Skocz do zawartości
siatkarz5

OCENA SKLEPÓW

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe, ciekawe :)

dużo można się tu dowiedzieć, i to b.dobrze!!

Oby więcej takich szczerych wiadomości z życią wziętych, żeby inni nie musieli tego uświadczać na własnej skórze:(


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze zamówienie w siren zrobiłem przedwczoraj. Na stronie towar był "na zamówienie" i... zaskoczyli mnie. Dziś przyjechał kurier z GLSu i mi przywiozł zamowione czesci. Hmmm slyszalem nienajlepsze opinie o siren ale jakos mi sie postarali.

Ten sam kurier przywiozl paczke z rurami, z korale.pl i tez 2 dni po zamowieniu - no ale tam to standard.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem towar zamówiony w poniedziałek w czysta woda.pl czyli Jackiz. Polecam wszystkim. Byłem też zadowolony z zakupów u Ultra (oświetlenie). Właśnie jest realizowane(mam nadzieję) drugie zamówienie. Um-Um się raczej nie popisał - w poniedziałek podobno wyszła paczka zamówiona 9 września, ale i tak lepiej niż Akwasklep, o którym już kiedyś pisałem i radzę się go wystrzegać, jeśli w ogóle jeszcze istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Już pisałem w oddzielnym wątku - towary które sami importujemy - m.in pompy Marea - mają dłuższy okres oczkiwania. Gdybyśmy zamawiali je z Polski - byłyby w kilka dni u nas. A tak zamówień nie możmey robić(bo to nieuzasadnione ekonomicznie) raz w tygodniu - i niestety nie wszystko także jest dostępne w sprzedazy u nas(tak było z modelami 4400 i 6000 których nie dostalśmy w poprzedniej dostawie, mimo że zapłaciliśmy z anie w połowie lipca(!).[ ale i tak staramy się, wywiązywac z czasu podanego w reglaminie)

Dlatego prosze o wyrozumiałość - to w nasyzm interesie lezy realizowac zamówienie jak najszybciej - i prosze mi wierzyć, że nikt tu się nie obija ani celowo nie wstrzymuje zamówień - Klien nie widzi całej drogi, jaką musi przejść towar do niego. Dlatego wiele mniejszych sklepów nie importuje nic samemu - jest to wyzwanie, przy tak małym rynku jak polski.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio kupowalem w UM-UM i nie przyslali mi hydrometru pisalem z nimi o zaistnialej sytuacji i powiedzieli ze przysla! porzyjemy zobaczymy !! ciekawe na czyj koszt teraz wysla????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

Ja dzisiaj dostałem towar zamówiony w poniedziałek w czysta woda.pl czyli Jackiz. Polecam wszystkim. Byłem też zadowolony z zakupów u Ultra (oświetlenie). Właśnie jest realizowane(mam nadzieję) drugie zamówienie. Um-Um się raczej nie popisał - w poniedziałek podobno wyszła paczka zamówiona 9 września, ale i tak lepiej niż Akwasklep, o którym już kiedyś pisałem i radzę się go wystrzegać, jeśli w ogóle jeszcze istnieje.

rs , podaj mi linka do tego sklepu ultra jak mozesz , cos chce sprawdzic .(thx)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

:)

Już pisałem w oddzielnym wątku....... Klien nie widzi całej drogi, jaką musi przejść towar do niego. Dlatego wiele mniejszych sklepów nie importuje nic samemu - jest to wyzwanie, przy tak małym rynku jak polski.

Przemek

Witam

Na wstępie napisze, że nigdy jeszcze w um-um nie zamawiałem, (ale pewnie się to teraz zmieni)

Tylko jeden raz skorzystałem ze sklepu internetowego (akwarystycznego) wszystko doszło nawet szybko ( 1 tydzień) - był to towar zwykły dostępny w ciągu 48 godzin.

Co do zamówień i realizacji wiem bardzo dużo i jestem bardzo wyrozumiały dla każdego jak jest uczciwy (pracowałem przez 5 lat w logistyce -dział zaopatrzeniowy - w hurtowni elektrycznej)

Wiem jak to jest zamówić towar, który jest dostępny od ręki u producenta, nawet jak się zamówi na odpowiednią wartość a brak jednej pozycji trzeba wybierać - czy poczekać kilka dni na brakująca pozycję czy może niech wysyłają towar, który mają a potem znowu zamówienie by dosłali ten brakujący na swój koszt.

