Jump to content

janusz-pśl

Klubowicz
 • Content Count

  613
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Przemyśl
 • Akwarium
  420l, 140l.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wielkościowo to raczej wygląda jak JECOD 2500 lub 3000. Poza tym sterownik wygląda (poza kolorami i napisem) jak z JECODA.
 2. Kolejna pompa Delteca zamordowana przeze mnie. Czy wie może ktoś, czy jest jakiś odpowiednik JECOD lub AQUANOVA do pompy DELTEC DCC3 z odpieniacza SC1660? Fajnie było by, żeby wirnik pasował z Delteca do nowej pompy.
 3. cześć

  Z chęcią kupiłbym twoją pompę.

  Mój numer 506067127

 4. a może chrorodiella https://pl.reeflex.net/tiere/3268_Chlorodiella_sp.htm
 5. Same ledy. Teraz robię na mieszance chińskich z allegro od 435nm do 460nm oraz białe CREE 6000K. Z moich doświadczeń wynika, że białe diody muszą mieć jak najwyższy parametr oddawania barw CRI. Jeżeli chodzi o proporcje w watach to 20 proc. mocy diody białe i 80 proc. royal blue i blue. Oczywiście warto zrobić ze sterowaniem, bo wtedy moce jużsobie dobierzesz sam według Swojego uznania.
 6. Od kilku lat jadę na ledach własnej roboty i przy miękasach jestem bardzo zadowolony. W sumie to zrobiłem sobie i innym akwarystom chyba osiem lamp (teraz robię dwie następne) i jak na razie wszyscy są zadowoleni z ich pracy. Jak robiłem pierwsze lampy to nie było za bardzo wyboru w barwach ( niebieskich ), tak żeby dorównać w szerokości pasma świetlówkom t5. Teraz oferta chińskich diód jest znacznie szersza i pozwala na zrobienie lampy z szerszym spektrum światła blue i royal blue. Poza tym te bliki. Raz zobaczysz i nie będziesz chciał zmienić led na nic innego.
 7. Moje przesyłki niezależnie czy z życiem, czy sprzętem zawsze były w następnym dniu u mnie. Zawsze bezpiecznie zapakowane, niezniszczone. Zawsze kupowałem z płatnością przed wysyłką. Może problem z miejscem wysyłki. Ja zawsze kupuję ze sklepu w Markach.
 8. Jutro będę w Opolu

  Z chęcią kupiłbym jakieś korale od Ciebie

  mój numer 506067127

 9. To pompy mają bardzo wiele niedociągnięć konstrukcyjnych. Jedyny plus, że można wszystkie części kupić w miarę niskiej cenie u dystrybutora. Poza tym wysyłanie do serwisu (do tego co ja wysłałem czyli najlepszego ) nie zawsze wyleczy Twoją pompę. W mojej po wymianie stojana silnika, serwis odwrotnie założył wirnik w wyniku czego podczas miesiąca pracy po naprawie uszkodziły się sprzęgiełka (łączniki ) wirnika silnika z wirnikami pompującymi wodę oraz same wirniki do wody. Zadzwoniłem do serwisu i kupiłem nowy komplet wirników w nowszym wykonaniu, sam poskładałem i już śmiga pół roku bez awarii.
 10. Ja mam blue 1000 w szczepkarium 120l i daje radę. 3000-ka spokojnie pociągnie jakieś 250 litrów z miękasami i paroma rybkami
 11. tak jak mówi Kamas, a na drugiej fotce to briareum.
 12. Ja karmię ryby caulerpami. Proponuję zostawić Ci tego glona. A najlepiej do filtra glonowego i na pokarm.
 13. https://pl.reeflex.net/tiere/1618_Caulerpa_racemosa_var_turbinata.htm#katID213
 14. Uroki miękasów, Dwa centymetry obok i inne zachowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.