Skocz do zawartości
felip

Czarne tło

Rekomendowane odpowiedzi

Panie... Panowie...

pytanie do majacych czarne tło w akwarium.... czy tez plywa tyle "syfu" u Was? Poradziliscie sobie z tym jakos? Zastosowac wate?


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, czrne tlo jest bardzo kontrastowe. Może ustaw inaczej cyrkulacje.


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filtrem mechanicznym typu jakas gabka - albo wata usune to? zmiana cyrkulacji jak? mam dwie pompki wzdluz dluzszych bokow na przeciwko siebie ...


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to jest minus czarnego tła .. ;/ najlepiej będzie jeśli dasz skarpetę na spływ w sumpie, cyrkulacje ustaw tak aby dmuchała z pod skał ku górze, u mnie podziałało prawie 1,5 miesiąca walczyłem z ustawianiem cyrkulacji...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zaczynam "walczyc" ;) widze ze akwarium identycznej wielkosci mamy wiec jest nadzieja.... pomoglo?


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica jest spora... gorzej jak ryba ma lekkie rozwolnienie :thumbsup: ja właśnie niedawno zrobiłem sobie fajny DIY, dałem rurę 32mm wzdłuż górnej krawędzi tylnej szyby, z niej wyprowadziłem 3 trójniki z redukcja na 18mm i takie 3 rureczki dmuchają na tylną szybę. Jest to dobra opcja ponieważ wywala cały syf zza skał, którego my nie widzimy, a jak ryba przepłynie lub się poderwie mamy go pełno w akwa... powodzenia ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień na światełko na hqi lub ledy ...zdecydowanie woda klarowniejsza się wydaje. Puki miałem u siebie hqi wode 'miałem' kryształ po przejściu na same t5 widać pyłek w wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDy dojada do mnie w przyszla sobote wiec jutro zaloze na splyw skarpetke i moze jakas wate filttracyjna do sumpa znajde... moze do soboty wyklaruje sie a jak podlacze lampe to juz tylko mi pozostanie zasiasc i "spijac pianke"


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień na światełko na hqi lub ledy ...zdecydowanie woda klarowniejsza się wydaje. Puki miałem u siebie hqi wode 'miałem' kryształ po przejściu na same t5 widać pyłek w wodzie :)

Pierwsze slyszę żeby z powodu pyłku zmieniać światło :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego powodu nie zmieniam... ;) tak czy siak mialo przyjsc


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.