Ja zawsze wolałem poczekać i powiedzieć klientowi, że towar jest jednak nie mamy odpowiedniej wartości do wysyłki i czekamy na domówienie.

Bardzo często byli klienci ciekawi czy naprawdę wysłałem zamówienie i sami dzwonili do danego producenta/dystrybutora.

Nikogo nie bronię, ale wiem jak to wygląda i mam nadzieje, że tylko uczciwe sklepy internetowe przetrwają

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tez takie sklepy , ktore maja tanszy towar od innych sklepow i pewnie takie tez przetrwaja :)

Ja zauwazylem ze wiekszosci tutaj to sie piekli , robia na hura swoje baniaki , nie maja wogole cierpliwosci nic a nic kompletnie , aby do przodu , aby szybciej ... a pozniej wielke rozczarowanie , ratunku to czy to zdycha , odpienaicz za maly , pompa nie odpowiednia itd...bez zastanowienia aby szybciej , dzis zamowilem jutro chce miec , a najlepiej to zeby pojutrze juz caly baniak byl wypchany koralami , a jeszcez lepiej to twardymi ktore tak urosna za 5 dni ze bedzie mozna od nich szczepki odlamac .. heh .."gowniarzeria " nic wicej , nie inaczej nazwac ... jeszcez innych probuja pouczac , skoro sie decydujesz robic morski baniak to chyba 3 tygodnei czasu poczekac na zamowiony towar to tak jak trzy dni ....miej ta swiadomosc jeden z drugim ze stawiasz akwarium morskie ! i wczesniej cyz pozniej i tak sie tej cierpliwosci nauczyc bedzeis zmusial , albo sprzedasz baniak za pol ceny i nigdy nie zrobisz pieknego zbiornika :] taka prawda , TYLKO CIERPLIWOSC .

Dobry sklep to taki ktory ma towar po dobrej cenie , dobrej jakosci ... a nie taki ktory wysyla na drugi dzien o polowe przykaldowo drozszy ...nie masz cierpliwosci plac jak za zboze to i do domu Ci w ten sam dzien przytargaja zamowiony towar :)

Nie rozumei takich ludz i, zamowi cos i che miec od reki jeszcze w ten sam dzien ..sraczka ?

Z takim podejsciem to przykladowo ...ryba zachorowala .. po co ja leczyc 3 tygodnie i sie na opryszczona przyglondac ? spuscic do klopa pojechac przywiesc druga :] bo tak szybciej i wygodniej .

Dopuki sie nie nauczycie cierpliwosci to nic z was nie bedzie .. tak samo beda wyglondaly wasze zbiorniki , robione na hura bez zastanowienia...same problemy ..itd

Co innego ..bo sa tez takei sklepy od ktorych sie towaru nie otrzymuje , a o odddanie pieniedzy trzeba sie ppozniej dopraszac :] ale tutaj nie ma to miejsca , nie mialo ... wiec nalezy tylko spokojnie poczekac mi sie wydaje na zamowiony towar , bo zdazyc sie moze wszedzie i w "najlepszym" sklepie renomowanym przez was tutaj , ze zamowicie towar i otrzymacie po meisiacu ..co wtedy ? o spier.... sie ten sklep nie zamawiajacie tam ? NIE! poprostu nalezy sie nauczyc ze w zyciu na wszystko trzeba czekac niestety i przyjac to do mozgownicy ze jest to normalne poprostu bo wszedzei tak jest :)

ALLELUJA :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza , nikt nic nie pisze ... :)

i tak wlasnie nalezy wziac sobie czas na przemyslenie wszystkiego , bo ocenianie sklepow , czy tez wydzwanianie z grozbami nawet :D hehe , i tak nie przyspieszy niczego .

