Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

dziwne ślimaczki na montiporze

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę bo nie wiem :unsure: pokazały mi się dziwne ślimaczki na montiporze i nie wiem czy one są szkodliwe dla sps-ów ? jeżeli tak to jak je wytępić ?jest jakiś naturalny ich wróg ?

chyba że mogą zostać

4a92293c41fec7d1med.jpg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem, poszukaj pod hasłem "ślimaki nagoskrzelne"

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odizoluj od reszty jeśli na innych nie ma, potrafią być bardzo malutkie wiec lupa.

Ogólnie to zabójca od spodu z reguły atakują, szczególnie montipory.Po tygodniu ubyło 2-3cm digitaty u mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leć chłopie do apteki po nadmanganian i zastosuj kurację - ja właśnie jestem w jej trakcie. Powiem jedno - to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leć chłopie do apteki po nadmanganian i zastosuj kurację - ja właśnie jestem w jej trakcie. Powiem jedno - to pomaga.

jaki roztwór robisz nadmanganianu potasu z wodą z akwa ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie takiego zdjęcia nagoskrzelnych szukałem w innym temacie kilka dni temu na forum.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki roztwór robisz nadmanganianu potasu z wodą z akwa ?

Roztwór z wodą z RO/DI i moczenie przez 2 godz w wodzie z akwa. tutaj masz instrukcję: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że je wymoczycie w tym roztworze to też jest małe prawdopodobieństwo że uratujecie montipory. To jest zaj.. płodny ślimak i mimo kilkukrotnego moczenia korala co kilka dni plaga może znowu dać znać o sobie nawet po kilku miesiącach. One składa jaja w zakamarkach skał pod koralami , łażą po akwarium i można je nawet spotkać na innych koralach małopolipowych - mnie obgryzały również poritesa. Trzeba zaopatrzyć się przede wszystkim w podstawowe ryby tj. wargatki i mandaryny. To one mają dbać o to aby takie plagi były zawsze pod kontrolą.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.