Skocz do zawartości
Swirlej2

szafka podswietlana

Rekomendowane odpowiedzi

:) drzwiczki wytne z lekko przyciemnianej szyby 10 mm albo plexy , bo kiedy kto nie przychodzil to " pokaz co w srodku .... pokaz ..? az sie w koncu zawiasy upitulaly :)

Zalalem wczoraj baniak na probe do polowy kranowka zeby sie szafka troche "osiadla" coby zreszta dno nie walnelo i bede zabudowywal dalej gore ...jeszcze troche wody uplynac musi zanim zaleje juz na dobre solanka ....

Z doswiadczenia wiem ze pol centymetra wszystko siadzie nizej , nawet moze do 1 cm , wiec drzwiczki u gory w zabudowie pozniej by nie pasowaly :)

Za tydzien zaleje woda do koca baniak i tak bedzie woda stala 3 tygodnie najmniej az sie szafka "osiadzie" ... nie spiesze sie , staram sie zrobic porzadny baniak na kilkanascie ladnych lat , nie mam go zamiaru rozbierac jak co nie ktorzy mieli slomiane zapaly i rozebrali po pol roku bo sie koncepcja im zmieniala i woleli za ta kase jednak kupic cos innego albo sie okazalo ze cos tam nie gra :]

Uwazali sie te zprzy tym za weilkich akwarystow bo mieli piekne zbiorniki , ale tylko przez kilka miesiecy , a kto wie co by bylo dalej ....:/

Nikt tez nie moze byc pewny co moglo byc tak naprawde przyczana tego ze rozbierali swoje zbiorniki po tak krotkim okresie czasu , tlumaczac ze zona ze to , ze ze tamto , ze smamto ...dobra dobra :) (moje przemyslenia)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No no ladnie to wyglada ale chetnie bym zobaczyl fotke jak te oswietlenie wyglada wieczorem jak jest zgaszone swiatlo :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie zbedny , napewno lepiej jest miec rewizje ale nie jest powiedziane Alex ze jest ona konieczna poniewaz u nas nikt tego nie robi a baniaki maja i po 15 lat im stoja bez zadnych tam przykrych niespodzainek , wiec sie tez tym zasugerowalem , skoro nikt tego u mnei nie robi i funkcjonuje to bez rewizji bez niespodzianek , to po co bede oslabial szklo?

Komin jest malutki , a z rewizjami to juz sa zaiwaniscie duze kominy i ciezko je zabudowac , poprostu zrezygnowalem z rewizji , wiem ze tam u was sie robi rewizje i sa one przydatne jak sie trzyma w baniaku duze ryby ktore lubia skakac , ja robie reef akwarium z malymi rybkami , a jak wpuszcze pokolcow kiedys wiekszych no to juz moze byc ryzyko ze ktorys nie przeleci przez rure :) :) ale tak mysle ze tez by sie nic wielkiego nie stalo jakby nawet cos zapchalo rure to tylko pompa najwyzej sie spali glowna ( w co watpie) , bo nie bedzie miala co pompowac , wypompuje ponad stan wode z filtra do zbiornika , nie przeleje sie gora na podloge poniewaz w filtrze jest stan wody tylko tyle ile moze sie zmiescic w zbiorniku po same listwy wzmacniajace i nie przeleje gora w zaden sposob .. takze jak mowie w sumie nie widze potrzeby robic rewizji , w najgorszym wypadku poleci pompa , no ale takie rzeczy sie zdazaja bardzo rzadko u siebie jeszcze nie slyszalem :) .. wiec ten moj zbiornik nie bedzie mial rewizji :)

pozdr...

Ps; Rownie dobrze moze dwa pokolce wskoczyc do kazdej z rur .. po ulicy mozna isc trzepnac o kraweznik i sie zabic czy tez zlamac noge .. a mozna sobie nic nie zrobic :) co ma byc to i tak bedzie lecz nie jest powiedziane ze byc musi .. zauwaz ze nieszzcescia to sie trzymaja tych ludzi , ktorzy o nieszczesciach mysla .. mnie sie nawet choroby nie trzymaja , kazda grypa trwa 2 dni bo nawet o niej nie mysle ani sie nie klade do lozka :) ze zlamana reka dlubalem sprzet , nawet nie wiem kiedy sie zrosla i zrzucilem gips :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek a w baniaku masz jeden komin czy dwa ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden mam maly komin w lewym rogu :)

Ps; Mialem isc konczyc baniak , a sie rozpisalem :) psze na "raty " bo czesto jest tak ze chce wyslac t oco napisalem i wcina text :]


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kiedys planowales dwa male a na fotkach widac tylko jeden wiec pytam:)a powrot wody gdzie bedzie?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedem komin? jak on Ci tyle wody odpierze i o ile sie poziom podniesie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta tam nawet nic nie ma prawa wspoczyc zeby zatkac rure , z gory mozna ladnie zakryc plexa i pewnie tak zrobie .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zobaczysz jak to bedzie funkcjonowalo BarTy jak juz podloncze wszystko , chwile cierpliwosci prosze :)

Juz zescie tyle wytrzymali to juz poczekacie :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wszystko wygląda :) Możesz byc dumny z tego co masz w sumpie, ale próbujesz zrobić coś dziwnego ???