Nalezy sie nauczyc czekac :D czekasz sobie , siedzisz wpatrzony w drzewa , rozmyslasz o baniaku jak to bedzei fajnie jak Ci niedlugo przyjdzie zamowiona czesc ..troche marzyc sie nauczcie :D a jak juz przyjdzie po tym oczekiwaniu jaka to radosc :D a tak ..? kupe nerwow , przyjdzie ze zloscia rozpakujemy , popsuc mozna nie chcacy :D cierpliwosci ludzie , cierpliwosci :D

Powtarzajcie sobie w mylach tak jak ja ... "jezscze tylko jeden dzien " ... i tak co dzien :D ( to naprawde funkcjonuje) bo jakbym nastawil sie z ta mysla , zaraz po zamowieniu ze ; .. kur...trzy tygodnie teraz bede musial czekac , to nie wyrobka ..cala lodowke mozna zezrec czekajac z tej rozpaczy , lacznie z klamka :D

Ps; " Narwancy i cholerycy " ale ja tez jestem cholerykiem , bo za duzo stycznosci mialem w zyciu wlasnie z takimi ludzmi .. od "was" sie trzeba izolowac , w masce gazowej tuaj bede wpadal :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek, nie mam żalu do Um-Um. Czasami jestem klientem a czasami sprzedającym. W innej branży wprawdzie ale wiem, że nie wszystko jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie krytykowłem, miałem na myśli to, że nie był to rewelacyjny termin. Jeśli dostanę to co zamawiałem, to nie będzie to mój ostatni zakup w Um-Um - nie jestem rozczarowany.

@Swirlej, Nie zawsze można czekać w nieskończoność (nie piszę o żadnym konkretnym sklepie) na np. pompę cyrkulacyjną w sytuacji kiedy pada Ci pompka, którą masz w akwarium a nie chcesz kupić tej, która akurat teraz jest w sklepie tylko taką, którą chcesz mieć. I co? Czekasz, czekasz i nie wiadomo co robić. Albo czekasz dalej, albo rezygnujesz z zamówionej, albo będziesz miał obie. Co w zasadzie nie jest złym rozwiązniem.

@Swirlej, Ultra zagląda na forum, jest "użytkownikiem". W Targowisko jest jego ogłoszenie o statecznikach T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobry sklep to taki KTÓRY MA TOWAR na stanie a nie w ofercie.Klient przychodzi do sklepu poto by kupuwać. Jak chcesz mieć klienta to on nie może czekać i nie interesujego go że niedowiezli .Czekać to sobie można było wtamtej epoce z przed ponad 15lat .


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaa hehe . myslalem ze jakis fajny sklep :D to pomylka :D

Ps ; To co to za akwarysta morski z jedna pompa ... nie uwazasz ?:] u mnie lezy na wymiane zawsze jedna dodatkowa .. u co troche madrzejszych to pewnie tez .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xantir to zerwij "pania" i wal do sklepu besposrednio sobie kup :] jeszcze nie wymyslono takiego sklepu internetowego zeby wlozyc w reke monitor , zaplacic i powiedzeic dziekuje :D a z tego co wiem to nikt nie robi sobie magazynow i nei trzyma tam tysiecy czesci bo to bez sensu !


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki głupi przykład mi przyszedł do głowy. Na pewno są zdarzenia stawiające nawet dobrego akwarystę w podobnej sytuacji. Nie chce mi się dzisiaj myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nad czym myslec , pompe nalezy meic w zaapsie ..okazyjna nawet kupic za pare groszy na ten czas zanim przyjdzie nowa , to logiczne chyba nie ?:D nie wyobrazam sobie goscia z pieknym duzym baniakeim przykladowo te 1000 l , w ktrym ma przepiekne SPS i LP`y za kilka patoli , nagle mu siada pompa a ten sobie idzie na zakupy do netu i czeka .. bezsens albo nieodpowiedzialnosc , predzej to drugie , juz moze nawet nie glupota .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i otto chodzi rs i otto chodzi :D :D

Ja rozmie ze w polskim Panstwie to i ciezko myslec , ludzei rozdraznieni , ale to niczego nei zmienia , trzeba sie nauczyc czekac , ja czekam spokojnie zawsze na przesylki z niemiec te 3 tygodnie i nie lamentuje , robie zamowienie , place i czekam az otrzymam nawet tam nigdy nie dzwonilem sie nie dowiadywalem czego totak dlugo trwa , goscio mi ufa , ja jemu i tak ma byc .

