Skocz do zawartości
zyga1

agresywny wargatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od dwóch dni mam problem, mój wargatek czyściciel, który od wielu miesięcy żył zgodnie z innymi rybami raptem zaczął przeganiać w skały wpuszczone przeze mnie do akwarium miesiąc temu 4 Anthiasy squamipinnis. Na początku było wszystko w porządku Anthiasy szybko się zaklimatyzowały ładnie pobierały pokarm . A od dwóch dni ten agresor spowodował iż te piękne ryby ciągle są pod skałą. Próbowałem wargatka wyłowić za pomocą butelki i siatki . Jednakże próby się nie powiodły. Zastanawiam czy powyższe zachowania wargatka mogły być spowodowane zmniejszeniem prze mnie od tygodnia ilości karmienia mojej obsady , z uwagi na podwyższone azotany w wodzie. Co radzicie. Strasznie mi żal tych Anthiasów


560 l, 160x60x60, sump w piwnicy 250 l, 100 kg LR,cyrkulacja 2x Tunze 6105 1 x circulator 10000. odpieniacz BK 180, sterowanie profilux, oświetlenie 8x T5 ściemnialne, Baling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... zmniejszenie karmienia może być powodem. Nie piszesz jakiego wargatka masz na myśli, mogę się domyślać że to prawdopodobnie labroides dimidiatus.

Sam nie wiem co powiedzieć, nie możesz zwiększyć karmienia to jedno z prawdopodobnych rozwiązań odpada, nie możesz go złapać to mamy kolejny problem.

Ja bym go odłowił, sprzedał lub podarował komuś ... i jeśli chcesz mieć taką rybkę czy też inne to przede wszystkim zapewnij odpowiednie warunki do niezbędnego karmienia zwierzaków a zwłaszcza anthiasów... jak poprawisz warunki kupisz inny egzemplarz i będzie OK ...może też być tak że jak zaczniesz karmić to mu przejdzie ... może przejdzie nawet bez karmienia jak się przyzwyczai do nowego towarzystwa.

Mam 2 doktorki ... 6 anthiasów i też 6 żarłocznych chromisów ale żadnych problemów z przeganianiem ... karmie 3 czasem nawet 4 razy dziennie 2-4 kostek za każdym razem.

Takie moje zdanie ale może też ktoś ma inne.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.