uśmiecha mi się co chwila ją zmieniać ma ktoś z Was może zdjęcie choćby telefonem zrobione jak zrobić ten wężyk blisko tego wirnika bo nie czaje za bardzo jak to ma być..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam Resuna.

Wywala czarny syf !

Po małych przeróbkach które trwają ok 2min


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.