Podoba mi sie podejscie Adamoo , powiedzialem mu ze zrobie mu Reaktor , ze zamowilem czesci z neimiec ..itd ..Chlopaczyna czekal spokojnie , ani razu sie nawet o ten reaktor mnie nie zapytal , sam mu w sumie bo mi bylo wstysd pisalem na gadu ze czekam na czesci a on mowil ze nei ma problemu ..mieisac czasu poczekal i otrzymal to co chcial w sumie za friko bo w porzadku z niego czlwoiek ... a teraz otrzyma ode mnie mixer ... bo mi sie postawa tego akwarysty podoba czy tez rosiczka ..czekal na reaktor slowa nie powiedzial a czekal ponad miesiac :D wczoraj wyslalem :D

jakbym otrzymywal szybciej czesci to pewnie by to wszystko szybciej szlo ..chyba zamowie karton czesci na przyszlsoc niech leza :D ..otoz i to :D

A sklepy internetowe ... nie sa zle i obie strony pewnie chcialy by zeby to jaknajszybciej szlo , bo to i przeciez zarobek ... ale to tak szybko nie idzie raczej ..malo ktore sklepy maja olbrzymie zaplecza z towarem , bo i nie wszystki towar mozna dlugo przytrzymywac i mozna sie narazic na straty ..przynajmniej ja tak to rozumie ... no i w koncu trzeba tez ta druga strone czasami zrozumeic ze jeszcez poprostu danego towaru nie otrzymala :] wiec pozostaje sie tylko uzbroic w cierpliwosc .

Albo saemmu zalozyc sklep internetowy i wtedy bedzie sie mialo czarno na bialym jak to wszystko sprawnie mozna pozalatwiac :D

Rosiczka ..to tak przy okazji , otwiera niedlugo piekny sklep internetowy z morszczyzna to sie dowie pewnie jak to wszystko sprawnei funkcjonuje :D moze mu podrzuce troche sprzetu hehe :D

Ps;

( rs , a Ty zdolny gosciu jestes jesli chodzi o DIY )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwendaka dzisiaj zlapalem :D rospisalem sie troche :D ale juz sobie uciekam do mojego baniaka nacieszyc oko koralami i rybami ... trche wyobrazni :D .. tez nie placze ze jeszcze narazie nie mam :D(czekam :] , Wy czekacie ... pierunski swiat :D

nara


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat Swirlej2,, a z tego co wiem to nikt nie robi sobie magazynow i nei trzyma tam tysiecy czesci bo to bez sensu ! " dla czego bez sęsu , coś mi się wydaje że to są ,,cwaniackie sklepy" które nie mają kapitału.


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei jest to prawda co piszesz , kazdy placi podatki zauwaz i nikt nie kombinuje , a jazeli jestes przykladowo tez taka cwana to sprobuj otworzyc sklep , magazyn .. czy tez sprzedaz zwierzat wysylkowa ... chyba troche za duzo zeby jeszcez latac po magazynie i tam porzadku pilnowac , czy tez oplacic stroza zeby w nocy magazynu pilnowal .. bo to jest Polska :D itd...

W zyciu tez bym tam nei chcial miec magazynu .

I zauwaz ze to producenci zyja z takich ludzi , ktorzy posiadaja sklepy internetowe i na odwrot zreszta .. ale tym sie trzeba zajmowac itd... to jest praca i uzycie slowa takiego ze jest to cwaniactwem uwazam poprostu za nie na miejscu .

Kiedys myslalem podobnie jak Ty , ale zbadalem sprawe troche dokaldniej .. taki juz jestem , ze lubie wiedzeic jak sie swiat kreci :D

A powiem Ci ze tacy ludzei to sie nei maja czasu w (_._) podrapac :] nie zazdroszcze im niczego :]

Ja powiem krotko ze nie mial bym do tego wszystkiego nerwow ... pomysl tylko , samo to pakowanie towaru , robienie paczek ile to czasu zajmuje i nie jest tez to takie proste , jak nam sie to wydaje siedzac wygodnei przed kompem , pudelka , pudeleczka ..itd ..bleeeeeee wiem bo wysylam sprzet ode mnie , ile to roboty zrobic jedna porzadna paczke zeby sie sprzet nei rozpadl w dordze ..heh nawet nei chce myslec co tacy ludzie maja na swojej glowie ..za zadna kase bym tego niech chcial robic !

A tutaj za chwile telefon , a przy baniakach trzeba porobic , a klijent przyszedl a nowa dostawa zwierzat ! ...KUR.... dajcie ludzie spokuj , naprawde i nie niszczcie tego co piekne .