Mam nadzieję, że widziałeś sump w akwarium funkcjonującym rok, dwa? Nawet u maniakalnego pedanta, za jakiego się uważam w sumpie jest masa osadu z wapna, małych rurówek, gąbek i innego życia, nie wspominając o opryskanych wewnętrznych ściankach sumpa. Nie wygląda to estetycznie i wolałbym nie mieć tego podświetlanego za szklanymi drzwiczkami. To nie wieża Hi-FI :)

Oczywiscie to Twój zbiornik i zrobisz jak uważasz :)

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe :) a ja Ci pokaze i po 3 latach ze sump bedzie dalej tak czysto wyglondal´jak wyglonda :) przez niego ma tylko przeplywac woda nic po zatym ..zadnej skaly . biopierdulek czy tez innych wynalazkow .. . a wieza HI-FI to pipa, akwarium morskie powinno byc kolorowe jak choinka a sump czysty jak lza , bo to nie jest smietnik :)

Jak najbardziej podoba mi sie taka podswietlana szafka i drzwiczki z przyciemnianych szyb i tak sie bez przerwy tam zaglonda jak napewno wiesz :)

Drzwiczki w szafkach z desek wychodza z mody , to nie komorka :)

Ps;

Zauwaz ze sa sumpy .. i sumpy :) sa tez rozni akwarysci .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie oszukiwac :) poprostu pieknie jest z taka podswietlana szafeczka , zwlaszcza swiatlem ktoro nei daje ciepla , ani tez przy takim nie porosnie sump glonami i tyle :) kiedys ktos musi cos nowego zapoczatkowac , a ze jest ladnei to sami widzicie i nie ma co szukac dziury w calym :) puki jeszcze mam chec wam zalatwic takei kathody :) hehe

Wiekszosc ma filtry glonowe prawda ? czy tych sie nie podswietla ?:)

pozdr...

Ps; PO zatym jakies swiatlo w szafce w srodku musi byc i tak i tak , nie wyobrazam sobie wieczorem tam cos robic po omacku :] zreszta zbedne tlumaczenie , kazdy z was ma w szafce swiatlo a jak nie to czas najwyzszy zrobic .

zalewam5.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWIATLO wam sie nie podoba ? ? ? ? :) aha :)

Zaloze sie ze wiekszsosc z was juz postanowilo zalozyc takie swiatelko w szafce a juz napewno o tym mysli :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO DZIEKI:)

Wlasnie tak sie przygladam i wiesz co fajnie to wyglada tylko powiedz mi czy te swiatelko bedzie caly czas tak swiecic


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pstryczek juz firmowy taki przy kabelkach i mozna sobie wlaczac dowli kiedy sie komu podoba ..u mnie jednak na okrete bedzie swiecilo ..BA! ...MALO TEGO ! dokupie jeszcez jedna kathode bo jest tam miejsce zeby ja podlonzcyc w takiej juz orginalnej skrzyneczce 7 cm na 3 cm (to nei zasilacz ) nie wiem co to jest ..(?)

Sa tez rozne inne kolory tych kathod :) :love na zdjeciach tego tak nie widac , jakie to super jest swiatelko ! ! ! mile dla oka :love:love:love:love

Ja podlanczam , podoba mi sie bardzo :) kto nie chce nie musi ..laski bez :) hehe

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany krytycznie. Za krótki grzebień, chyba, że nie będzie dużego przepływu i tylko cyrkulacja wewnątrz będzie duża. Za dużo czasu będziesz spędzał na myciu sumpa i nie starczy Ci na dłubanie przy sprzecie. Za dużo prawie identycznych fotek-kilka spokojnie możesz wywalić bo nie wnoszą nic nowego. No ale czasami trzeba poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma to robi , wiec wszystko grac musi bo nikt by u nich nie zamawial akwari :) " ten komin nie jest moim wymyslem "

Fotki wysylam na moj server , wiec chyba nie musimy sie martwic a raczej byc wdziecznym ze mozna cos nowego zobaczyc :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

ehehe :) a ja Ci pokaze i po 3 latach ze sump bedzie dalej tak czysto wyglondal´jak wyglonda :) przez niego ma tylko przeplywac woda nic po zatym ..zadnej skaly . biopierdulek czy tez innych wynalazkow .. . a wieza HI-FI to pipa, akwarium morskie powinno byc kolorowe jak choinka a sump czysty jak lza , bo to nie jest smietnik :)

Jak najbardziej podoba mi sie taka podswietlana szafka i drzwiczki z przyciemnianych szyb i tak sie bez przerwy tam zaglonda jak napewno wiesz :)

Drzwiczki w szafkach z desek wychodza z mody , to nie komorka :)

Ps;

Zauwaz ze sa sumpy .. i sumpy :) sa tez rozni akwarysci .

Nie piszę o oświetleniu tylko o szklanych dzrzwiczkach. Światło takie czy inne w sumpie to ma chyba każdy, ja mam.

Pokaż mi ten 3letni sump czysty jak łza. Bardzo chcę go zobaczyć. Wtedy pokażę Ci swój, który uważam za utrzymany we wzorowym porządku. Ale szklane dzrzwiczki - nie dziękuję :)

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.