Skocz do zawartości
zachu

Wysokie NO3

WODA na podmianke  

131 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z k?d masz wode na podmiany

    • Kupuje w sklepie gotow? s?on? wode
    • Kupuje tylko RO/DI i mieszam sól w domu
    • Mam swój RO/DI i nie kupuje wody ze sklepu


Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze nie mam swojego filtra RO/DI od zawsze kupowalem wode w sklepach z rybkami, pierwsze akwarium dojrzało, parametry sie ustabilizowały , ale pękło. od kiedy przesiadłem sie do wiekszego akwenu zacząłem kupować wode w innym sklepie gdyz był o połowę drogi blizej niz moj ulubiony akwarystyczny sklepik. zawsze ufałem ze woda w sklepie powinna byc dobrej jakości, gdyz robią na niej kase.

moje nowe akwarium nie chce dojżec no3 między 12,5 a 25mg/l. spedziłem czas na szukaniu jak je obnizyć. Już podjalem decyzje zeby kupic red sea no3po4x jako ze jestem poczatkujacy.

dziś przyszedł czas podmiany. gdy podniosłem baniak z woda zaświtał mi tekst z innego forum zeby sprawdzic poziom no3 w wodzie ze sklepu.

oto rezultat:

no3.jpg

wyszło ze dozuje no3 zamiast go rozcienczać.

Juz wiem gdzie nie kupie wiecej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie kupisz swojego filtra???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własny filtr RODI to podstawa,w sklepie raczej to mają w d..e,na pewno nie zmieniają za często prefiltrów czy żywicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) w miejscu w którym mieszkam nie moge ingerowac w instalację wodno kanalizacyjna. (tak mam w umowie)

2) to wygodne kupić gotową sloną wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka to ingerencja jak zalozysz na teflonie jeden trojnik ktory w razie W mozesz szybko sciagnac jakbys sie np wyprowadzal?? wtedy unikniesz takich temtow jak ten, a robienie soli to sama przyjemnosc, a po drugie skad wiesz nawet na jakiej soli oni jada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co wam chodzi.

WŁASNE RO / DI TO PODSTAWA !!

pewnie niedlugo stane sie posiadaczem własnego RO/DI bo mnie dzisiaj złość złapała. :realmad:

teraz juz nie wiem czy zaprzestać podmian az nie kupie filtra czy moze szukac nowego dostawcy.

"kad wiesz nawet na jakiej soli oni jada??" tego nie wie nikt, mowili mi za na tropic marin , ale pewności nie ma czy nie majaja ja z kuchenną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nawet zaworki na kran zakładane,nie widziałem,ale ktoś o nich pisał kiedyś.Wydatek na komplet filtra nie jest duży,ja mam membranę ponad 3 lata,właśnie ją sprawdziłem i TDS pokazał 5.Jeśli chodzi o prefiltry to wymieniam co pół roku z tym,że my mamy czystą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do kolejnego sklepu, powiedziałem jaka historia, pokazałem zdjęcie, właściciel zabrał mnie do piwnicy gdzie mają 5 stopniowy filtr RO/DI - tds wskazywał 0 wiec kupiłem baniak czystej i baniak słonej( sól tropic marin pro reef) chcialem nabyc rowniez red sea no3-po4-x ale nie mieli w sprzedazy.

własciciel obiecał mi takze dać swoj stary RO filter tylko musi odkręcic go ze ściany. kupie nowe wkłady i bedzie RO w domu.

robie dzis podmianke !!!

ile radzicie 5% 10% 15% 20% (wiecej bym sie bał na raz wymienic) zeby to rozcienczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 wciaaz wysokie

dolalem pierwsza dawke no3:po4-x od red sea

czekam na rezultaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Maskarycznie wysokie.

Czym mierzysz azotany? Może to błąd testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem bo mam nowy test API, podjechalem do sklepu by mi zmiezyli salifertem i wyszlo to samo. a nie wykrywam no2 ani nh3/nh4. przy okazji kupilem nopox choc sprzedawca radził zeby za te kase kupic 0,7 absoluta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dobry sprzedawca.

Jeśli azotanów jest więcej niż test może zmierzyć to mimo, że ich stężenie się obniża to możesz tego nie zauważyć. Ponad 50 mg/l to ogromna ilość azotanów. Jakie jest stężenie fosforanów? Przy takiej ilości azotanów powinieneś mieć "masakryczny" atak glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczyl mi sie test , rozgladam sie za nowym, w sklepie nie miezylismy po4 bo pewnie jest ich od groma. glony sa, ale nie jest jakos masakratycznie.

po jakim czasie wodka zaczyna dzialac na no3, mysle ze z nopoxem bedzie podobnie. dozoje zgodnie z instrukcja 3ml na kazde 100 litrow = wlewam 5 na dobe do mojego akweniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie wody w sklepie to najgłupsza rzecz jaką można zrobić, czy nie lepiej znaleźć kolegę który ma RO/DI i jak już kupić to od niego?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ty tą wodę transportujesz i jakiej soli używasz ?? Może gdzieś tu tkwi problem.

