Skocz do zawartości
qba25

zmiana akwarium :) co polecacie z firm

Rekomendowane odpowiedzi

nie rób tak niskiego akwarium bo bedziesz żałował

ja mam 66cm wysokie i jak bym teraz robił to 70 byłoby na bank ,to dopiero dodaje uroku sciana wody a nie , bedziesz patrzał jak na strumyk kicha

nie mniej niż 60cm


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, 50cm wysokości to mało, zwłaszcza przy długości 180cm. Wystarczy, że odliczysz: grubość dna ~1cm, odległość słupa wody od krawędzi ~4cm i z 50cm robi się 45cm, a tu już średnio wyrośnięty pokolec wygląda jak w kałuży. Dołóż choć tyle, żeby zniwelować te "straty". Chyba, że zbiornik typowo pod koralowce, ale wtedy po co taki wysoki :lol:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

zadzwoń sobie do firmy AQUARIUM-FISH z Katowic.

Mi wycenili bardzo tanio nowe 375L.

http://allegro.pl/akwarium-200x50x50-500l-nowe-katowice-i1933416039.html

a co do wysokości akwarium - polecam nizsze :)

Jana Mycioku troche się przejechałem, kiedyś skleił mi dwa baniaki i byłem bardzo zadowolony, ale miesiąc temu skleił mi tak baniak że szkoda gadać, krzywo, krawędzie krzywo zeszlifowane, bąble w silikonie - szkoda gadać. A w dodatku terminy takie że szok.

Więc nie odebrałem i zdecydowałem się na Aqwarium-Fisch z Katowic, Klei wszytko zgodnie z rysunkiem i bardzo dokładnie i nawet dowozi na ustalonych trasach gratis. Do tego ma bardzo niskie ceny. Ogólnie polecam.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :)

zaraz napisze o szklo do Aqwarium-Fisch , i tak jak pisze @Kidult do Aquamedica,

juz wiem ze w gre wchodza 3 wymiary ( podstawa )

180x70 lub 150x80 lub 150x70, a co do wysokosci bedzie 60 lub 65 :)

powiem ze najbardziej lezy mi ten 2 :)

wlasnie sobie rysuje projekt stelaza, a sump bedzie 120x50(lub60) i wys na 40

nie wiem jeszcze dokladnie jakie i ile komor bedzie bo to tez zalezy od pienidla... i tu znow zaczyna sie problem bo chce takie pienidlo zeby wydolilo i to na 100% mozliwosci swoich i baniaka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x80x65[h] to bardzo zacny wymiar :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech firm to Aquamedic napewno nr 1,cena no cóż za jakość trzeba zapłacić i tu nie ma dyskusji

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic na pewno ci zrobi porządne akwarium i na pewno będziesz zadowolony, ale jak napisał event, za tą jakość trzeba płacić


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mili Państwo :welcome: :welcome: :welcome:

to szkło już wiem jaki będzie miało wymiar , będzie miało doklejony panel boczny ( zewnętrzny ), wysokości polowy baniaka i tam będzie przelew i rewizja ,

co do sumpa myślę dać tak jak pisałem wcześniej 120x50x40h powinien być git możne uda mi się wcisnąć 140x50x40 żeby była większa dolewka

teraz pytanie ?? jaki obieg i cyrkulacja ?? myślałem o new jet 6000 ale co do cyrkulacji to nie mam pojęcia , od razu zaznaczam ze nie będę miał kasy na np 6x tunze za 4000 , to może później ale na razie musi wystarczyć coś trochu tańszego ale takiego żeby zabujało tą wodą, baniak będzie szeroki i długi wiec totalnie nie wiem co wybrać :) do zakupów zostało jeszcze trochu czasu , ale chce mieć wszystko przemyślane :)

stelaż powinien być w połowie grudnia a szkło początkiem stycznia wiec czasu jest jeszcze trochu do odpalenia tego szkiełka :welcome: :welcome:

wszystkie opinie miele widziane :welcome: :welcome: :welcome:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslalem do nich zapytanie ale nie odpowiedzieli , :angry: trzba bedzie jutro zadzwonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.