Skocz do zawartości
Włodzimierz

Kiflu jest w gazecie :))

Rekomendowane odpowiedzi

W dodatku do Gazety Wyborczej "Mój biznes" jest wywiad z Maciejem Ulfikiem - kiflu na temat zakładania firmy zajmującej się zakładaniem akwariów morskich.thumbsup.gif

Niestety google nie znajduje wersji elektronicznej wywiadu.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz na zloty bedzie sie przez menagera umawial :whistle: :whistle:

no to gratki :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh no to pieknie :) czekam na fotki gazetki

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od was dowiedziałem się że jestem w GW !

Myślałem że wywiad się rozpłyną, robiony był w pierwszych dniach września.

Treść wywiadu pozostawia wiele do życzenia... jest parę nadużyć a w szczególności o tym że postanowiłem rzucić zawód - wylądowałem na dywaniku u prezesa, eeeh


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam pliki w pdf. Niestety w robocie inaczej się nie da.

2.pdf

1.pdf

@kiflu, prasa kłamieharhar.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu, prasa kłamieharhar.gif

m.in. dlatego zwolniłem sie z redakcji z 5 lat temu :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Treść wywiadu pozostawia wiele do życzenia... jest parę nadużyć a w szczególności o tym że postanowiłem rzucić zawód - wylądowałem na dywaniku u prezesa, eeeh

A nie dostałeś wywiadu do autoryzacji przed publikacją ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem, system jest taki że wpada laska na wywiad, wszytko szybko szybko bo rano musi być w centrali, centrala decyduje co i jak. Pytałem, czy mogę sobie przeczytać to co się ukaże, powiedziała że w takich wywiadach nie stosuje się autoryzacji, jedynie może mi przedzwonić i przeczytać, co uczyniła ale niestety nie mogłem z nią rozmawiać bo byłem na na radzie... kurde


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Autorazycja powinna być.

Bez autoryzacji to mogą sobie równie dobrze wywiady pisać na kolanie i wymyślać co chcą.

Kiedyś miałem tą (średnią) przyjemność wystąpić gościnnie w Newsweek'u i koleś mnie poprosił, żebym najpierw napisał po swojemu. Potem oni to i tak wszystko przerobili na swoje. Na szczęście autoryzacja była ale i tak do końca nie byłem zadowolony z tego jak to wyszło. Wiadomo.. wtedy termin też gonił i nie było czasu na poprawki. Fajnie było mieć swoje 5minut ;-) nawet małe zdjęcie na okładce newsweeka było :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys redaktor wydania dopisał jedno zdanie do art. odnosnie świetnej pracy p. burmistrz: "w mieście nikt jej nie lubi", bo cos mu sie wydawało...

takze tekst o Kiflu a zwlaszcza tytuł i lid zmieniane byly wielokrotnie, po to by przykuć uwagę, a nie oddać sedno.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jakies honorarium na konto do Luxemburga poszlo ?:ice:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skoro GW wymyśla bajki to po co robi wywiady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przecież cała Polska wie że GW to się w kiblu wiesza, a nie czyta :)

Tam nie ma faktów, tam jest matrix i urojenia chorych z nienawiści dziadów. Oni jak opisują wydarzenie to piszą coś innego niż się działo naprawdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna historia, z lekką nutka romantyzmu :) ale mogli pisać Kiflu a nie Ulfik - przynajmniej byłoby wiadomo od razu o kogo chodzi :thumbsup:

Trzym się :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro GW wymyśla bajki to po co robi wywiady??

to sie tyczy wszystkich mediow, wiec nie ma co specjalnie wyróżniać GW (lubie ich Duzy Format w czwartki :) )


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono, teraz się już od postawienia flaszki nie wywiniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
to sie tyczy wszystkich mediow, wiec nie ma co specjalnie wyróżniać GW

No akurat GW wyróżnia się na tle innych mediów nie można im tego odebrać :whistle:

