Skocz do zawartości
kuzyng

Chore błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukalem i szukalem znalazłem coś podobnego ale nie do konca było to potwierdzone.

Mam dwa błazenki ktore dostalem 1,5 tyg temu mialy na sobie wiekszy cos jakby przywre pod pokrywą skrzelową, drugi mniejszy ma biały pyszczek na ktorym pojawiły sie jakby krwawe wybroczyny. Blazenki byly 2 mies w zbiorniku w sklepie sa zarłoczne i ruchliwe. Prosze o zdiagnozowanie tego choróbska i propozycje leczenia, dodam ze robilem kuracje czosnkiem 2 razy z dwudniowa przerwą.post-12735-0-05798200-1321615636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukalem i szukalem znalazłem coś podobnego ale nie do konca było to potwierdzone.

Mam dwa błazenki ktore dostalem 1,5 tyg temu mialy na sobie wiekszy cos jakby przywre pod pokrywą skrzelową, drugi mniejszy ma biały pyszczek na ktorym pojawiły sie jakby krwawe wybroczyny. Blazenki byly 2 mies w zbiorniku w sklepie sa zarłoczne i ruchliwe. Prosze o zdiagnozowanie tego choróbska i propozycje leczenia, dodam ze robilem kuracje czosnkiem 2 razy z dwudniowa przerwą.post-12735-0-05798200-1321615636_thumb.jpg

niewiem jak dodac wiecej zdjec

post-12735-0-47136300-1321615833_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś u swoich błaznów dokładnie to samo. Podawałem czosnek z pokarmem 2 razy dziennie i przeszło, aczkolwiek dobry miesiąc sie utrzymywało. Ważne jest żeby z czosnkiem nie przesadzić - uważaj na korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś u swoich błaznów dokładnie to samo. Podawałem czosnek z pokarmem 2 razy dziennie i przeszło, aczkolwiek dobry miesiąc sie utrzymywało. Ważne jest żeby z czosnkiem nie przesadzić - uważaj na korale.

po podawaniu czosnku nic nie zaczelo schodzic a nawet sie pogorszylo wiec chyba ide nie w tę stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt wiecej sie nie wypowie?

Licze na to ze jest tu osoba ktora jest w stanie postawic diagnoze... help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne,ze rybki sa ruchliwe i jedzą.Ja dalej podawałbym jedzenie z czosnkiem plus jakieś witaminy np. Sera fishtamin.Jeśli sytuacja się pogorszy to wtedy do innego baniaka i podałbym jakieś lekarstwo na pasożyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz w baniaku jakąś krewetkę czyszczącą ?

ps najlepiej działają parami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zacząlem podawac ponownie czosnek i dodalem fischtamins a co do krewetek to niemam, a czy ktos jest w stanie postawic diagnoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnoza to pasożyty, nie ma konkretnej nazwy choroby ani podanej na garści metody leczenia i nazw środków na to co im dolega gdyby tak było to byś się już dawno dowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fishtamins i czosnek, ale chyba oddam te ryby nie poto je bralem by sobie sciagnac problemy na glowe sprzedawca mowil cos o sylikonkach ktore pojawiaje sie po komercyjnych odlowach, podtruwanie ryb cyjankiem dla szybszego schwytania wie ktos cos o tym wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia rybki wyszly z tego bez zadnego kombinowania Pozdrawiam forumowiczow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem dzisiaj malego błazenka na tatarskiej w krakowie i ma to samo na pyszczky taka narośl, sprzedawca mówil ze sa z własnej hodowli. Dzisiaj juz nie zdąze tam wrócić bo dobrze było by zareklamować zakup, co do kuracjii czosnkiem to ile go trzeba podawać 1den ząbek rozgniesc i wymieszac z pokarmem czy czosnek może żle wplywać na korale miekkie prosze o pomoc :question: :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czosnek to bardziej chodzi zebys namoczyl pokarm w soku z czosnku a nie czosnkiem karmil ryby no chyba ze zjedza jak np. pokolce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje mrożonki nasiąknięte sokiem z czosnku. Wcinały aż miło.. Robię to profilaktycznie raz w tygodniu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje bo jestem poczatkujacy i nie chciałbym popełnić błędu z tym czosnkiem dlatego warto zawsze zapytać doświadczonych forumowiczów, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priv


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.