Skocz do zawartości
dziuso27

zasyfiony sump....

Rekomendowane odpowiedzi

witam...

mam takie pytanko..czy u was tez wszystkie komory w sumpie sa zasyfione??czytam czasem ze niektorzy wpuszczaja tam zlapana rybke ktora idzie na sprzedaz itp.popatrzylem na swoj sump i np. u mnie chyba bym tego nie zrobil-kazda komora jest full zasyfiona,plywaja jakies fluki na dnie osad,scianki tez we flukach..a moze cos mam nie tak poskladane??wynik jest taki ze w akwa ciagle w wodzie jakies paprochy plywaja...mam gabke pomiedzy komora odpienka a komora z pompa do powrotu ,czyszcze ja co 2 dni ale to nic nie daje...widze na niektorych fotkach ze niektorzy w ogole nie maja zadnych gabek ani fizeliny...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz czasami robiac podmiane wylaczyc obieg, oczyscic scianki i dno sumpa i te wode wylac, dolewajac nowa ... :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani mnie ubiegł.

Nawet bez czyszczenia ścianek możesz sobie spuścić wodę z sumpa usuwając te wszystkie fleje.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak podmieniam wodę.Czyszczę ścianki,potem odczekuję aż syfek siądzie na dnie i wężykiem ściągam to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyść sump tak jak doradzają koledzy,jeśli masz grubą gąbkę to będzie przepuszczała syfek ,wcześniej miałem na spływie watę i nic nie przepuszczała , jak wsadziłem grubą gąbkę to na dnie zbiera się detrytus ;( , wrócę do waty.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyść sump tak jak doradzają koledzy,jeśli masz grubą gąbkę to będzie przepuszczała syfek ,wcześniej miałem na spływie watę i nic nie przepuszczała , jak wsadziłem grubą gąbkę to na dnie zbiera się detrytus ;( , wrócę do waty.

na splywie znaczy od dolu czy od gory-w kominie?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam troche inny sump , u mnie woda z akwa spływa rurą bezpośrednio i pod rurę mam podłożoną gąbkę . w kominie nie mam gąbki


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata nieźle zbiera syf.Mam przegrodę 5cm bezpośrednio przed pompą obiegową i jak ją tam włożę to po kilkunastu godzinach się zapycha,spiętrza mi wodę w poprzedniej komorze gdzie jest odpieniacz i robi się problem.W nowym sumpie pod zlotem wody z baniaka będzie ekstra komora na watę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam waty pomiedzy komorami.Trzeba tylko pamietac o regularnej wymianie.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak jak @inmar przy jakiś manewrach typu podmianka wkładam watę przed pompą i zawsze coś tam z sumpa się ściągnie ,zwłaszcza ostatnio po zmianie aranżacji w zbiorniku syfu w sumpie co niemiara


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najrozsądniej jest umieszczać wkładkę filtrującą na spływie z akwarium a przed sumpem .


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ,że najlepiej na spływie,ale albo trzeba trzymać ją tam cały czas,albo potrzymać chwilę żeby wyłapała syf i wyrzucać ,bo strasznie rozregulowuje obieg


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze przy podmianach,przedmuchiwaniu skały,czyszczeniu szyb z większych glonów podkładam pod zlot wielką skarpetę od Skiby z takiego jakby filcu.Producent chyba AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosuje się tkzw. obieg boczny taki bajpas aby po zanieczyszczeniu się wkładki filtrującej woda płynęła nadal ale tym bocznikiem to nie powinno być zakłócenia przepływu.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.