Skocz do zawartości
Martin

Wavecontroller 7092

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie Wavecontroller do sterowania dwoma pompkami Tunze 6055, o takie coś:

tunze-7092-wavecontroller.jpg

Podpiąłem dziś i w trybie "pulse power" czyli symulacji fal działa ok, choć muszę przyznać że słychać zmianę pracy silników pomp co jest wkurzające. do jednostajnej pracy jakoś człowiekowi łatwiej przywyknąć. Problem pojawia się w trybie pracy wavebox. Ustawiając dwie pompy naprzeciw siebie można uzyskać bardzo fajny efekt falowania wody (u mnie lustro wody giba się około 1-2cm) tylko że ze względu na krótkie cykle (od 0,3s do 2s) każdy start pompy zaczyna się od dość głośnego stuku, co na dłuższą metę jest nie do wytrzymania.

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiaj tych pomp w trybie wavebox, do tego trybu są modyfikowane pompy przreznaczone do pracy on/off.

6055 będzie działała lepiej i dłużej w trybie zmniennej regulacji obrotów (pulse).

Kontroler jest uniwersalny może obsługować waveboxa lub normalne pompy sterowalne 6055, 6000, 6101, 6095, 6105, 6205, 6201 i 6305.

RTFM :)

Pompy powinny sie dotrzeć ew. obniż im na razie napięcie na zasilaczu, na regulatorkach powinny byc ustawione na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zjadę im w takim razie napięcie na zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kontroler zluzy do sterowania 1 pompa w trybie pulse i 1 waveboxem.

Jak masz 2x6055 to do jednej zrob podlo i bedziesz mial waveboxa DIY.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji piszą że można sterować dwoma pompami.

Teraz sobie ustawiłem na na tryb puls i szukam optymalnego ułożenia pomp. Wychodzi mi że najlepiej będzie jak dam obie po jeden stronie akwa i zrobię fale wzdłuż zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stukały ale dałem podkładki na ośke pod wirnik z wężyka sylikonowego i cisza jak ... Grubość dobierałem metodą prób i błędów, w każdej pompie inna .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pompy lub więcej przez Y-adapter. Natomiast ma tylko jeden "kanał" czy też tryb pracy i możesz wybrać pulse lub wavebox. To o czym pisze Peniek ma 7096 (2 niezależne kanały).

Wiecej masz na http://www.tunze.com/fileadmin/gebrauchsanleitungen/x7092.8888.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ustawienie po podłączeniu czujnika światła.na trybie puls nie zauważyłem wyraźnego spadku mocy,natomiast na wavebox wszystko staje?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kontroler zluzy do sterowania 1 pompa w trybie pulse i 1 waveboxem.

Jak masz 2x6055 to do jednej zrob podlo i bedziesz mial waveboxa DIY.

a jak ma się ten link

są 2 pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.