Skocz do zawartości
inmar

Sposób wykorzystania adsorbera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnego filtra na absorbery,te co miałem kiedyś sprzedałem bo leżały a teraz mam w skarpetach,które są do kitu.Wpadłem na pomysł wysypania do sumpa na dno.Jest to gruby granulat więc daleko nie poleci.Może się zdarzyć,że to tylko chwilowa potrzeba i zakup dedykowanego filtra będzie bez sensu.Ktoś tak zastosował,są jakieś wady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego filtra na absorbery,te co miałem kiedyś sprzedałem bo leżały a teraz mam w skarpetach,które są do kitu.Wpadłem na pomysł wysypania do sumpa na dno.Jest to gruby granulat więc daleko nie poleci.Może się zdarzyć,że to tylko chwilowa potrzeba i zakup dedykowanego filtra będzie bez sensu.Ktoś tak zastosował,są jakieś wady ?

aż się prosi o róż


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

woreczki sam materiał wielokrotnego użytku sam mam parę szt - różne rozmiary :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam woreczki,ale woda je obmywa i sama wymiana wody w nich jest raczej licha pomimo miętolenia 2-3 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to chyba nie ma sensu bo jednak absorber to podobnie jak żywica, jakbyś dał ją na dno wiaderka i wlewał ro chyba nie bardzo będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to chyba nie ma sensu bo jednak absorber to podobnie jak żywica, jakbyś dał ją na dno wiaderka i wlewał ro chyba nie bardzo będzie działać

To woreczki są w takim razie jeszcze gorsze bo wewnętrzna część w ogóle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Mam woreczki,ale woda je obmywa i sama wymiana wody w nich jest raczej licha pomimo miętolenia 2-3 razy dziennie.

no nie - teraz to pojechałeś

to dajesz 2 worki większe sypiesz po równo do dwóch dawkę i wiesz w sumpie i są ładnie obmywane

woda po nich ładnie idzie i po problemie

3/4 przegrody ściany zastawione masz i po problemie

To woreczki są w takim razie jeszcze gorsze bo wewnętrzna część w ogóle nie działa.

to nie rób "gruch" z worka ;%29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w dwóch woreczkach.Nieraz je stosowałem,ale specjalnie efektów nie było.Mam od jakiegoś czasu w nich 2 x 250ml a efektów nie ma,dlatego doszukuję się przyczyny słabej absorbcji.

Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

no tak - ja sypałem max 120ml do worka- i po rozmowie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

16cm - szer. - dosłownie parówka się robiła na dnie worka jak byś zapodał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego w filtrze swobodnie się absorber rusza i wtedy najskuteczniej działa tak mi się wydaje kiedyś też w skarpetach próbowałem i nie działało a w filtrze 100ml rowy sobie mryga i działa co 2-3 miesiące wymieniam i nie ma problemu z fosforanami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem mały filterek :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

adsorbent się mówi....

inmar >> przyczyny słabej absorpcji możesz się dopatrywać w niskiej temperaturze układu. Podgrzej go do 2000 C to z pewnością absorpcja wzrośnie... Zwiększy się bowiem szybkość dyfuzji...

adsorpcja to zupełnie co innego... Mówią, że o definicje możemy się kłócić jak będziemy profesorami na emeryturze i dlatego lepiej przyjąć za słuszne to co piszą w mądrych książkach a kłótnie pozostawić profesorom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor to potoczne nazewnictwo i poprawnej nazwy akwarystom już nie wszczepisz. Wracając do tematu zastanawiam się nad możliwością wykorzystania filtrów wewnętrznych wykorzystywanych w akwarystyce słodkowodnej, np. TAKI wywalamy gąbkę i do filtra wrzucamy media w woreczku. Zastanawia mnie tylko wydajność takiego rozwiązania.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar,

w tych woreczkach jest ok. W koncu obnizanie parametrow ma nastepowac powoli. Moze masz dzienny przyrost zwiazku na poziomie adsorbcji ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś aquqaszuta wewnętrznego,ale szybko się zapychało i zwalniał się mocno przepływ,nic się w środku nie ruszało.Może jak by był dużo większy to byłoby lepiej.Myślałem też o jakimś małym kubełku,ale to już lepiej chyba filtr Sebastkowy.

Stani,może tak być bo zszedłem mocno z dawką VSV do 6ml na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie mozesz dac woreczka w waska przegrode? Np. do booblestop'a, do tej czesci, gdzie woda idzie od dolu


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie mozesz dac woreczka w waska przegrode? Np. do booblestop'a, do tej czesci, gdzie woda idzie od dolu

W sensie,że włożyć woreczek do odpieniacza ? Ja też myślałem by na wylot z odpiebiacza dać ten woreczek,ale pewnie musiałbym go regulować często.Zamówiłem wstępnie u Sebastka filterek a na razie będzie w skarpecie.Chyba nic innego nie wymyślimy.

Moje główne pytanie to czy nie ma przeciwwskazań by go na dno wysypać sumpa,chyba będzie lepszy przepływ nad tym niż w worku.

Czy ktoś mi zmienił tytuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do odpieniacza, tylko do waskiej komory sumpa.

Widzialem tez powieszone na wyplywie z odpieniacza - na tym "listku", ktory jest w zewnetrznych Deltec'ach


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rowa była zbyt ciężka w filtrze fluidyzacyjnym- zbijała się w grudy a przy wymianie to strasznie śmierdziało. Peletki ( też kiedyś je miałem) się kręciły i mieszały a absorber w drugim filtrze leżał i tworzyły się tunele pomiędzy zbrylonymi fragmentami. Z drugiej strony producenci lżejszych absorbrberów nie polecają ciągłego mieszania, bo się ścierają i dostają do wody. Tak wiec osobiście filtra nie polecam, woreczki są ok. Ps najdrobniejsze kawałki rowy u mnie przez woreczek przechodzą i leżą na dnie w sumpie, skąd je przy podmianie odsysam i niczemu to nie przeszkadza, więc może syp na dno, choć wydaje się to być nieco nieeleganckie, ale może być skuteczne. Pomyśl jak będziesz to okresowo mieszał, bo woreczki wiadomo że łatwo.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do odpieniacza, tylko do waskiej komory sumpa.

Widzialem tez powieszone na wyplywie z odpieniacza - na tym "listku", ktory jest w zewnetrznych Deltec'ach

Mam taką komorę 5cm szerokości tuż przed pompą obiegową i właśnie tam mam je włożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.