Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Na maila podsumujemy zamówienie by wszystko było OK i dostarczone w komplecie.Dobrą cenę dostałem na obiegową,sumpa,zbiornik na solankę i waweboxa tak więc zamówienie kompleksowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....SPROSTOWANIE:

FIRMA AQUA MEDIC POLAND NIE WYCOFUJE SIĘ Z KLEJENIA AKWARIi.!!!!!!!!!!!!!

Bo takie coś tutaj przeczytałem

pozdrawiam

To bardzo dobra wiadomość, bo w przyszłości ja również będę chciał zamawiać u was szkło.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

pewnie z 100 szt.

Nieważne ile się czeka tylko jakość końcowa wykonania.Ja czekałem miesiąc i jest super,jedyny problem taki to że wziołem sobie czarny silikon a to był błąd w OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tą opcję i nawet rozważałem czarny.W sumie całe życie taki miałem to nie wiem czy u mnie coś bym zauważył.W moim przypadku czarny wyszedłby taniej 300zł.

Ogólnie brak bieżących informacji najbardziej denerwuje.Jeden telefon,wyjaśnienie,wytłumaczenie,małe przeprosiny i klient jest zadowolony.Sam tak robię czasem jak zlecenie nie może wyjść w terminie jak podfirma zawali.Przez 16 lat prowadzenia firmy jeśli dobrze pamiętam NIGDY nie zawaliłem z mojej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz grunt to się nie przejmować bo lepiej odebrać dobrze zrobione akwa po miesiącu jak spieprzone po tygodniu.

Powinieneś się cieszyć że wziołeś bezbarwny silikon już nie chodzi o 300zł ale o efekt końcowy.No mam nauczkę że jak OW to silikon bezbarwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecili w AM czarny do OW i taki mam :). Tylko akwa jeszcze nie zalane


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecili w AM czarny do OW i taki mam :). Tylko akwa jeszcze nie zalane

Dziwne bo mi doradzali bezbarwny silikon.Klejony czarnym kosztuje 10% taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

czarny silikon, brrrr :(

Jak akwarium z AM to tylko klejone bezbarwnym silikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek mi juz 2 szklarz powiedział ze nie kleją w przezroczystym bo reaguje z czyms tam w wodzie morskiej i sie wykrusza normalnie i też mam czarny a miał byc przezroczysty:) a przednia tez OW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny silikon, brrrr :(

Jak akwarium z AM to tylko klejone bezbarwnym silikonem :)

I koniecznie bez fugi :thumbup:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu,gupot ci nagadał bo nie ma takiego silikonu.Am ma swój specjalny a poza tym jest pisemna gwarancja na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AM opti, bez fugi bezbarwny 3 lata i jest bajka, 150cm długi z 12mm na 65cm wysoko.

Nie wiem kto je kleił ale jest mistrzem


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reaguje ten silikon przezroczysty z "czyms tam" w wodzie czy jak?

W takim samym stopniu jest bezpieczny, co czarny czy jak sie sprawa ma?

O wykruszaniu-pierwszy raz slysze!

Gloniska rzeczywiscie widac bardzie po pewnym czasie ale to juz inna sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Co by nie mówił o firmie AM, że są nieterminowi, że nie dzwonią z informacją itd

to ja jeszcze nie słyszałem od nikogo złego słowa na ich akwaria i chyba będzie ciężko znaleźć kogoś kto by na ich akwaria powiedział złe słowo :lol:

co jak co ale sztukę klejenia akwarii mają opanowaną do perfekcji, estetyka i wykonanie zawsze na wysokim poziomie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozmowy jaką przeprowadziłem to faktycznie jest 5 lat gwarancji, ale jak na bezbarwnym wyjdą bąble to przecież nikt nie będzie wylewał wody i zawoził szkło aby to naprawili :)

Czarny bez fugi też nie wygląda źle ..


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek i to się chwali :thumbup:

No to czekamy dalej,aż ruszy się temat będzie co pisać


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem wodę z beczki i myślałem,że już będzie fajnie a tu małe rozczarowanie.Robiłem 4 duże podmiany,odpieniacz cały czas chodzi,leję bakterie a parametry wzrosły.NO3-5 a PO4-0,06.Widocznie skała dalej dojrzewa,choć już tam leży prawie miesiąc.W beczce cyrkulują cztery pompy i nowy odpieniacz Sebastka.Chyba nie zdążę wyzerować parametrów przed włożeniem do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku i tak jak przełożysz wszystko do baniaka ( świeżego baniaka ), będziesz tam grzebał i układał nowe aranżacje to zaburzysz ten cały cykl. A to co najgorsze to pewnie przez ten miesiąc zdążyło się rozłożyć i odpieniacz wyciągnął.

Może się jeszcze rozkładają jakieś szczątki tego co nie przeżyło transportu i dalej oddaje do wody.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już lepsze parametry NO3-0 a PO4-0,05.Sonocho udało się w miesiąc wyzerować parametry.W sumie będę skałę potem ciął,wiercił i kleił więc też coś wyjdzie.Jeśli w poniedziałek szkło dojdzie w wczesnych godzinach to zdążę jeszcze do wieczora posklejać hydraulikę i zalać słodką wodą.No i zacznie się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku powiedz mi jak tam Twoja lampa. Przysłali ją już czy dalej czekasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lada dzień powinna być,może po Milówce dojdzie.

Już musiałbym się zdecydować nad świetlówkami,jakie wybrać.Teoretycznie to same ledy chyba będą świecić a świetlówki może jako dopalenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik widziałem, I klasa !! :thumbsup: Rewelacja !!! Powinieneś mieć go niebawem !! :thumbup:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazd przewidziany na godzinę 18-19.Mam zadeklarowaną pomoc kolegów więc jakoś go wniesiemy.Będzie stał na miejscu to zapodam fotkę.Jutro biorę urlop na żądanie i kleję hydraulikę,mam nadzieję,że po zalaniu będzie wszystko w porządku i w ten sam dzień odpalam RO.Tu będzie szkoła cierpliwości bo będzie się dolewać chyba z 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy Inga Ci klepnie ten urlop na jutro :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.