Skocz do zawartości
Lacmar

Niagara Skimmer 280

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników takiego filtra: ...Niagara Skimmer 280 odpieniacz filtr kaskadowy..., lub do osób którym to urządzenie nie jest obce, ponieważ znalazłem tylko jeden wątek w tym temacie i na dodatek nic mi to nie wyjaśniło, a zatem chciałbym poznać wasze zdanie. Pytanie brzmi: czy warto go zakładać, dodam iż mam takie coś na stanie, ponieważ wcześniej zbiornik był trochę mniejszy, ale ze względu na problem u ustawieniem tej kaskady pracował tylko na podmianach wody. Dodam że obsada jest niewielka i do tej pory wszystko było ok (znaczy się bez strat), parametrów wody niestety nie podam, bo ....nie znam. Testów nie mam i nie robię (robiłem chyba tylko raz na początku, a że były ok to...zostałem na stałych podmianach wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Oprócz efektywności interesują mnie wymiary (bo nie bardzo mogę znaleźć w sieci) ale przede wszystkim jego głośność. Czy da się przy nim spać?

Mój obecny odpieniasz muszę na noc wyłączać ale z tym nie ma problemu. Gorzej jest w przypadku połączenia z filtrem bo filtra nie powinno sie wyłączać.

Czy Niagara Skimmer ma wspólne zasilanie pompy kaskady i odpieniacza?

Jak to jest w ogóle zbudowane.

P.

P.S. Lacmar: możesz przybliżyc problem z "ustawieniem tej kaskady"?


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w kostce i powiem jedno - bez przerubek raczej nie polecam. Trzeba wydłużyć rurę na pianę bo inaczej leci woda a nie piana, trzeba zmodyfikować wylot wody z bąblami bo inaczej część idzie do kubka a część bezpośrednio do akwa no i najbardziej upierdliwe to wymiana co dwa/trzy dni waty bo inaczej się zapycha kaskada i spada wydajność odpieniacza(odpieniek i kaskada szorują na tej samej pompie).

Za te same pieniądze kupicie większą kaskadę i sklecicie do tego mały odpieniacz div na kostkę ;]

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, już mnie prawie z niego wyleczyłeś, a tak ciekawie wyglądał.

Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z tym sprzętem?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki....czyli wracamy na podmianki wody, póki nie zakupi się jakiegoś odpieniacza.

P.s.

Problemu z ustawieniem dużego bardzo nie ma, ale każdego dnia trzeba sprawdzić poziom wody bo to ma znaczenie czy pieni na sucho czy też jak kolega napisal na ...bardzo mokro... Jak się włóknina trochę przytka to już się podnosi poziom wody w kaskadzie i nie pieni tak jak trzeba. Pienić jakoś pienił w mniejszym akwa ale nie wiem czy prawidłowo bo piana była czysta (ale może to dla tego że obsada mała i wszystko co wpadło to było zjedzone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie można tej włókniny wywalić, dać woreczek z np. ceramiką?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to z chińskim odpieniaczem SK-05.

Ale czy w Niagarze bąbelki nie uchodzą za zewnątrz jeszcze w filtrze?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.