Skocz do zawartości
Yendruu

Nalot pokrywa mi skałę

Rekomendowane odpowiedzi

Co to być może? Jak z tym walczyć ?

Dodam, ze po potraktowaniu pędzelkiem skały schodzi ale zaraz znowu jest tego warstwa.

z góry dzięki za pomoc.

gallery_9476_1937_181120.jpg

gallery_9476_1937_67656.jpg

gallery_9476_1937_31956.jpg


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia chyba cyrkulacji...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja, cyrkulacja i jeszcze raz cyrkulacja. Przy okazji porządków w akwarium możesz przedmuchać te miejsca zwykłą pompą.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to nalot bakteryjny? Lejesz wódkę


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja - też tak myślałem ale nawet jak założę pompkę na wprost tego z 10 cm na kilka dni to nic to nie daje. A z cyrkulacją staram się nie przesadzać bo mam same miękkie i lpsy.

A wódki nie leję, mam polimery.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dozujesz jakieś mikroelementy do akwa? Mam podobny problem ale ja leję wódkę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tutaj nie odzywalem bo czekalem az ktos napisze identyfikacje glonu. ja na zdjeciu widze zakwit glonu


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiłeś podmianę wody, zmierz NO3 i PO4 !! Światło oraz temperatura powoduje rozwój glonów

czy to nie będzie to http://pl.reeflex.net/tiere/3814_Bryozoa_sp..htm Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wierzcie lub nie ale NO3 niemalże - a PO4 mam zerowe. I to nie jest glon, ponieważ jak przejadę pędzelkiem to rozsypuje się w proch. Tak jakby osad.

Podmiany robię regularnie co 2 tyg 50l na 530 l w obiegu i uprzedzając pytania mieszam sól preis 2 doby.

Skłaniam się ku temu, że to cyrkulacja, która jednak u mnie nie jest taka mała ale nie dociera wszędzie. Mam w sumie jakieś 20 tys + stuningowany falownik Resun.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

cyrkulacja trochę słaba

podajesz witaminy i aminokwasy -pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ant, podaję ABCM 2x1ml na tydzień. Oprócz tego raz w tygodniu 2,5 ml bakterii od Blue Wave. A cyrkulacji raczej nie mam zbyt mało. wychodzi jakieś 70X, poza tym często zmieniam kierunki cyrkulatorów.

Przy LPSach jest to problem, bo potrafi je podrażnić.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przed robieniem szczepek i wyjmowaniu korali z glownego baniaka miales juz ten problem? Jesli nie to moze wlasnie suplementy trzeba by dawke ich zmniejszyc. Ciekawa struktura tego czegos. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft - problem był już przedtem. Suplementy postanowiłem ograniczyć o połowę.

Ozim - PO4 mierzę małą hanną. Ostatnio (niedziela) powtarzałem pomiary kilkakrotnie- za każdym razem było 0. NO3 mierzę Seachem'em - delikatna zmiana koloru. Bardzo delikatna - wynik bliski 0.

Myslę, że bedzie to wytwór bakteryjny, być może powstający w wyniku kiepskiej cyrkulacji w zakamarkach skał. Jutro dołożę drugi stuningowany falownik resuna, poobserwuję przez najbliższy miesiąc.

Dzięki za uwagi.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPS ładnie się pompują. Ciekaw jestem Ozim co CI siedzi w główce ? :D


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne ale przyczyną była wtedy zbyt mała ilość absorbera PO4, problemu dosyć szybko się wtedy pozbyłem. Fosforany mierzysz hanką więc to chyba odpada. Myślalem też o zbyt niskim poziomie NO3 ale skoro korale się pompują to wydaje się OK. Więc wszystkie kombinacje które miałem w główce szlag trafił :welcome:


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot to nie jest problem. Na prawdę wystarczy, że przy okazji porządków/podmiany wody weźmiesz powerheada w rękę i przedmuchasz te miejsca. Nie zejdzie od razu, ale jeśli będziesz to powtarzał regularnie to po 3-4 "huraganach" ograniczysz to praktycznie do 0. Jeśli masz dobre parametry i nic się ze zwierzakami złego nie dzieje, to nie wprowadzaj zmian w dawkowaniu suplementów do wody. Wystarczy, że będziesz ten nalot usuwał mechanicznie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Huragan i pędzlowanie robię co jakiś czas - może zbyt rzadko. Zawezmę się na gadzinę ;) A jeszcze odnośnie cyrkulacji - macie jakieś jutubowe filmiki jak powinna wyglądać w akwarium z miękasami i lpsami ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.