Ludzie też to dostrzegają bo w latach '90 GW sprzedawała po milion egzemplarzy, a teraz ma po 300 tysiaków(wydrukowanych, a nie sprzedanych) i spada ;)

Jak ktoś chce poczytać fantastykę to wybierze raczej Sapkowskiego lub Głuchowskiego, a w political fiction Tom Clancy jest niepokonany :harhar:

Ja osobiście wybłagałem u kolportera żeby sprowadzał mi do Dublina pismo konkurujące z GW - "Nową Fantastykę" :harhar:

Pozdrawiam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś obserwowałem jak działa GW w sprawie, która trochę mnie dotyczyła i od tego czasu brzydzę się brać to g… do ręki.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan, a myslisz ze dlaczego tak jest? Całe "życie" przenosi sie do świata wirtualnego. Sprzedaż, wartosc tradycyjnych mediow, radia spada ponieważ ludzie nie kupują gazet, czesciej siedza w necie.

Przykładów nierzetelnych pism można by mnożyć na pęczki (puszczajacych ta sama papke stacji radiowych również). Wyobraź sobie dziennikarza, który by coś zarobić musi wypisać niewyobrażalną ilość wierszówki, sam dokonać składu tekstu, jego korekty i jeszcze dołożyć ilustracje. Kiedyś za każdą z tych rzeczy odpowiedzialna byla inna osoba. Media walczą o przetrwanie. Być fotoreporterem to często coraz mniejszy prestiż lub siedzenie tylko dla etatu. Obecnie nawet paparazzi nie zarabiają pieniędzy by miec na amortyzację sprzętu :) Zobaczcie ilu dzisiaj w Polsce jest dziennikarzy sledczych - garstka - a to media niby są strażnikiem demokracji. Teksty są powielane, kopiowane, o niczym, bez zrozumienia, byle jak. Świat sie zagalopował w pogoni za zyskiem i dlatego dzisiaj jest jak jest. Ja osobiście nawet za darmo nie wziąłbym do ręki takiego newsweeka.

Przez lata przeciętny człowiek wypracował w sobie system filtrowania wiadomosci, reklam, bodźców medialnych... jestesmy bardziej obojetni nie tylko na reklame, ale tez wiele ważnych spraw, których sie nie nagłaśnia, nie mają racji, prawa przebicia.

Także Kiflu, gratuluje Ci, że chociaż (mam nadzieje) Twoje imie i nazwisko wydrukowali poprawnie :)

p.s. ze 2 lata temu kumpel uratował tonącą osobę. Fakt napisał, że chłopak skoczył z mostu by ratować tonącego. Szkoda tylko, ze tam mostu nie było.

W rozmowach w toku wiekszosc rzeczy, wypowiedzi jest wyreżyserowana/zaplanowana.

Opinie ekonomistów obecnie są tyle warte, co pani Krysi na dziale miesnym (a moze nawet mniej).

Przykładów, które dotyczą nas bezpośrednio mozna by wymieniać godzinami :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Newsweeka też od dłuższego czasu nie biorę do ręki ;)

Każdy sam wybiera czy będzie czytał media mówiące mu to co chciałby słyszeć, czy może wybierze niezależne media i osiwieje w 5 minut gdy poczyta o tym co przemilczano w TV. Ja wolę te drugie gdzie dostaję nazwiska, daty, godziny i to wszystko okazuje się prawdą. Mainstreamowe media mają za zadanie sprzedawanie papki żeby gawiedź łatwo przełknęła i nie została sprowokowana do myślenia.

Nic dziwnego że ludzie coraz częściej wolą poczytać w internecie, bo tylko tam mogą dowiedzieć się co się naprawdę dzieje w kraju i na świecie.

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zaczynam czytać Gazetę Polską.:coffee: I tak jestem już siwy więc mi nic nie grozi B)


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla oczywistej oczywistości :w00t: warto chyba zaryzykować łysinę, nie?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.