Skocz do zawartości
salario

filtr RO DI

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli opis sprzedawcy jest prawdziwy

"Prezentowany zestaw

produkuje SUPER CZYSTĄ wodę około 5 ppm !!!"

to samo to stwierdza,że nie (woda ma być 000ppm),jest dużo filtrów,które spełniają te wymagania,jednak jeśli masz warunki polecam filtr z kubkami 10"(tańszy w eksploatacji)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny i wszystko z nim ok, ten tez napewno bedzie dobrze sie sprawdzal podczas urzytkowania.

mam nadzieje ze; "Prezentowany zestaw produkuje SUPER CZYSTĄ wodę około 5 ppm !!!" to po membranie a nie po DI :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję,że masz tds i nie lejesz na pałkę :lol: ,swoją drogą sporo ludzi ma tego rodzaju filtry i nie narzeka,ale sprzedawca polecający filtr dla akwarystów z wodą po filtrze 5ppm działa raczej na swoją szkodę


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze się nie spotkałem z filtrem RO, który dałby 0. Miałem kilka i zawsze było to między 2 a 6, oczywiście po żywicy schodziło do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma taki filtr:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1923214744

z taką DI:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1918115849

Tutaj producent nie mówi oficjalnie ile się osiągnie PPM.

Mówi tylko że "maksymalnie wysoki wynik to 1-2ppm. ZERO jest osiągalne - wszystko zależy od warunków."

Czy ten pakiet wart jest rozważenia?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest bez membrany, więc trzeba dokupić.

Ja obecnie używam filtra Aquarius i jestem bradzo zadowolony. Składa się z membrany oraz 3 prefiltrów (w tym jeden węglowy) oraz dwa mechaniczne. Cena kompletu to ok 200zł. Do tego kupiona chyba w RS puszka z żywicą.

Po RO woda ma 2, a po DI 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście membrana również - nie wkleiłem linka:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1923214752

Chodzi mi czy ktoś ma i czy osiąga 0ppm - bo się mocno nad tym zestawem zastanawiam.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy osiągniesz 0ppm zależy poza samym filtrem od tego jakiej jakości masz wodę w kranie. Po żywicy zawsze powinieneś mieć 0ppm. Żywica będzie się zużywać tym szybciej im "brudniejszą" wodę dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie takie RO ale po samej membranie nigdy nie mialem Oppm tylko od 2 do 8ppm,

za DI zawsze 0ppm. oczywiscie po pewnym czasie cyfry ulegaja zmianie i trzeba wymienic DI bo zanim zuzuja sie prefiltry to troszke minie czasu. kupuj ten zestaw bo jest moim zdaniem bardzo dobry, tylko ze ja wczesniej kupowalem taki sam ale byl w promocji za ok 130zl (z membrana) + DI gratis :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ta RO jest ok ale dla pewnosci, wolalbym DI takie o pojemnosci ze 2 litry. To na zdjeciu wydaje mi sie za male.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma taki filtr:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1923214744

z taką DI:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1918115849

Tutaj producent nie mówi oficjalnie ile się osiągnie PPM.

Mówi tylko że "maksymalnie wysoki wynik to 1-2ppm. ZERO jest osiągalne - wszystko zależy od warunków."

Czy ten pakiet wart jest rozważenia?

Mam taki z membraną 75.Przed DI mam 000ppm.Od razu zaznaczam,że w moim mieście jest woda z Czech(przed ro około 050ppm.Zakładam,ze TDS wskazuje poprawnie :whistle:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze DI nigdy nie bedziesz musial zmieniac :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy taki zestaw będzie się nadawał do przygotowania wody? Czy ktoś może kupował z tej aukcji?

http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-ro-3-75-filtr-di-mb-20-i1917616397.html

a może stopkę uzupełnij ;) jakiej wielkości masz zbiornik i ile tej wody będziesz potrzebował , ja mam 400l w obiegu i wystarcza mi taki filtr jak te dwa i jest ok


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może stopkę uzupełnij ;) jakiej wielkości masz zbiornik i ile tej wody będziesz potrzebował , ja mam 400l w obiegu i wystarcza mi taki filtr jak te dwa i jest ok

Zaraz wszystko pouzupełniam. Dopiero statruje wiec jeszcze nie było sensu wypełniać. Akwarium mam 60l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy taki zestaw będzie się nadawał do przygotowania wody? Czy ktoś może kupował z tej aukcji?

http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna-ro-3-75-filtr-di-mb-20-i1917616397.html

mam ten sam zestaw od tego samego sprzedawcy i po DI pokazuje 000 , przelecialo juz przez niego kilkadziesiat litrow (kumpel do reefmaxa bierze ode mnie wode) i jest jak najbardziej ok


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.