Skocz do zawartości
Olo

Jak wykarmić małe pławikoniki?

Rekomendowane odpowiedzi

Pr?buj? ostatanio (bez powodzenia;/) odchowa? p?awikoniki... M?ode od momentu wyklucia dostaj? solowca, jedz? go i .... po paru dniach padaja.... Pod koniec wszystkie p?ywaj? pod powierzchni?, a wi?kszo?? jest na 100% 'zapowietrzona'. Kotnik jest zrobiony jako refugium z przep?ywem 300ml/min wody z akwa z doros?ymi.

Je?li kto? ma jakie? pomys?y, to prosz? o pilne info, na dniach b?dzie kolejny 'por?d'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu odeślę do postów Pszemola na pl.re.akarium on co prawda walczył z błaznami ale doszukał się info o problemach kiedy brakuje jakiś składników w pokarmie może to coś pomoże. Z mojej strony posze napisz jak duże jest to refugium. Napisz coś więcej o akwarium swoim. Może solowiec tonie jesyne ozwiązanie - może wrotki podaj miasto pewnie ktoś w okolicy je ma i się podzieli.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz koników,gdzie kupowałeś i jakie masz duże akwariumbo jest to oje niespełnione mażenie i zastanawiam się nad założeniem takiego czegoś masz jakieś foty??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi zebys mogl przujac to ktos musi najpierw odchowac mlode, to nie takie proste jak u mieczykow :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale powtarzam że warunków nie mam, chciałem innych wyręczyć w zadawaniu tego pytania, a ja mam pytanie czy przenosząc koniki do refugium koniki były wystawione na powietrze atmosferyczne? to powoduje śmierć koników gdyż powietrze zbiera się w przewodzie pokarmowym itp.


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa główne ok 1000l (na oko) + sump, kilkanaście H. kuda (przypuszczalny) 10-15cm na oko;), mandaryn, iglicznia, smętny apogon, jeżowce, rozgwiazdy i banda Palaemon elegans.

Kotnik 30-40l, poród w kotniku, samiec po porodzie wrócił do głównego.

Solowciec był zjadany przez ,łode, wrotki to chyba za mały kaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz może jakieś fotki??jeśli tak to jestem bardzo zainteresowany.słyszałem że łaściciel siren chodował koniki więcmożesz się z nim skoaktoać.jeśli masz zdjęcia to bardo prosze prześlij je na blajo@buziaczek.pl ponieważ tesz chciałem stwożyć stadnine:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olo apogon jet smętny bo jest samotny. Zmień to szybko bo będiesz miał u mni przechlapane :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA;) Maluchy przetrwały już dwa tygodnie:)!!!! Mają juz ok 3 cm, nabrały ciemnej barwy (nie są już prześwitujące). Zrą jak najęte solowca, ale mam wrażenie że rozglądnęły by się za czymś większym... I tu pytanie, czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z bardziej masowym podchowem/hodowlą artemii? Tzn czym ją karmić, w jakich zagęszczeniach, i czy takowa operacja ma jakikolwiek sens (powiedzmy że mógłbym przeznaczyć na taką hodowlę pokarmu 200l, ale chciałbym uzyskać dostawy żarcia dla min. 20 koników dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja składam zamówienie (jeśli będziesz chciał się ich pozbyć to chętnie odkupie!!)ja prubowałem chodować artemie do większych rozmiarów ale bez skótków:(podobno można ją karmić fitolanktone


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Olo ja się tylko chciałam zapytać jaką masz temp.wody w "stajence"? Bo też długo myślałam nad konikami, ale że mam mieszkanie dość ciepłe, a wyczytałam, że musza mieć wodę o temp. 22st.C to zrezygnowałam bo bym musiała wodę chłodzić co jest zdecydowanie trudniejsze niż podgrzewanie. Życzę powodzenia w hodowli.

pozdrówka i buziaczki dla małych koników :),

Ewa


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz troche dokładniej cały okres tarła proszę :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wlepić foty koni...

Przepraszam za kiepską jakość, ale jestem kompletną lamą fotograficzną i byłem dodatkowo limitowany czasem;/

Młode są w temp ok 24-25 st. i chyba im dobrze...

Rodzice są karmieni jak się da 3 razy dziennie, czym się da - optymalnie żywy mysis i palaemon, czasem dafnia, ew. mrożonki - mysis, artemia, kryl - próbowałem podawać wodzienia (żywego i mrożonkę) ale został olany totalnie, popróbuje jeszcze pewno z manewrem na pompkę...

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1156-100_0089sm.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1156-100_0090sm.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1156-100_0091sm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olo jestem pod wrażeniem, konie są świetne :D... skąd jesteś? Ile młodych udało się ostatecznie odchować? Jak hodujesz żarcie dla nich? W ogóle napisz coś więcej na temat stajenki...pozdrówka


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne. Wlasnie napisz z kad bierzesz zarcie dla doroslych?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może założyć duże akwarium tylko z żywą skałą powolnym ruchem wody i żwirem /piaskiem ,żeby skorupiaki i plankton się rozwijały, bez odpieniacza tylko na podmianach z głównych innych zbiorników...+.ok. 10kg skały+dobre oświetlenie w takim zbiorniku wyżywi dwie 2-3 cm rybki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W tej chwili mieszkam w Gdyni więc Palaemon i mysis jak sie da biore z Bałtyku;)

2. Rozwielitki hoduję samodzielnie na drożdzach

reszta żarcia to mrożonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.