<no i w koncu to forum tez jest OK :D

Wyzyjcie sie juz lepiej na mnie , mnie to i tak nie zaboli :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xantir - myślę, że jesteś w błedzie - ale wynika on z Twojej niewiedzy (choć to nie jest Twoja wada) :D

Skoro myślisz że to wszystko "cwaniackie sklepy" - załóż "nie-cwaniacki sklep" i hurtownię, mniej na stanie choć po 3 sztuki z każdego produktu - będzie tego tylko kilkadziesiąt tysięcy sztuk za - może się pomylę, kilkaset tysięcy - do miliona zł towaru. I wtedy to ja będe od ciebie kupował w hurcie(np. 0.5 tony soli co tydzień TM - a tyle teraz sprzedajemy) i ty na pewno zapasu będziesz miał z 2 tony w dostawach co tydzień. I wtedy jak z temrinem nawalisz - to ja powiem swojemu Klientowi że poważna firma zawaliła z terminem i do małego cwaniackiego sklepu nie dosłała na czas towaru. Jakie to proste - zobacz, pieniądze leżą na ulicy ! :D Mówię Ci stary startuj - mnie tez będzie łatwiej kupowac od "naszych" na termin niż kupować od innych za gotówę i czekać na dostawy.

:D

I wtedy może zobaczysz jaki to high-life :D

Powodzenia

Przemek

:D

PS. I podpowiem - pamiętaj o dobrej lokalizacji - na tą ilośc towaru potrzebujesz mała salę gimnastyczną i regały do wysokiego magazynowania.

A tak serio - pamiętaj, że im mniejszy jest rynek tym trudniej jest przebic się z danym towarem i tym trudniej zaplanowac politykę sprzedaży. Sprzedaż na takim rynku jest czasem przypadkowa i im mniejszy rynek - tym większymi nieprawidłowościami się on cechuje. I jeśli nie masz daru jasnowidzenia - nie przewidzisz, czy w tej dostawie masz zamówić 30 pomp modelu 6000 czy 40 modelu 3200. Bo dla zamówienia na 10 szt pomp exporter nawet nie będzie chiał odpisac na Twojego maila. Mało tego - bardzo czesto dostajemy gazetki choćby z eurozoo, gdzie oferowane śa produkty nie dostepne w sprzedaży - i na pytanie kiedy będzie bo Klienci czekają dostawca wzrusza ramionami i mówi " Może za tydzień?" I myślisz że mam to powtórzyć Klientowi? Czy tez powinienem miesiąc wczesniej zrobić zapasy na cąły rok? A co wtedy z ceną? Zapłacisz za droższy produkt? Nie - pójdziesz tam gdzie jest taniej - bo akurat ktoś zamówił i po 2 tygodniach dostał - a Ty trafiłeś na ten moment. I tamten jest cacy bo ma na miejscu i tanio - a o tym drugim powiesz że to kapitalistyczny wyzyskiwacz bo ma pewnie marzę 500% :D

Bo przeciez skoro kupiłeś taniej ....

Jak to się mówi - każdy kij ma dwa końce, za wyjątkiem procy...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej2 masz racje długie mam nogi. mam taką małą propozycje dla sklepów moze jakaś konkretna specjalizacja bez szerokiej gamy produktów.


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie takie to wszystko proste i piekne jakby sie nam wydawalo , troche sie tez w tym zorientowalem ostatnio i nei jest to wcale tak rozwo jak sie zdaje inynm siedzacym wygodnie przed komputerami .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytalem o twoje nogi ?:D:D ale to dobrze ze masz dlugie , przy mnie takei kobiety nabieraja wiecej wdzieku jak ida ze mna pod reke :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej pisałem teraz podzielę się z wami opinii na temat moich pierwszych zakupów w

www.reefshop.pl.

Kupiłem:

Macropharyngodon bipartitus

Pomancanthus imperator

Lysmata debelius

Ophioderma appressum

Kontakt miły, fachowy i co najważniejsze bardzo konkretny. W ciągu 48 godzin od telefonu jaki wykonałem do sklepu otrzymałem przesyłkę.

Byłem pełen obaw, co do zakupów żywej obsady przez internet zwłaszcza, że odległość do Krakowa jest dosyć spora.

Ale moje obawy były całkowicie niepotrzebne. Po siedmiu dniach od dostawy ryby mają się wspaniale, na początku był niepokój, ponieważ krewetka po wpuszczeniu do zbiornika zniknęła w skałach na 4 dni.

Jestem zadowolony z transakcji polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.