Skocz do zawartości
inmar

Sposób wykorzystania adsorbera

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, nie możesz dać woreczka w wąska przegrode? Np. do bublestop'a, do tej części, gdzie woda idzie od dolu

Ja miałem purgien właśnie w bubblestopie i to było jego najlepsze ułożenie. Takiej efektywności w filtrze przepływowym nigdy nie uzyskałem. Komory były w odległości 2,5 cm od siebie, więc woreczek idealnie się tam mieścił. Raz na tydzień wyjmowałem, żeby pomieszać i to wszystko.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam potrzebe montazu wora z mediami to wieszam w kominie :) kombinowalem rozne opcje i to najlepsze miejsce jak dla mnie :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłem ten absorber w szerokiej misce na dnie sumpa a woda z komina przepływa nad tym.Jak zrobiłem test po dwóch dniach to nic się nie zmieniło,może za krótki okres.Sprawdzę po tygodniu i zobaczymy.Nie wiem dlaczego,ale jednak miałem nadzieję,że taka duża powierzchnia będzie lepiej działać.:whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat dla adsorbera PO4 2 dni to sporo czasu, żeby zdziałać wiele. A ta rowe długo już trzymasz? Moze czas podmienić dawke?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz, ile dziennie ? Mam wrazenie, ze tyle ile adsorber wybiera, Ty znowu dosypujesz. Niekoniecznie PO4 musi pochodzic z pokarmu. Moze jakis wegiel puszcza, cos jest w soli - chyba warto przesledzic calosc.

Skad ten niezniszczalny PO 4 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam,wieczorkiem go wywalę.Dziennie rano i wieczorem daję tylko po dwie kostki IT,to chyba raczej mało na moją osadę.Od kilku dni znów je płuczę.Sprawdzę też sól IO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek zrób sobie taki mały kominek w sumpie tak jak ja mam zobacz na sąsiednim forum

jak znalazł na wegiel czy inny sorberek :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to i mam w projekcie zapisane do nowego baniaka by takie coś zrobić,o szczegółach potem pogadamy bo się nie przyglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

moze tu wrzucisz zdjecie ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem dziś węgiel i start absorber,zapodałem absorber w płynie potem jak zniży się wartość PO4 włożę absorber do skarpety i niech se wisi.

Sprawdziłem dziś solankę i ma PO4-0,03 a pomiar w zbiorniku 0,06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dobie od wlania 30ml atramentu praktycznie nic nie zbiło bo wynik mam 0,05,ale pamiętam o granicy błędu Hanki.Zastanawiam się,czy podać następną dawkę czy włożyć absorber.Zrobiłem też dziś podmianę odsysając przy okazji część piasku z tyłu i spod skał,to co zobaczyłem w wiadrze mnie przeraziło.Nie wiem czy to normalne,ale woda była bardzo zasyfiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Hanka pokazuje 005 a wliczając w to błąd pomiaru to nie jest żle poza tym do sumpa możesz wsadzić kaskadę ładnie będzie woda przepływać przez absorber tanie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie glony to po4 005 to dobry wynik nie ma dramatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli otrzymałeś wynik pomiaru 0.05 a błąd wynosi 0,04 to możesz w akwarium mieć każdą wartość z przedziału od 0.01 do 0.09...

Rozmawiamy o stężeniach rzędu 0,01 do 0,09 cząstki na milion. Czyli 1 do 9 cząsteczek po4 na 100 milionów cząsteczek wody.

glony w akwarium możesz mieć nie dlatego ze masz po4 za wysokie tylko dlatego że stosunek stężenia azotanów do fosforanów jest nie odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję na jakiś czas zejść do zera z tymi parametrami a może zejdą te gloniska.Równowaga była długo zachwiana bo fosforanów było więcej nić azotanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie zejdziesz nigdy do zera. W rzeczywistości nie ma ideałów. Świat to jeden wielki chaos.

Jeśli nawet hanka pokaże ci że masz 0.00 to znaczy że masz albo mniej niż 0.00 albo 0.04 mg/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.