Skocz do zawartości
Gość sushi

Niestabilność odpieniacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sushi

Pytanie do szanownych kolegow, ktorzy moze juz przerobili ten temat.

Chcac poprawic dzialanie odpieniacza (ATI BM200) wyprowadzilem pobor powietrza za okno. Wezyk ma okolo 1,5 m. Odpieniacz pracujacy do tej pory stabilnie (raz ustawiony tak sobie pracowal i pracowal i pracowal.........) nagle w ciagu tygodnia przelewa mi 4 razy. Zastanawiam sie nad temperatura powietrza zasysanego. Im nizsza tym poziom piany sie podnosi co w efekcie prowadzi do przelania.

Skutek 4 przelanych kubkow to lekkie slady cyjano....

Moja konkluzja na razie to tylko tyle, ze lepsze jest wrogiem dobrego ... :)

Cwiczyl juz ktos takie cuda ?

Dodam tylko, ze efekt wyprowadzenie wezyka za okno to roznica w ph o okolo 0,06.

Odpieniacz pobierajacy powietrze z szafki - pH - 8,12

Odpieniacz pobierajacy powietrze zza okna - pH - 8,18

warto sie napinac i jednak ciagnac powietrze z zza okna ??

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy powodem pozamykania się SPS i LPS mogło być to iż przez przypadek wylała mi się zawartość kubka z odpieniacza do obiegu ??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi: ja podobnie robiłem w lato, rurka od powietrza za okno. Również mi przelał pare ale razy

ale od tego ze rurka była przygnieciona. Raz teściowa zamknęła okno wraz z rurka a drugi dzieciaki mi przytrzasnęły meblem.

Sprawdz moze poprosty jest jakies zalamanie które zatyka dolot powietrza i pompa wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

Sushi: ja podobnie robiłem w lato, rurka od powietrza za okno. Również mi przelał pare ale razy

ale od tego ze rurka była przygnieciona. Raz teściowa zamknęła okno wraz z rurka a drugi dzieciaki mi przytrzasnęły meblem.

Sprawdz moze poprosty jest jakies zalamanie które zatyka dolot powietrza i pompa wariuje.

No wlasnie nie.... Wszelkie instalacje robie raczej jako docelowe a nie prowizorki. Rurka jest polozona tak, ze nie ma zadnych zalaman ani mozliwosci przygniecenia. Do glowy przychodzi mi jeszcze jedna rzecz. Sciana na ktorej jest wyrowadzona rurka jest sciana szczytowa budynku. Byc moze wiatr wiejacy centralnie w otwor rurki powoduje takie reakcje. Zminia sie sila ssaca bo wiatr pomaga/przeszkadza. Moze wlot powietrza w jakiejsc plastikowej butelce z odrobina waty po to aby uniknac zmiany cisnien na wlocie rurki..... sam nie wiem :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściana wschodnia czy zachodnia?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka średnica rury, Imar pisał że przy standardowej 4mm w zimie się woda osadza i zmniejsza przepływ powietrza on zastosował rurę z fi 10 lub 13 mm i do pero przed samym odpieniaczem redukcję na 4mm (sam będę musiał tak zrobić bo mam te same objawy co ty przetestuje w piątek dam znać czy pomogło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

a jaka średnica rury, Imar pisał że przy standardowej 4mm w zimie się woda osadza i zmniejsza przepływ powietrza on zastosował rurę z fi 10 lub 13 mm i do pero przed samym odpieniaczem redukcję na 4mm (sam będę musiał tak zrobić bo mam te same objawy co ty przetestuje w piątek dam znać czy pomogło)

srednica wewnetrzna to 8mm. srednica rurki podajacej powietrze przy pompie rozwiercona na 5,5 mm.

Raczej bym stawial na wianie bezposrednio w rurke za oknem co dodatkow wpychalo by wieksza ilosc powietrza do odpieniacza.

Ale nie wiem tez czy np powietrze o temperaturze minusowej albo zera stopni nie sprawia ze piany zaczyna byc nagle wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie tez pod uwagę, że powietrze jesienno - zimowe jest zdecydowanie brudniejsze niż te letnie.

Dosyć głośno jest ostatnio o czadzie nad Krakowem i innymi miastami.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie duże stężenia czadu to efekt braku opadów. zimą powietrze jest lepsze dla akwarium, ostrzejsze ma wyższe ph a poza tym śnieg wchłania brud w lecie tego efektu nie ma więc wszystko co spadnie na ziemię wraz z wiatrem unosi się z powrotem w powietrze.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.