Skocz do zawartości
Zicher88

Jakie światło do 45L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nosze sie z zamiarem załozenia malego akwa 45l i mam problem, jakie światlo wybrac ? jakies swietlowki t5 lub t8 , kampakty lub diody prosze o pomoc . Patrzylem na lampki aquaela ale niewiem jak one sie sprawdzaja ,w baniaczku docelowo benda korale miekkie głownie i moze z czasem jakis LPS od biedy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem są LEDy na forum jest dużo baniaków nawet małych o jakim piszesz oświetlonych ledami i nie słyszałem żeby ktoś zmienił z ledów na świetlówki choć nie wykluczam że takich osób nie ma. Na taki baniak starczy ci z 18W tylko nie wiem jaki wymiar akwarium a to by pomogło bo jak to kostka to będzie łatwo jak podłużne to niestety przy takim litrażu będzie trudno ledami


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma wymiary 50x30x30 wiec tak jak mowisz jest ono raczej podluzne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temam aquaela i jego deco light ?? i jaka pompe cyrkulacyjna zastosowac do takiego litrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zicher,witaamy na forum dla posolonych :welcome: ,jest tam dzial dla nowicjuszy-znajdziesz tam GOTOWE ROZWIAZANIA-sa na klikniecie myszka :welcome: ,naprawde niezwykle fascynujaca lektura,rownierz dzial NASZE AKWARIA-mnustwo fotorelacji co i jak mnustwo ciekawych pomyslow co do swiatla,sprzetu,sposobu prowadzenia na samym poczatku malenkiej rafki,mam nadzieje iz cie to nie zrazi-nie bylo to moim zamiarem,a wrecz przeciwnie,zacheci do poglebiania swojej wiedzy i umocnienia w tym co robisz-pozdrowka :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xt8 power glo i marine glo bodaj 18w.

Żadne połączenie t5 nie da takich kolorów.

W zupełności do miękkich starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.