Skocz do zawartości
remel

pomarszczona tkanka spsów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z spsami od wymiany akwariumu z powodu pękniętego dna spsy nie chcą rosnąć ( bardzo powoli) kolory mam bardzo fajne lecz zauważyłem że mają pomarszczoną tkankę.

Parametry książkowe! Jedynie niskie PH rano 7,95 na koniec świecenia 8,1 może to jest to? W firmie mam PH8,5 i spsy szaleją z wzrostem i polipami

Co wy na to?

4ad4039bd5bbd8c9med.jpg

3c47bbba03863008med.jpg

e8ef7dc6be77e4e3med.jpg

998bfd58c9397e65med.jpg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiemem: pomarszczona tkanka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj się ostatniemu zdjęciu zobaczysz że tkanka jest jakby większa niż szkielet i koral wygląda jakbyś założył na nogę za dużą skarpetkę:)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to znaczy ,ze jak za mocno się wybujały (polipują ) to tez źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one się nie wybujały ewidentnie coś jest nie tak albo czegoś brakuje alboo światło coś nie teges.

światło ledy ok 300w cree plus 2x 54T5

Dziwi mnie to że ta sytuacja jest od czasu wymiany szkła a parametry mam lepsze niż wczesniej


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poświęcić jeden tip, wierzchołek wzrostu i sciśnij go palcami, sprawdź czy jest twardy, czy pęknie jak wydmuszka. Generalnie wyglądają jak zasuszone, wygłodzone.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb ścisnąłem jeden i wygląda to jakby zewnętrzna skorupka a pod nią twardy szkielet.

Ścisnąłem dość mocno i zmiażdżyłem zewnętrzną cienką skorupkę.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uwazasz za "parametry lepsze niz wczesniej"?

Mozesz podac poziomy NO3 i PO4 w akwarium z pomarszczonymi i biurowymi ? Wydaje mi sie, ze jak w wodzie korale nie znajduja nic co by mogly uzyc do zycia i rozwoju to i nie beda rosly...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już podaję:

dom:

no3 - 0,5

po4 - 0,02-0,03 mała hanka

wapno 400 salifert

magnez 1300 salifert

KH 7,5 salifert

PH od 7,9-8,1

balling wzbogacony 85 ml raz dziennie

coral vitalizer raz na trzy dni 5ml

w firmie jest 2 tygodnie po przekładce więc prametry złe ( rozjechane)

no3 25

po4 0,15

PH 8,5

KH 8

wapno 320

magnez 1500


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 ml CV, nie pomyliłes się? Jeśli lejesz na taki litraż 85 ml ballinga dziennie, to pobory masz żadne, o ile to ballingowy przepis na ballinga oczywiście, czym odpieniasz?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam 5 kropli :)

85 ml z każdej flaszki. przepis standardowy z fauny. Odpieniacz BLAU Xcuma 1500 ( pół stożka)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Korale zaczęły rosnąć :) jakoś wątpię w to że po 4 dniach mikroelementów i jednej porcji zmiksowanych mrożonek ruszyły, ale jeśli tak to Seb wielkie dzięki.

Natomiast wczoraj zorientowałem się że brakło mi ballinga wzbogaconego namieszanego jakieś 2 miesiące temu. Po przemyśleniach wiem że brakowało go już jakieś 3 dni . Dzisiaj podczas mieszania nowych flaszek w momencie czytania instrukcji ultra trace B coś mnie olśniło.

W instrukcji jest dziwny przepis na ballinga " 2kg calzium dihydrat na 4l osmozy i do tego 50 ml ultra trace barium komplex" ja mam przepis ok 10razy mniej skoncentrowany balling a ostatnio dodałem też 50 ml bariu i innych na 4l.

Czy jest możliwe że pomarszczenie tkanki przy bardzo agresywnych kolorach mogło być spowodowane gigantycznym przedawkowaniem baru,jodu i metali?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.