Skocz do zawartości
sPRYTny

Brak prądu

Rekomendowane odpowiedzi

kubaaas uruchamiaj pompę jak możesz bez obciążenia a później włączaj obciążenie wodne.

Jak masz bajpas do sumpa to otwórz na maksa a później włącz obieg. Te pompy mogą mieć nawet 6 x większy prąd rozruchowy niż nowinalny.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrycy działają, przed blokiem wykopują jakiś kabel, pewnie będą go wymieniać.

Bateria mi pomału pada w kompie... Długa noc przede mną...

Rozwiązanie masz proste i myślę, że w miarę tanie :)

Kupujesz coś takiego odnośnik

do tego akumulator samochodowy np 75 Ah

przy obciążeniu np: 100 W taki zestaw wytrzyma ci do 8 godzin pracy,

200 W ok 4 godzin

Jest to rozwiązanie tanie i proste :)

Inmar agregat jest dobry pod warunkiem, że mieszkasz w domku jednorodzinnym w bloku ten temat nie przejdzie


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądu nadal nie mam ale mam agregat 2000w więc odpaliłem całe akwarium na nim.

Już była sąsiadka i wiedziałem jej żeby zadzwoniła na policje do 22 może mnie.... a potem... hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację.... Jak sąsiadka zadzwoni na policji i powie, że u niej śmierdzi spalinami to wtedy władza podejmie interwencje i tłumaczenie o rybkach nic nie da.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Prądu nadal nie mam ale mam agregat 2000w więc odpaliłem całe akwarium na nim.

Już była sąsiadka i wiedziałem jej żeby zadzwoniła na policje do 22 może mnie.... a potem... hmm...

Chodził ze mną do liceum taki jeden straszny kozak i kiedyś robił imprezę w mieszkaniu.

Okazało się że piętro niżej wprowadził się napakowany sterydami dwumetrowy ex-komandos, znany członek jakiegoś gangu.

Zapukał i powiedział - panowie mam małe dziecko i płacze, proszę ciszej. I to był koniec imprezy.

Myślicie że jakby był miłą panią sąsiadką to co by usłyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie, od dwóch godzin mam prąd. Ukwiał chyba padnie i nie widzę dwóch rybek...

Temperatura spadła mi do 19 stopni... grzałka się zwaliła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 stopni tego raczej nie spowodowało ,prędzej brak tlenu u mnie kiedyś padły wszystkie pokolce a błazenki przeżyły dlatego zrezygnowałem z z twardych korali i dużych ryb -raz na dwa lata katastrofa i tak ginęły , teraz mam dużo błaznów i miekasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetwornice nie spocjalnie się do tego nadają, miałem taką i spaliła mi pompę, pompy tarkatały i niechciały zaskoczyc.

u mnie jakis czas temu wyłączenie prądu przynajmniej raz w miesiącu było normą teraz jest lepiej.

Patent z łyżką jest ok(też tak robiłem) ale możesz tez co godzinkę jakims naczynkiem poprzelewac wodę żeby rybki nie padły. (rozmawiamy to o opcji bez agragatu):D.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a ja mam przetwornicę, akumulator zelowy i koralia magnum 7 śmiga kilkanascie godzin bez problemu .może zła przetwornica ?ja kupiłem taką i do pieców gazowych i centralnego ogrzewqania za około 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetwornice nie spocjalnie się do tego nadają, miałem taką i spaliła mi pompę, pompy tarkatały i niechciały zaskoczyc.

może masz pompy 1,5 Kw :harhar:

takie przetwornice mają elektroniczne zabezpieczenia i wahania napięcia nie są tak duże aby miały spalić pompę.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a ja mam przetwornicę, akumulator zelowy i koralia magnum 7 śmiga kilkanascie godzin bez problemu .może zła przetwornica ?ja kupiłem taką i do pieców gazowych i centralnego ogrzewqania za około 500 zł

u mnie hula na zwykłym akumulatorze :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.