Skocz do zawartości
marcolino

Sinularia zielona POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

CZESC Mam problem z SOLOANERIA ZIELONA to znaczy akwarium mam ponad rok. To jest moj pierwszy koral. Kupilem go ponad tydzien temu pompowal sie bez problemu i byl bardzo ladny. Od trzech dni wyglada jakby zwiedl wyglada barzo marnie jak DRZEWO BEZ WODY. Zaczyna mnie to martwic.To moj start i juz cos jest nie tak.POMUZCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Prawidłowa aklimatyzacja była ?

Moja Sinularia zwija się co noc i często wygląda jakby siniała, zieleniała. Następnego dnia z rana się podnosi i wygląda dobrze.

Jeśli tkanka się nie rozpuszcza i koral nie rozkłada to jest szansa, że się podniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie robi prawidlowa alimatyzacje?

kolego bez obrazy ale podstawy się kłaniają,czytałeś trochę forum?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym poście piszesz że akwarium masz ponad rok i to pierwszy koral dalej piszesz że dopiero zaczynasz ,więc?

napisz może coś więcej o baniaku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jak możesz to daj fotkę bo tak to ciężko stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest łatwy koral więc powinien dać radę ale napisz jakie masz światło ile skały, sprzęt ,parametry itp to łatwiej pomożemy niż odpowiedzi tak lub nie przeżyje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKWARIUM 200L 45 KG SKALY OSWIETLENIE 5 SWIETLOWEK T5 39 WAT PLUS LED parametry wody w porzadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prowokacja :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to że wpisz w google "prowokacja" i ci wyskoczy co to znaczy. Parametry wody masz OK. znaczy pewnie książkowe a najłatwiejszy koral nie chce w niej żyć? Może masz np. za czystą, tzn. może masz samą osmozę a zapomniałeś o soli?

Przepraszam za złośliwość ale Twoje wypowiedzi, pytania także podpadają mi pod prowokację. Albo masz po prostu 10 lat i wtedy wszystko jasne. Jeśli tak to otwarcie to napisz a na pewno uzyskasz pomoc, wtedy już bez złośliwości.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.