Na dzień dobry - podmiany ale z dobrą wodą i solą , bakterie i wódeczka.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie wody w sklepie to najgłupsza rzecz jaką można zrobić, czy nie lepiej znaleźć kolegę który ma RO/DI i jak już kupić to od niego?

PozdrT

tomcio z woda jak z kobieta, zycia bez niej by nie bylo - wiec jak sie nie ma swojej to lepiej wziasc ze "sklepu" niz od kolegi :)

teraz to raczej mnie interesuje ile czasu bede schodzil z tego poziomu no3 niz z kad brac wode, bo zrudel w okolicy jest wiele, i akurat teraz biore ja juz z nowego ujecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jak szybko będę rozkładane azotany zależy od tego jaką masz filtrację. Ale przy takich stężeniach już sama podmiana 20% wody powinna spowodować wyraźny spadek stężenia azotanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Postanowiłem wtrącić się do wątku z racji że też kupowałem 2.5roku wodę w sklepie, dla czego? bo też mam w kontrakcie zero podłączania czegokolwiek i gdziekolwiek.

Solankę kupowałem w jednym sklepie i wszystko było ok do puki nie kupiłem wody w Pet At Home MASAKRA!!!!!zmusiła mnie do tego sytuacja gdzie nie mogłem dojechać do starego sklepu w godzinach otwarcia.Okazałosię że pacany z Pet at home lali mi solankę ze zbiornika głównego a nie świerzo mieszany produkt NO3 prosto ze sklepu 10 :realmad: nie obeszło się bez kierownika sklepu i takie tam, :wallbash: szkoda gadać.

Co do instalacji RO jeśli mieszkasz w UK to99% instalacji mają miedziane rurki z zimną wodą pod zlewem i w zestawie z RO masz adaptor z zaworkiem który robi sobie sam dziurę spoko sprawa :) spływ to klamra zaciskowa którą zapinasz do plastików mały otwór i po sprawie, a jak się wyprowadzisz poprostu to zostawisz a ne ebay-u kupisz nowe.

zobacz jak to wygląda

http://www.theaquariumsolution.com/installing-d-d-reverse-osmosis-unit

a tutaj kupiłem RO DI super servis mają i extra komunikacja :)

http://www.osmotics.co.uk/

mam nadzieję że ci coś pomogłem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sirkornik

fajny link, przyda sie :) dzieki.

w kubelku standardowe media eheima. (kulki i rurtki), bez gabki i bez waty.

odpieniacz niby na 400 litrow a ja nawet 200 nie mam ??? wiem ze nie sa to najlepszy odpieniacze ale czy jest zaslaby do na 180 l. minus skala? (skały jakies 12 kilo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcio z woda jak z kobieta, zycia bez niej by nie bylo - wiec jak sie nie ma swojej to lepiej wziasc ze "sklepu" niz od kolegi :)

teraz to raczej mnie interesuje ile czasu bede schodzil z tego poziomu no3 niz z kad brac wode, bo zrudel w okolicy jest wiele, i akurat teraz biore ja juz z nowego ujecia.

heh no jeżeli tak to porównujesz to oki :welcome: ale moim zdaniem do poradnika początkującego powinien być dodane punkty:

NIE BIERZ WODY ZE SKLEPU NA START ZBIORNIKA,

NIE UŻYWAJ WODY ZE SKLEPU DO PODMIAN,

NIE WLEWAJ WODY ZE SKLEPU PO KUPNIE RYB I KORALI,

BIERZ WODĘ TYLKO Z ZAUFANEGO ŹRÓDŁA

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam tego dziada :thumbdown: co prawda jak zmieniłem pompę na eheim compact 2000 to po pierwsze jest o 100% ciszej prawie bezgłośna i lepiej pieni niema jakiejś 100% poprawy ale na pewno lepiej niż na tym rio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie w ktorym kupilem ostatnio wode, wlasciciel zabral mnie do piwnicy, pokazał wielki filtr RO za nim wpiety DI, wskazania tds in oraz out. oprucz tego zeby mnie uspokoic wzial probki z beczki szczelil test na no3, pokazal jaka sol maja z ta woda wiec czemu mam mu nie ufac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem zawsze u sprawdzonego i było ok dopóki nie zmieniłem sklepu a RO zainstalowałem bo mnie znudziło jeżdżenie 30km w jedną stronę tylko po wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.