Skocz do zawartości
cromags

Obsada bezkręgowców

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, jako nowicjusz zakładający baniak 360 L (będę sukcesywnie się popisywał swoimi osiągnięciami w jego stawianiu ;)) pytam doświadczonych jaką obsadę bezkręgowców mogę upchnąć w swoim baniaczku? Jakie krabiki polecalibyście i w jakiej ilości, wiem, że np. elegans nie jest najlepszym wyborem. Pytam bardziej o kraby niż krewetki, które się nadają i które nie pożrą korali. Oprócz tego będę miał masę pytań, jak pewnie większość z Was na początku przygody z solniczkami. Staram się czytać jak najwięcej wszelakich poradników i for ale nie ma to jak zdanie praktyków. Pozdrawiam


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Twoje pytanie jest tak szerokie, że trzeba by było prawie 0,5 forum przepisać żeby na nie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee nie przesadzaj, ja pytam co byście polecali a anie co może tam trafić ;)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Obsada to bardzo indywidualna sprawa. Ilu akwarystów spytasz będziesz pytał tyle będziesz miał odpowiedzi. Każdy ma trochę inny zbiornik, inny gust, trochę inne podejście do akwarystyki. Sam musisz znaleźć optymalne dla siebie rozwiązanie.

Calcinus elegans to krab bałaganiarz, terrorysta dla ślimaków ale ja go lubię bo można je rozmnażać w akwarium i ma fajne czułki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o takie mniej więcej podpowiedzi mi chodzi. Czytam i czytam, ale wolę mieć wiedzę od praktyków. Ja planuję jednego, dwa pustelniki ale spokojniejsze niż Twój, kilka krewetek ale jakie kraby możecie polecić, takie by nie skubały koralowców? Jak zapodałem temat koledze, który ma baniak słony to od razu usłyszałem, że żadnego kraba nie wpuszczaj bo ci zeżre korale, i być tu mądry. Na forum znowu czytam, że są odmiany, które się nadają, więc pytam.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnon gibbesi

bardzo pożyteczne zwierze.:thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Paguristes cadenati, Mithrax sculptus, i kraby porcelanowe np Neopetrolisthes oshimai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę sklepu Łukasza (adres na pw) :) zakładka bezkręgowce

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od dluzszego czasu mozna na naszym forum wyczytac, ze Calcinus elegans to "szkodnik" itp, z czy jest mi trudno sie zgodzic. Przewraca szczepki, jesli nie sa przymocowane, gdy mu sie nie da muszelek na zmiane domku to sobie zapoluje na slimaka, zeby miec gdzie mieszkac zreszta, mysle ze wolalbym 30 takich i innych krabikow niz 30 slimakow. Ja je lubie :welcome:

Krewetek narazie nie wrowadzaj. One musza miec juz troche stabilniejsze warunki. Krabow tez nie, bo nie wiesz jakie. To moze z czasem.

Gdy kiedys bedziesz mial ryby, to moglbys wpuscic rozgwiazde piaskowa i slimaki strombusy, zeby troche przekopywaly piasek, oraz dwie krewetki czyszczace.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz od dluzszego czasu mozna na naszym forum wyczytac, ze Calcinus elegans to "szkodnik" itp, z czy jest mi trudno sie zgodzic.

Staszek, widać te niemieckie są bardziej karne - ordnung... ;)

U mnie elegans wyleciał po zeżarciu euphylli.

Sam poleciłbym symbiotyczne porcelanki, pompona, sexi shrimps (choć może zbiornik trochę za duży na nie) i percnona, do tego jakieś małe pustelniki z grzecznych (np. tricolorka). Ze ślimaków bardzo dobrą opcją są strombusy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka calcinus elegans faktycznie eksmitują ślimaki ale mam ich tyle że się nie przejmuje,mój większy to modniś,ciągle zmieniał ubiory i mniejsze odziedziczyły muszle po nim,

paguristes cadenati też mam ,wcale go nie widać siedzi gdzieś pod skałami i wyjdzie od święta a Calcinus elegans zasuwają od rana do wieczora .

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ślimaki też oczywiście będę chciał zakupić, może nie w nadmiernej ilości ale z pewnością


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz chciał ślimaków to daj znać mam sporo turbo mogę Ci odstąpić kilka

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, zgłoszę się zatem w okolicach połowy grudnia, baniak startuje pod koniec listopada. Dzięki i pozdrawiam


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.